Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 00:10




Створити нову тему Відповісти  [ 32 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14586
UNREAD_POSTДодано: 05 лютого 2008, 23:17 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
А я тобі, Сонячнику, відповім так...
Я католик і цього не приховую, не приховую і того, що маю кілька друзів протестантів, з якими легко знаходжу спільну мову, бо не бачу з їхнього боку агресії стосовно чи то католиків, чи то православних, тому і я не маю жодних підстав не сприймати або осуджувати їхні переконання і погляди.
Тому що будь-хто, хто віддав своє життя в руки Божі розуміє, що всі ми люди і в кожного свій шлях до Бога...
Вибачай за певні узагальнення в моїх постах, але геть чисто на особистості переходити небезпечно -- модератори задзьобають :D
І повір жодної зверхності щодо протестантів я не маю, а от зневага до певних осіб на форумі є, і з кожним разом переконуюсь, що справедлива.
Вони з піною на устах будуть кричати, що живуть за Словом Божим, і з тою ж піною займаються пліткарством і осудженням.




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
14588
UNREAD_POSTДодано: 05 лютого 2008, 23:35 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Taj написав:
Цитата:
Є така біда, як "дух протестантизму", який вами і колотить... І під тим духом ви ходите.

Ось є і все! І що тут зробиш? Я би сказав, що є дух протесту проти Бога, проти Його Істини. Оце біда!!!

всяку самокритику сприймаю похвально. Браво, Тай, так тримати.
А в тому пості, де ти пишеш про тоталітарну секту, то ти теж про себе?

Знаєш, Тай, таке враження, що ти сам не знаєш про що говориш, хоча яке там враження, коли воно так і є.
Насправді я набагато свобідніша людина ніж ти, бо:
1)якщо я, як католик, не "поцілую" ікони (до так до слова, як приклад), то мене ніхто не засудить! А якщо ти поцілуєш? І це побачать твої брати по вірі, що буде??? В мене є вибір -- в тебе його нема... :?
2) якщо ти перехрестишся на очах у братів своїх -- не чекає на тебе осуд??? А якщо я цього не зроблю -- ніхто й не зауважить!!! В мене є вибір -- в тебе ні!
і таких прикладів безліч. Я маю право вибору, бо ті Церкви, які ти зневажив дають свободу вибору і мають багатство форм і можливостей для слідування за Христом, бо з розумінням ставляться до кожної людини зокрема. Тому я маю з чого вибирати. На відміну від тебе.




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
15024
UNREAD_POSTДодано: 23 березня 2008, 22:36 
Безбожник
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
28 травня 2012, 15:19
Написано: 98
я поставлю питання по іншому - чим секта відрізняється від пануючої релігії?
По-перше розглянемо це з точки зору докрин ріального пацанізму (гопізму)
Афтарітєт завжди правий
Буть попроще і до тебе потягнуться
Всьо чьотко

В сектах є чітко виділиний афтарітєт, слово якого - неоспорима істина. Наприклад зараз в нас в містах значно послабилась роль св ященника, як авторитета, тому він не відіграє роль вчителя життя.
Секти спрощують панівнину релігію і роблять її доступнішою для людей, центральну роль донесення докрин якої несе, знову ж таки афтарітєт.
Секти спрощують багато невизначеностей, визначають закони, так шоб було всьо чотко, шоб людина не думала шо треба робити, а вже знала.
Основна мета сект є менше думати, більше вірити (це я сказав маючи на увазі, наприклад, свідків єговів)
Християнство, як переробка докрин і міфів давніших релігії в свій час існувало як секта, але переросло в повноцінну релігію, тому що правителі зрозуміли що нову релігію можна використати для створення нового суспільства, тобто феодального рабства. На той час воно було вигідним. Зараз воно переживає сильну кризу, бо є консервативним (маю на увазі за католиків) і потребує реформування під нові політичні ідеї. Міняються ріальні пацани, мусе мінятись і релігія.
Секти пропонують швидку духовну допомогу і тому вони такі популярні.
"Якшо хочеш заробити швидко багато грошей - придумай свою релігію".
От для чого потрібна філософія. За допомогою філософських ідей (і непоганих знань психології) можна створити власну армію відчайдух готових на все.
Пануючі релігії для більшості існують суто формально, так шоб не назвали безбожником

А на останок покажу закони з якоїсь мусульманської секти
виправлено модератором. Текст некоректний, містив заклики до насильства тощо


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
15183
UNREAD_POSTДодано: 12 квітня 2008, 13:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
сергій написав:
Знаєш, Тай, таке враження, що ти сам не знаєш про що говориш, хоча яке там враження, коли воно так і є.
Насправді я набагато свобідніша людина ніж ти, бо:
1)якщо я, як католик, не "поцілую" ікони (до так до слова, як приклад), то мене ніхто не засудить! А якщо ти поцілуєш? І це побачать твої брати по вірі, що буде??? В мене є вибір -- в тебе його нема... :?
2) якщо ти перехрестишся на очах у братів своїх -- не чекає на тебе осуд??? А якщо я цього не зроблю -- ніхто й не зауважить!!! В мене є вибір -- в тебе ні!
і таких прикладів безліч. Я маю право вибору, бо ті Церкви, які ти зневажив дають свободу вибору і мають багатство форм і можливостей для слідування за Христом, бо з розумінням ставляться до кожної людини зокрема. Тому я маю з чого вибирати. На відміну від тебе.

Я думаю, що вільна людина може обговорювати тему й не переходити на особистості, а говорити про суть проблеми.
Але відповідь можу дати.
У мене вибір є завжди. А ось у сектанта вибору нема, коли його навчили, що треба хреститися, треба ікони цілувати. Коли ти на відправі, то ЗМУШЕНИЙ чинити так, як і всі навколо. Інакше будеш білою вороною, на тебе будуть косо дивитися. Де вже там включати мозок і подумати над тим - а навіщо?
Тому такі секти й називаються тоталітарними, що пронизують всі верстви населення, вводячи тоталітарні релігійні закони, подавляють свободу особистості тощо.
А наслідки очевидні - озлобленість на інакодумців, зневага тощо. Звідси і неприязнь, бажання переслідувати, знищити справді віруючих християн.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
15191
UNREAD_POSTДодано: 13 квітня 2008, 00:07 

Стать: Він
Востаннє тут були:
09 червня 2014, 17:52
Написано: 211
Віровизнання: католик
Taj написав:
А ось у сектанта вибору нема, коли його навчили, що треба хреститися, треба ікони цілувати. Коли ти на відправі, то ЗМУШЕНИЙ чинити так, як і всі навколо. Інакше будеш білою вороною, на тебе будуть косо дивитися. Де вже там включати мозок і подумати над тим - а навіщо?
Тому такі секти й називаються тоталітарними, що пронизують всі верстви населення, вводячи тоталітарні релігійні закони, подавляють свободу особистості тощо.

Знаєш, Тай, за своє життя я переконався в правдивості твердження, що кожен судить по собі. Тому це про що ти пишеш вказує лише на твою обмеженість і висвітлює твоє (власне твоє особисте, а не чиєсь, бо звідки ти можеш знати, що відчувають люди і як переживають відправу?) відношення до Церкви, спільноти, суспільства , якщо хочеш. Своїми словами ти сам себе засуджуєш. Це, доречі стосується і наступного твого твердження:
Taj написав:
А наслідки очевидні - озлобленість на інакодумців, зневага тощо. Звідси і неприязнь, бажання переслідувати, знищити справді віруючих християн.

бо щодо себе, то не маю по відношенню до інакодумців жодного озлоблення (хіба що в момент, коли сектанти починають на голову лізти, доказуючи свою правовірність єдиним прийнятним для них способом -- обгадженням інших.
Ось так все просто, насправді.
І щодо "переходити на особистості" -- як на мене коректніше присадити такого як ти особисто, ніж перейняти твій спосіб "спілкування" з позиції : всі, хто не протестанти -- не віруючі.
Ти зі мною не погоджуєшся?




Я хлоп з села -- люблю коней :)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
15193
UNREAD_POSTДодано: 13 квітня 2008, 02:36 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Пропоную відмовитись від називання якоїсь релігійної течії сектою, оскільки цей термін носить негативний зміст і якщо та чи інша релігійна громада не вважає себе сектою, то називати її сектою неприпустимо! Прошу модераторів форума вилучити такі висловлювання, а їх авторам дати попередження, це, як я розумію, в першу чергу відноситься до Тая.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
15215
UNREAD_POSTДодано: 15 квітня 2008, 19:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Братик написав:
Пропоную відмовитись від називання якоїсь релігійної течії сектою, оскільки цей термін носить негативний зміст і якщо та чи інша релігійна громада не вважає себе сектою, то називати її сектою неприпустимо! Прошу модераторів форума вилучити такі висловлювання, а їх авторам дати попередження, це, як я розумію, в першу чергу відноситься до Тая.
Думаю, що це відноситься до Сергія. Прошу бути уважнішим. Я жодного разу не згадував у цій темі про якусь конфесію. Звісно, що не можна жодну конфесію називати сектою - це некоректно і неввічливо.
У цій темі потрібно говорити про ознаки, деструктивні риси, що притаманні культам і сектам, яких, на жаль, є доволі у кожній конфесії.
Не моя вина, що дехто впізнає себе і озлоблюється з того. Краще, вважаю, впізнавши себе, намагатися позбутися цих рис чи ознак, або обгрунтувати, що ці риси не є деструктивними.
Саме для того ця тема існує, щоби ми могли виокремити непотрібні/небезпечні/зайві компоненти наших релігійних уявлень і в подальшому позбутися їх.
Не я винен у тому, що Сергій робить висновки, начебто тільки протестанти є віруючими. Я ніколи такого не казав і не думав (читайте, будь ласка, уважно). Але це є стійкий стереотип, яким чимало людей користуються, і приписують іншим такі погляди.
Секту тут я розглядаю як абстрактне утворення з притаманними їй особливими рисами, не прикладаючи до конкретної конфесії.
Ще раз прошу - НЕ ПЕРЕХОДЬТЕ, БУДЬ ЛАСКА, НА ОСОБИСТОСТІ, НЕ СПРИЙМАЙТЕ ОКРЕМІ ОЗНАКИ СЕКТИ, ЯКІ Я НАМАГАЮСЯ ВИОКРЕМИТИ, ПО ВІДНОШЕННЮ ДО СЕБЕ ЧИ СВОЄЇ КОНФЕСІЇ.

Саме у такому ракурсі можна розглядати цю тему і це ні для кого не буде образливо.

P.S. Прошу не видаляти моїх повідомлень. Якщо хтось сприйняв їх як образу, я прошу пробачення за те, що незрозуміло висловився. Можу детально пояснити та всебічно обгрунтувати кожне твердження як обєктивну сентенцію.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
18276
UNREAD_POSTДодано: 28 жовтня 2009, 10:33 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
14 жовтня 2010, 13:33
Написано: 462
Звідки: Ukraine
Taj написав:
Горнятко написав:
Ольг@ написав:
4. Наскільки тісно ви зіштовхувалися з такими сектами?


Ольг@, в мене кілька відповідей:
1. Секта - формально організоване релігійне тіло, що воскресає в протесті проти й змаганні з релігією, що поширена у суспільстві.
2. Сектант.
3. Телевізор дивлюся взагалі і зокрема.
4. В розмірах описанного.
Зображення

(1.)В такому трактуванні секти - першим "сектантом" був Христос, який і виступив у протесті проти релігії, що була поширена в суспільстві (фарисейства). Тому ХРИСТИЯНИН, справжній послідовник Христа не може мати таке розуміння. ТАКЕ розуміння мали колись лише фарисеї, які і розпяли Христа, бо Його проповіді відрізнялися від їхнього вчення. Отже, протиставляти секти і традиційні релігії аж ніяк не можна.

+1 в мене виникли такі ж думки, вже хотів писати, а бачу не один я так думаю.

відносно більшості- в США більшість протестанти, що там православні - це сектанти?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
18298
UNREAD_POSTДодано: 28 жовтня 2009, 14:20 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
prostak написав:
відносно більшості- в США більшість протестанти, що там православні - це сектанти?

Однак, Сам Ісус Христос сказав так: Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її! (Матв.7:14)
Отже, якщо є більшість - то це вже не є вузька дорога, бо мало таких, що знаходять її.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
18300
UNREAD_POSTДодано: 28 жовтня 2009, 14:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
14 жовтня 2010, 13:33
Написано: 462
Звідки: Ukraine
Сонячник написав:
prostak написав:
відносно більшості- в США більшість протестанти, що там православні - це сектанти?

Однак, Сам Ісус Христос сказав так: Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її! (Матв.7:14)
Отже, якщо є більшість - то це вже не є вузька дорога, бо мало таких, що знаходять її.

цілком згоден, що вузькі ворота також і вузька дорога, але мова йшла що таке секта.
в США якщо тискажеш що ти католик, то всі скажуть дивись там віруючий (на католика).


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
18302
UNREAD_POSTДодано: 28 жовтня 2009, 14:48 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
prostak написав:
в США якщо тискажеш що ти католик, то всі скажуть дивись там віруючий (на католика).
Та ні... Хоча у сукупності в США католиків та православних менше, але просто там є цілі католицькі (чи православні) поселення, де вони відчуваються в більшості. В США взагалі нормально ставляться до інших конфесій, бо там не лише християни, а й є і буддисти та мусульмани. Американці звикли, що люди можуть мати інший світогляд, бо ця країна є багатонаціональною.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
18303
UNREAD_POSTДодано: 28 жовтня 2009, 14:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
14 жовтня 2010, 13:33
Написано: 462
Звідки: Ukraine
Сонячник написав:
prostak написав:
в США якщо тискажеш що ти католик, то всі скажуть дивись там віруючий (на католика).
Та ні... Хоча у сукупності в США католиків та православних менше, але просто там є цілі католицькі (чи православні) поселення, де вони відчуваються в більшості. В США взагалі нормально ставляться до інших конфесій, бо там не лише християни, а й є і буддисти та мусульмани. Американці звикли, що люди можуть мати інший світогляд, бо ця країна є багатонаціональною.

і таке є, але наприклад в південному Техасі більшість баптисти і якщо серед них є католик то він тіпа сильно віруючий :)


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
22565
UNREAD_POSTДодано: 23 квітня 2010, 23:07 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Что такое культ/секта?

http://cogmtl.net/Articles/029.htm




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
23703
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2010, 23:47 

Стать: Він
Востаннє тут були:
14 липня 2010, 20:32
Написано: 19
Звідки: Львів
Секта - це група людей (не церква), яка не служить Богу і людям.
А католики чи православні баптистів і п"ятидесятників називають не деномінаціями чи конфесіями, а сектантами.Це неправильно. Бо Євангелію проповідують по світу більшість баптистів і п"ятидесятників (отже, виконують те, що записано в Євангелії від Марка 16:15).




Найкраще відчуття - це знання того, що твій Отець - Бог!!!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Що таке секта?
23707
UNREAD_POSTДодано: 17 червня 2010, 00:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Улюблений Господом написав:
А католики чи православні баптистів і п"ятидесятників називають не деномінаціями чи конфесіями, а сектантами.Це неправильно.

Це можна сказати як у бізнесі, треба зневажити когось, а свій товар прорекламувати. І взнаєш правду тоді коли попробуєш.
І взагалі дуже важко розібратися хто є сектою,це кожний під себе підстроює своє вчення на когось, що той сектант, а я ні.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 32 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>