Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 23:49




Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
16368
UNREAD_POSTДодано: 03 січня 2009, 21:36 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
14 червня 2011, 23:28
Написано: 74
Благодать Божа в Ісусі Христі - це є Божий дар незаслуженої милості до нас, які згрішили, і залишені Божої слави. Бог пропонує нам прийняти цей дар. Але, користуючись свободою вибору, люди можуть і відмовитись від Божої благодаті і, як наслідок, розділити вічну смерть в озері вогняному разом з дияволом та його анголами. Звісна річ, що це є нерозумний вибір. Краще прийняти Ісуса Христа своїм Господом і Богом, і мати життя вічне.

А співвідношення закону і благодаті таке: Закон Божий вказує на гріх, а благодать Божа спасає від гріха.




"Тут терпеливість святих, що додержують заповіді Божі і Ісусову віру" (Об'явл. 14:12)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
16369
UNREAD_POSTДодано: 04 січня 2009, 18:01 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Так, повністю згоден з Лютером стосовно благодаті. Про закон я ще би так сказав: Закон засуджує людину за гріх, а благодать оправдовує грішника.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
16370
UNREAD_POSTДодано: 04 січня 2009, 21:41 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
14 червня 2011, 23:28
Написано: 74
І тут я повністю згоден з братиком :yes:




"Тут терпеливість святих, що додержують заповіді Божі і Ісусову віру" (Об'явл. 14:12)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
17546
UNREAD_POSTДодано: 05 липня 2009, 17:29 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
06 липня 2009, 21:27
Написано: 3
Любов :)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45037
UNREAD_POSTДодано: 05 липня 2013, 00:19 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Luther написав:
Закон Божий вказує на гріх, а благодать Божа спасає від гріха.
З цим погоджуюсь. Адже Благодать Божа - це сила Духа Святого, яка нас відвертає від гріха, якщо ми водимось Духом Святим.
Братик написав:
Закон засуджує людину за гріх, а благодать оправдовує грішника.
А це не зовсім вірне твердження. Благодать дає силу перемагати гріх, але жодним чином не оправдовує ані гріх, ані грішника.
А Закон, так, вказує на гріх, дає нам розуміння, що є гріхом. Але знаючи що це гріх, наша гріховна плоть все одно чинить його. Ап.Павло рече:
Бо ми знаємо, що Закон духовний, а я тілесний, проданий під гріх. 15 Бо що я виконую, не розумію; я бо чиню не те, що хочу, але що ненавиджу, те я роблю. 16 А коли роблю те, чого я не хочу, то згоджуюсь із Законом, що він добрий, 17 а тому вже не я це виконую, але гріх, що живе в мені. (Рим.7)
Очевидно, це той гріх Адама зробив всіх людей тілесними, і той гріх заполонив кожну тілесну людину. То ж сам Закон нам показує наше безсилля проти гріха, але не дає нам сили коритися Закону. Нещасна я людина! Хто мене визволить від тіла цієї смерти?
І коли ми це визнаємо у світлі Закону, тоді ми розуміємо, що потребуємо спасіння від гріха.

Ось тепер, завдяки жертві Христовій, ми отримали доступ до престолу благодаті. А кожен, хто отримає благодать, тобто народиться згори від Бога через духовне хрещення, той зможе ділами праведності перемагати примхи тіла. А отримати благодать можна лише через смирення, через визнання свого безсилля, - і тоді Господь дає благодать, якою ми звершуємо Закон Божий: коли духом умертвляєте тілесні вчинки, то будете жити. Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі... А коли хто не має Христового Духа, той не Його... не кориться Законові Божому, та й не може.

Тому то хто прийняв Духа Божого, того Божа благодать береже від гріха і допомагає коритися Закону, і це не наші заслуги, а дар Божий.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45049
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2013, 23:50 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Апостол Павло теж погоджувався, що Закон добрий, коли чинив те, чого не хотів :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45065
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2013, 02:02 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Чомусь більшість християн Божий закон і Божу благодать протиставлять одне одному. А по-моєму благодать закону не відміняє, Христос, Скеля Благодаті навчає й дає силу жити глибоким внутрішнім життям, а не просто обрядовим виконанням певних постанов Закон, і Він ніде не відміняв вимог святого життя до нас.
Іще такі роздуми: благодать - милість, благовоління Боже, до приходу Христа вона давалася тим, хто свято і непорочно не порушуючи закону, по совісті ходили перед Богом, наприклад Ною (Бут.6:8), Марії (Лк1:30). А найбільшою благодаттю Божою стало те, що Він дав вихід неспроможному виконати ввесь закон людству: через Ісуса Христа дарував спасіння через прощення при покаянні за порушення Його законів. І тепер Бог пропонує Свою благодать усім, хоча багато хто її відкидає, інші приймають, та надаремно ( 2Кор. 6:1, Юди1:14)
А в тих, хто полюбив Христа і послідував за Ним, залишаючись вірними до, вона примножується і приведе до вічності з Джерелом вічної Благодаті, Святим Богом."Благодать зо всіма, що незмінно люблять Господа нашого Ісуса Христа! Амінь." Еф. 6:24

P.S Як ви розумієте наступні слова: "А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать" Ів. 1:16 На котру благодать дана ще благодать?




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45066
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2013, 04:29 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Не розумію тих християн, які вкусивши який благий Господь, далі тримаються закону. Чи не вся Євангелія говорить про зверхність благодаті над Законом? Спасіння через віру в Христа, а не по ділам Закону - це ж головна думка Євангелії!
Найкраще роль Закону, на мою думку, описує апостол Павло в 3-му розділі до Галатів:
Це одне хочу знати від вас: чи ви прийняли Духа ділами Закону, чи із проповіді про віру?
Чи ж ви аж такі нерозумні? Духом почавши, кінчите тепер тілом?

Отже, Той, Хто вам Духа дає й чуда чинить між вами, чи чинить ділами Закону, чи із проповіді про віру?
Так як Авраам був увірував в Бога, і це залічено за праведність йому.
Тож знайте, що ті, хто від віри, то сини Авраамові.

А всі ті, хто на діла Закону покладається, вони під прокляттям. Бо написано: Проклятий усякий, хто не триває в усьому, що написано в книзі Закону, щоб чинити оте!
А що перед Богом Законом ніхто не виправдується, то це ясно, бо праведний житиме вірою.

Отож, чи ж Закон проти Божих обітниць? Зовсім ні! Якби бо був даний Закон, щоб він міг оживляти, то праведність справді була б від Закону!
Але поки прийшла віра, під Законом стережено нас, замкнених до приходу віри, що мала об'явитись.
Тому то Закон виховником був до Христа, щоб нам виправдатися вірою.
А як віра прийшла, то вже ми не під виховником.

Ми бачимо, що Закон а благодать не протирічать один одному, але коли прийшла благодать, то Закон втратив своє значення. Мені дивно, як християни, маючи краще, намагаються триматися того, що відмерло. Сам Христос подав приклади різниці між Законом і Своїми заповідями (які існували, до речі, ще до Закону) в Нагорній проповіді, повторяючи: В Законі написано так чиніть, а Я вам кажу чиніть отак!




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45073
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2013, 10:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Найкраще роль Закону, на мою думку, описує апостол Павло в 3-му розділі до Галатів:
Це одне хочу знати від вас: чи ви прийняли Духа ділами Закону, чи із проповіді про віру?
Чи ж ви аж такі нерозумні? Духом почавши, кінчите тепер тілом?
Отже, Той, Хто вам Духа дає й чуда чинить між вами, чи чинить ділами Закону, чи із проповіді про віру?..
Але поки прийшла віра, під Законом стережено нас, замкнених до приходу віри, що мала об'явитись.
Тому то Закон виховником був до Христа, щоб нам виправдатися вірою.

Так, у цьому місці апостол дуже добре пояснює різницю між Новим та Старим Завітом, між Божою благодаттю та Законом. Закон добрий, бо ці постанови є Божими, і кожен хто виконає весь Закон Божий - безумовно матиме спасіння (Але: Як.2:10 Бо хто всього Закона виконує, а згрішить в одному, той винним у всьому стає.). Однак, через не послух Закону, Бог відступив від Ізраїля, але заключив Новий Завіт, у якому дана обітниця благодаті - через хрещення Духом Святим, Бог кладе Закони Свої на серце тих, хто по вірі приймає Духа Святого (хто народиться згори від Бога):
Ото дні надходять, говорить Господь, коли з домом Ізраїля й з Юдиним домом Я складу Заповіта Нового, 9 не за заповітом, що його Я склав був з отцями їхніми дня, коли взяв їх за руку, щоб вивести їх із землі єгипетської. А що вони не залишилися в Моїм заповіті, то й Я їх покинув, говорить Господь! 10 Оце Заповіт, що його Я складу по тих днях із домом Ізраїлевим, говорить Господь: Покладу Я Закони Свої в їхні думки, і на їхніх серцях напишу їх, і буду їм Богом, вони ж будуть народом Моїм! 11 І кожен не буде навчати свого ближнього, і кожен брата свого, промовляючи: Пізнай Господа! Усі бо вони будуть знати Мене від малого та аж до великого з них! Буду бо Я милостивий до їхніх неправд, і їхніх гріхів не згадаю Я більш! (Євр.8:8-12)
То ж як бачимо, різниця не в тому, що нібито Божий Закон змінився - Закон не змінився (заповіт змінився), а лише в тому, що у новому завіті Бог кладе Свої закони на серце віруючого. Ісус Христос був принесений в жертву за наші гріхи, щоб очистити нас від всякої неправди - щоб ми разом з Ним померли для гріха, але через Його воскресіння кожен віруючий може народитися вдруге від Бога - воскреснути духовно (отримати духовне хрещення), щоб жити за духом для Бога. Ось у цьому полягає суть Нового завіту: хто увірує на ділі і охреститься в Дусі Святому - той матиме життя вічне!
Підсніжник написав:
P.S Як ви розумієте наступні слова: "А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать" Ів. 1:16 На котру благодать дана ще благодать?
Благодать - це дар Божий, який перебуває у всіх, хто отримав духовне хрещення. Але ж буває так, коли Господь зливає ще більше Своє благословіння, коли ми особливо відчуваємо присутність Божу, то я так розумію, що це і є коли Божа благодать зливається на тих, хто вже отримав благодать. Це повнота Божого благословення.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45083
UNREAD_POSTДодано: 12 липня 2013, 01:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Змінився не тільки заповіт, але й суть Закона. Якщо раніше потрібно було святити день суботній буквально, то тепер субота для нас Христос. Якщо раніше переступом Закону вважалися лише дії (вбивство, крадіжка, перелюб), то зараз не дії, а наше серце є визначальним. Суть не в тому, що Бог просто переклав Закон з крижалів на серце, а повністю змінився підхід як до Закону, так і до спасіння. Якщо раніше щоб спастися потрібно було виконувати Закон, то тепер написано, що ми спасені не через наші добрі діла.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Різниця між Божою благодаттю та законом
45084
UNREAD_POSTДодано: 12 липня 2013, 01:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
Але ж буває так, коли Господь зливає ще більше Своє благословіння, коли ми особливо відчуваємо присутність Божу, то я так розумію, що це і є коли Божа благодать зливається на тих, хто вже отримав благодать. Це повнота Божого благословення.

Хіба благодать це наші емоційні переживання?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>