Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 14:17




Створити нову тему Відповісти  [ 22 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Чому канонічна книга Естер є канонічною?
8424
UNREAD_POSTДодано: 20 квітня 2007, 19:06 

Востаннє редаговано Taj 06 травня 2007, 20:38 (всього 2 разів).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Над цим питанням мене змусила задуматися стаття "День Мордехая", у якій поданий дещо несподіваний для мене погляд на ті події.
Перечитавши ще раз книгу Естер, я звернув увагу на те, що у ній дуже багато "дивних" фраз, які важко узгоджуються з християнським світоглядом.
Ось деякі з них:

1. Практично жодної згадки про Бога (лише один раз, та й то стосується царя).

2. Постійне звеличування пянок-гулянок: у 1, 5, 7 розд.

3. Постійне возвеличування дочасних цінностей: краса, слава, почесті, влада.

4. Естер постила, але не пише, що молилася, та й просила постити за себе (не як жертва для Бога)

5. Безглузда жорстокість юдеїв, внаслідок чого багато людей стали називатися юдеями, але не через страх перед Богом, а через страх перед юдеями

Це все навіює думки, що у цій книзі панує дещо інший дух, аніж у всіх інших книгах Біблії і вона не є богонадхненною (я не стверджую, а лише припускаю таку можливість).
Адже перелік канонічних книг визначали вже у ІІІ столітті самі євреї, тож немає тут дивного, що могли включити до Біблії твір, який висвітлює важливу, на їхню думку, подію з історії цього народу.
Хто що думає з цього приводу?




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи канонічною є книга Естер?
8425
UNREAD_POSTДодано: 20 квітня 2007, 19:47 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Taj написав:
Чи канонічною є книга Естер?....
....Хто що думає з цього приводу?

Я думаю, що вельмишановні учасники форуму можуть своїми думками і голосуванням змінити канон :lol: :cry:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8428
UNREAD_POSTДодано: 20 квітня 2007, 20:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Та канон ніхто не змінить, і нема в цьому потреби. Не в тому суть, бо багато книг з Повної Біблії, які не входять до так званого канону, я вважаю богонадхненними. Бо існують деякі обєктивні критерії, за якими книгу можна віднести до богонадхнених.
Головний з цих критеріїв: наявність пророцтва про Христа, оскільки Сам Христос сказав: "Дослідіть Писання..., а воно свідкує про Мене".
Наприклад, у книзі Пісня Пісень також не згадується про Бога, але присутній явний прообраз стосунків Христа і Церкви.
Щодо книги Естер такого я сказати не можу :(




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8429
UNREAD_POSTДодано: 20 квітня 2007, 20:30 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Taj написав:
Та канон ніхто не змінить, і нема в цьому потреби. Не в тому суть, бо багато книг з Повної Біблії, які не входять до так званого канону, я вважаю богонадхненними. Бо існують деякі обєктивні критерії, за якими книгу можна віднести до богонадхнених.
Головний з цих критеріїв: наявність пророцтва про Христа, оскільки Сам Христос сказав: "Дослідіть Писання..., а воно свідкує про Мене".
Наприклад, у книзі Пісня Пісень також не згадується про Бога, але присутній явний прообраз стосунків Христа і Церкви.
Щодо книги Естер такого я сказати не можу :(

Слухай. Ти мені скажи ти ті образи у Пісні Пісень сам побачив, чи тобі праці відповідних дядь відкрили очі. То почитай ще праці дядь про книгу Естер. Почитай, як приймався канон.
Які книги і чому стали канонічними. Чи ти хочеш шоб я тобі тут це все у конспективному виді виклададав? Немаю охоти.
Тебе не бентежить скільки книг було у писанні, яке радив дослідити Ісус, і що при бажанні вже на одній цій підставі новий завіт можна зробити неканонічним? :lol: Правда сучасні євреї у більшості так і роблять.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8439
UNREAD_POSTДодано: 21 квітня 2007, 10:50 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Та звичайно, що у ті Писання в часи Ісуса Христа Новий Завіт не входив. Але з Новим Завітом сумнівів ні в кого не виникає, там все зрозуміло.
А ось які книги входили в Писання часів Ісуса Христа і дає нам відповідь на те, які з них були богонадхненими. В першу чергу це ті, які цитує Христос у своїх промовах. Це - другий критерій богонадхненості. Я не пригадую, щоб Христос чи апостоли цитували з книги Естер.
Щодо Пісні Пісень, то треба не книжки якихось дядів читати, а шукати просити Бога, щоби Він давав мудрості для розуміння Писання.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8460
UNREAD_POSTДодано: 21 квітня 2007, 23:52 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Taj написав:
5. Безглузда жорстокість юдеїв, внаслідок чого багато людей стали називатися юдеями, але не через страх перед Богом, а через страх перед юдеями

Це все навіює думки, що у цій книзі панує дещо інший дух, аніж у всіх інших книгах Біблії і вона не є богонадхненною (я не стверджую, а лише припускаю таку можливість).


А ти не читав, що зробив "муж по серцю Божому":
2Сам.12:31 А народ, що був у ньому, він повиводив, і поклав їх під пилку, і під залізні долота та під залізні сокири, і позаганяв їх до цегельняної печі. І так робив він усім аммонітським містам. І вернувся Давид та ввесь народ до Єрусалиму.
Думаю, що те, що в книзі Естер жодного разу не вживається слово "Бог", не означає, що вона не богонатхненна і шо не Бог врятував євреїв.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи канонічною є книга Естер?
8504
UNREAD_POSTДодано: 23 квітня 2007, 11:44 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 лютого 2011, 16:10
Написано: 9
Звідки: зараз у Львові
Taj написав:
2. Постійне звеличування пянок-гулянок: у 1, 5, 7 розд.



На мою думку там описується не звеличування пянок-гулянок, а описууться історичні факти, як воно було і яке багатство мав Ахашверош




«Есть пути, которые кажутся человеку прямыми, но конец их путь к смерти.» Притчи 16:25
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8507
UNREAD_POSTДодано: 23 квітня 2007, 11:59 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 лютого 2011, 16:10
Написано: 9
Звідки: зараз у Львові
Taj написав:
Наприклад, у книзі Пісня Пісень також не згадується про Бога, але присутній явний прообраз стосунків Христа і Церкви.
Щодо книги Естер такого я сказати не можу :(


А ти ще добре подумай і може побачиш. Як Естер постилась, потім оділась по царськи і явилась перед лице царя просячи милості про народ. Я знаю проповідників, які вважають, що тут також є образ Христа і Церкви. Хоч я не запевняю, що воно так. :idea:




«Есть пути, которые кажутся человеку прямыми, но конец их путь к смерти.» Притчи 16:25
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Чи канонічною є книга Естер?
8508
UNREAD_POSTДодано: 23 квітня 2007, 12:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Taj написав:
Перечитавши ще раз книгу Естер, я звернув увагу на те, що у ній дуже багато "дивних" фраз, які важко узгоджуються з християнським світоглядом.
Ось деякі з них:

1. Практично жодної згадки про Бога (принаймні я не знайшов).

2. Постійне звеличування пянок-гулянок: у 1, 5, 7 розд.

3. Постійне возвеличування дочасних цінностей: краса, слава, почесті, влада.

4. Естер постила, але не пише, що молилася, та й просила постити за себе (не як жертва для Бога)

5. Безглузда жорстокість юдеїв, внаслідок чого багато людей стали називатися юдеями, але не через страх перед Богом, а через страх перед юдеями

Це все навіює думки, що у цій книзі панує дещо інший дух...

Taj, я думаю, що ти поспішив з висновками:!: Ти який текст книги то читав:?: Якщо ти читав обрізки з канонічної Біблії, то нічого дивного не бачу, що вона здалася тобі не богонатхненною.

Прочитай цю книгу з повної Біблії - і тоді все стане на свої місця! :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8648
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2007, 20:45 

Востаннє редаговано Taj 29 квітня 2007, 13:27 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Це не висновки, а лише несміливе припущення. Справді, у повній Біблії є достатньо звернень до Бога. Саме це мене найбільше здивувало, що там є дуже багато - не знаю, чи то вставок, чи то навпаки вирізано у канонічному тексті (але з якою метою тоді вирізалися????) - згадок про Бога.
Тому і виникли питання - чи не вставили їх пізніше, щоби надати більшої вагомості. Але я згідний із Сонячником - швидше всього з якоїсь причини ці місця були вирізані з тексту, який згодом увійшов до канону.
Саме у повній Біблії вказано причину, чому Аман намагався знищити юдеїв - через їхню поведінку, їхнє "світло", жорстокість, зверхність у ставленні до інших народів.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8651
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2007, 22:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Ті чатини Біблії, що не входять до канону, а входять до тієї як ти кажеш "повної", євреї ніколи (наскільки мені відомо) не признавали за автентичні і богонатхненні. Не виключаю того, що люди пізніше на сві розсуд і людський погляд дописали місця, які б прямо згадували про Бога, але то було вже не більше як людське, і не призналось за Боже.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8652
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2007, 22:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Якби то було дописано, то це було б помітно. Але ж насправді виходить навпаки: те що вирізали (те що не ввійшло в канон) - якраз добрі слова, у яких є згадка про Бога, свідчать про те, що Естер постилася з молитвою, і взагалі звязує текст в одне ціле.

І так воно є. В повній Біблії все до ладу і до складу - і немає ніяких непорозумінь. А в тих обрізках, що попали в канон є багато чого неясного та нечіткого.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8653
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2007, 22:48 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Не думаю, що ніколи. Вони не признали вже у ІІІ столітті частину Біблійних текстів, які просто не включили в канон.
І підтвердження цьому - так звані кумранські тексти, знайдені у 60-х роках ХХ століття, що дає підстави стверджувати, що Ісус Христос і апостоли користувалися саме повною Біблією, а не тою, яку собі затвердили у ІІІ столітті євреї.
Але це трохи не за темою.
Павло пише, що "все Писання Богом надхнене". Якщо книга Естер була в часи Павла у складі Писання, то це вже означає, що вона богонадхненна. Тобто, Бог для нас залишив цю книгу для того, щоби ми могли зробити певні висновки, і зовсім не означає, що Естер і Мардохей - Божі мужі, з яких варто брати приклад, а швидше навпаки.
Щодо того, що Естер - прообраз церкви, це - досить недалекоглядний погляд. Я би швидше сказав - образ цариці-блудниці.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8669
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2007, 20:09 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я не почув жодних вагомих заперечень на рахунок того, що багато речей в так званій "повній" Біблії додано людьми і не богонатхненно. Щодо книги Естер, то моя думка лишилась такою же. Наприклад, премудрості Сираха, чи Премудрості Соломона, наскільки я читав написав якийсь подорожуючий філософ.
Так само, як я думаю, що добавлено місце в посланні Івана, де написано, що троє свідкують на небі. Кажуть в давніших манускриптах його нема.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
8670
UNREAD_POSTДодано: 28 квітня 2007, 20:14 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
А ще забув. Щодо бенкетів, які Тай називає "п’янками-гулянками", то думаю, що їх було не менше в Соломона, Давида, і інших царів Ізраїля. Жорстокості не бракувало Самуїлу, Мойсею, Давиду, Соломону, Єзекії, Йьосії, Іллі, трохи забракло Саулу.
Ми можемо далеко до чого дойти, міряючи Старий заповіт Новим.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 22 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>