Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 16:05




Створити нову тему Відповісти  [ 32 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9444
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2007, 19:07 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Тарас написав:
До речі смирятися повинні ми. Постфікс "ся" означає що основна дія є за нами.


Звичайно! Цілком згоден з тобою Тарас. Адже ми служимо Богові, а не навпаки :wink:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9445
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2007, 19:26 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Братик написав:
Гордий каже - я щось. Смиренний - я ніщо.


Трохи з тобою не згоден Братик. Смиренний не каже "я ніщо", адже таке мислення може бути фатальним для почуття власної гідності людини! Тиск і пригнічення - це один з методів, які використовує Сатана, а він є Божий противник. Тому нам потрібно остерігатися такого мислення.
Смиренний швидше каже - "я підкоряюся" , "нехай діється Твоя воля, а не моя". І тут мова швидше йде про ДОБРОВІЛЬНЕ підкорення, а звичайно ж не про приниження чи самобичування.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9447
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2007, 20:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я б не сказав, що Братик неправий в тому, що смиренний каже "я ніщо", "я - прах земний" тощо, але у всьому Господь. Адже у Біблії ми знаходимо приклади смирення народу Божого. У дні смирення люди роздирали одежі свої і посипали попелом голову свою. Звичайно, смирення полягає не у зовнішніх атрибутах, але таким чином той, хто смиряється, визнає себе ніщівним, тобто вбиває своє "Я", свої забаганки, і повністю підпорядковує себе волі Божій, з чим власне я і погоджуюся з Растіним.
Для прикладу хочу привести цитату з кн.Ісаї 64:8 Тепер же, о Господи, Ти наш Отець, ми глина, а Ти наш ганчар, і ми всі чин Твоєї руки!
То ж смиренна людина визнає себе порохом земним, глиною в руках ганчара, тобто таким якого створив Бог і повністю пластичним, тобто готовим бути таким і тим як хоче Господь, а не я.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9450
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2007, 21:19 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Растіне, якщо "смиренний" каже "я підкоряюся", але має високу думку про себе, то будь певний, що підкоряється він не волі Божій, а своїй волі, яку він ототожнює з волею Бога. Сказати "я ніщо" перед Богом зовсім не означає приниження, бо в порівнянні з Богом ми не можимо себе міряти, перед Богом ми ніщо. А сатана якраз, навпаки, звів Адама тим що сказав йому "ти рівний Богу".




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9452
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2007, 23:26 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Я хочу сказати, що Ви звичайно ж праві, і наша незгода тут полягає тільки в невеликих деталях. Я ні в якому випадку не буду сперечатися. Скажу тільки що я тут наголошував на ДОБРОВІЛЬНОМУ служінні Богу. Тобто на служінні виключно із почуття ВДЯЧНОСТІ, а не з якихось інших спонук. Тому й смирятися перед Богом потрібно виключно із почуття вдячності за його турботу про нас. Людина яка не відчуває цієї вдячності, просто буде робити насильство над собою, і таке смирення не принесе користі. Тому я би назвав таке смирення - "Лжесмиренням".
Коротко відповім також Сонячнику: "піщинки земні" і "ніщо" це різні речі. Сам бо Бог створив нас на свою подобу, а Бог далеко не є "ніщо"... Чи ж не так? Отже і ми не є такими. Порівняно з Богом ми справді як ті "піщинки земні" але ми далеко не "ніщо" в його очах! Хіба Богові би було потрібно, щоб йому служило "ніщо"?! :lol:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9453
UNREAD_POSTДодано: 09 червня 2007, 23:33 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
До речі, Братик мені дуже сподобався твій приклад про вівцю!




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9454
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 00:12 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Так, Растіне! В Божих очах ми є його творивом, але в моїх очах - я лише та глина, з якої ліпить Господь те що йому до вподоби!
Тобто суть смирення в тому, щоб вважати себе не своїм, а повністю Божим. Тобто не моя, а Божа воля нехай діється в нас.

І правильно ти кажеш, що Богу не потрібно, щоб йому служило "ніщо", але Бог хоче щоб ми були тою смиренною глиною з якої Він буде ліпити те, що Йому довподоби. А коли глина скаже: ні, я хочу бути таким чи таким горшком, я хочу робити те чи інше, то це є ознакою гордості.

До речі, тут на форумі є тема про самооцінку, точніше "Комплекс неповноцінності", де було подібне обговорення.
Кажучи відверто, мені здається, що ми часто путаємо дві обернено-пропорційні міри:
1) те що ми є у власних очах;
2) те що ми є у Божих очах.
Дуже добре, коли перше прямує до нуля, а друге прямує до максимуму (ознака смиренності), або якщо навпаки - це гордість. Іншого бути не може, бо Бог гордим противиться.

Я намагаюся запевнити, що християнин не повинен рости в своїх очах, а краще в очах Божих. Як написано: Чи ти бачив людину, що мудра в очах своїх? Більша надія глупцеві, ніж їй. Пр.26:12




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9456
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 05:36 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Думаю, по поняттях ми дійшли згоди. Залишилось лише теорію втілити в практику. :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9457
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 08:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я би ще поправився, що смирення можна досягнути лише тоді, коли ми усвідомимо, що ми без Бога ніщо. Тобто все що ми маємо - не наші заслуги, а Божий дар.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9458
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 08:48 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Так, сьогодні я врешті зрозумів Братика. Не ми є "ніщо", а наші бажання які не узгоджуються з Божою волею є - "ніщо"! У порівнянні з тим що ми можемо отримати, якщо будемо "слухняною глиною в руках Гончара" все інше є справді "ніщо"! (прочитайте Филипян 3:8)




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9459
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 09:02 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Дякую також Братику за слушну пораду! Справді буду так робити. Бо по суті горда людина не каже "Я-щось", а швидше: "Мої (власні) бажання - є ЩОСЬ!". Тому буду уникати такого складу розуму і узгоджувати свою волю з Божою, завжди роздумуючи над нею.




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смирення
23712
UNREAD_POSTДодано: 17 червня 2010, 14:36 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
11 лютого 2015, 12:52
Написано: 134
Віровизнання: протестант
Смирення це тодi, коли ми змиряэмося з усiм, що посилаэ нам Небо: добре чи погане, чи непонятне.




Очі Господні на цьому місці, позирають на злих та на добрих.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смирення
33103
UNREAD_POSTДодано: 18 жовтня 2011, 01:35 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
22 травня 2015, 22:44
Написано: 25
Віровизнання: п'ятидесятник
1. А скажіть, будь ласка: в ситуації, коли я не погоджуюся з думкою когось "вищого" по рангу(батьки, регент, чоловік, директор...) та намагаюся довести свою точку зору - це гордість?
2. В такій ситуаціїї "смиритись" - це промовчати чи прийняти позицію тієї людини (внутрішньо)? Що є смиренністю в таких випадках?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смирення
33106
UNREAD_POSTДодано: 18 жовтня 2011, 12:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Дитина написав:
1. А скажіть, будь ласка: в ситуації, коли я не погоджуюся з думкою когось "вищого" по рангу(батьки, регент, чоловік, директор...) та намагаюся довести свою точку зору - це гордість?
Ні, я думаю, що це не гордість. Я сам дуже часто не погоджуюся, поки не зрозумію достеменно. Поки не зрозумію сам, не погоджуюся. У навчанні я часто не погоджувався з вчителями, викладачами, і намагався довести свою точку зору, і знаю тепер, що вони були не праві. Єдине, що я зрозумів з цього всього, що не завжди потрібно доводити свою точку зору. Найкраще просто не погодитися, але промовчати.

Свою точку зору можна викласти лише в тому випадку, коли запитають, поцікавляться, коли готові вислухати.

Тепер, коли я не погоджуюся, то не сперечаюся, однак можу сказати, що я не розумію цього. І це правильно. Нехай спробують тобі пояснити... А коли пояснюватимуть, то можливо й самі зрозуміють, що не праві. :)
Дитина написав:
2. В такій ситуаціїї "смиритись" - це промовчати чи прийняти позицію тієї людини (внутрішньо)? Що є смиренністю в таких випадках?
Я думаю, що смирення - це власне промовчати і визнати, що не розумієш цієї позиції. А поки не зрозумієш, то не можна прийняти. Це моя власна думка.

Якщо мені хтось каже щось зробити, то перш за все я повинен зрозуміти мотив завдання. Якщо зрозумів і погодився, що це добре, то приступаю до виконання. Якщо не зрозумів, що це добре, то не можу робити того, що не розумію. А хто має сумнів, коли їсть, буде осуджений, бо не робить із віри, а що не від віри, те гріх. (Рим.14:23)

І взагалі, я думаю, що потрібно все перевіряти. Усе досліджуючи, тримайтеся доброго! (1Сол.5:21), Допевняйтеся, що приємне для Господа (Еф.5:10), навіть ап.Іван каже: Улюблені, не кожному духові вірте, але випробовуйте духів, чи від Бога вони... (1Iван.4:1) Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! (Гал.1:8)
Не можна все приймати, але все потрібно перевіряти, чи угодно це Богу.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Смирення
33122
UNREAD_POSTДодано: 19 жовтня 2011, 18:17 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Смирення - це приборкування свого "Я". Розумніше, звичайно, промовчати, якщо ваша незгода може викликати конфлікт, або неприйняття. Якщо начальник прислухається до іншої думки, то її потрібно висловити. Можна її висловити в будь-якому випадку, але не нав"язливо, так, щоб ціль вашого зауваження було прийняття керівником правильного рішення, а не звеличення себе. Звичайно, промовчати - не означає прийняття неправильної, з вашої точки зору, позиції. Якщо ваша позиція правильна, міняти її не можна.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 32 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 0 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>