Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 11:18




Створити нову тему Відповісти  [ 112 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Лідерство в церкві - що це?
2515
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 07:36 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
На форумі зустрів таку фразу:
Цитата:
було лідерське служіння, 95% пастори церков і диякони
В мене виникло питання: що це за нові, небіблійні терміни з'явилися у християн. Може хто відповість? У світлі Слова Божого.




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2519
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 10:02 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Взагалі-то лідера можна приписати до тих, хто управляють, мають дари управління. Але не настільки важливо як називають, а важливо що під тим поняттям розуміють. Що розуміють під словом "лідер" я не знаю, бо в нашій церкві такого поняття нема.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2522
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 10:15 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Коли кажуть "лідери у церкві" - зазвичай мають на увазі служителів - пасторів, дияконів, дияконис, їх помічників також. Але я чула, що регентів також причисляють до лідерів...




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2524
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 10:25 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Але я не розумію, Вінслет, чому не називати їх своїми іменами, які записані в Біблії, а придумувати якісь нові? А що біблійні терміни застаріли?




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2526
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 10:30 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Цитата:
24 Хіба ви не знаєте, що ті, хто на перегонах біжить, усі біжать, але нагороду приймає один? Біжіть так, щоб одержали ви! 25 І кожен змагун від усього стримується; вони ж щоб тлінний прийняти вінок, але ми щоб нетлінний. 26 Тож біжу я не так, немов на непевне, борюся не так, немов би повітря б'ючи. 27 Але вмертвляю й неволю я тіло своє, щоб, звіщаючи іншим, не стати самому негідним. 1Кор.9:26

У світлі Слова Божого, очевидно, лідер - це той, хто отримає нагороду - нетлінний вінок спасіння!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2554
UNREAD_POSTДодано: 16 червня 2006, 22:57 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2008, 15:57
Написано: 292
Звідки: Київ
У нас в церкві пастор проводить подібні зібрання :)
Я сама туди випадково потрапила, мені навіть зошита спеціального видали :-)
Там збираються люди, які мають служіння в церкві, що вимагає від них вміння вести за собою інших.




http://allga.com.ua
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2705
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 16:14 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Тлумачний словник слово "лідер" пояснює двозначно:
1) Голова, керівник політичної партії, громадсько-політичної організації або взагалі якоїн. групи людей; людина, яка користується авторитетом і впливом у якомун. колективі.
2) Спортсмен або спортивна команда, що йдуть першими у змаганні.

Ольг@ дуже точно описала кого в церкві у наші часи вважають лідерами. Нажаль саме так воно і є. Адже справді нова наука про лідерство в церкві навчає нас цьому:
1) лідер - це керівник, перша особа в церкві, авторитет;
2) лідер - це той, хто вміє вести за собою інших, вміє переконливо і красномовно висловлюватися тощо.

А що говорить Біблія про лідерів у церкві, які вестимуть не за Христом, а за собою?
Із вас самих навіть мужі постануть, що будуть казати перекручене, аби тільки учнів тягнути за собою...
Бо перед цими днями повстав був Тевда та й казав, що великий він хтось, і до нього пристало з чотириста люда. Він забитий, а всі ті, хто слухав його, розпорошились та обернулись в ніщо. Після нього повстав, під час перепису, Галілеянин Юда, та й багато людей потягнув за собою. Загинув і він, а всі ті, хто слухав його, розпорошились. Дії 5:36-37

Тому лідер у церкві повинен вести не за собою, а тільки за Христом. Але дуже часто лідери забувають, що Голова Церкви - Христос! А якщо Голова - Христос, то пресвітер уже не може бути лідером, а лише слугою, який вказує на Христа!

Якщо ми бажаємо бути лідером у церкві, тобто бажаємо бути першими, то ми вподобляємося Діотрефу: "Я до Церкви писав був, але Діотреф, що любить бути першим у них, нас не приймає." 3 Ів.1:9

Біблія нас застерігає:
І багато-хто з перших останніми стануть, а останні першими.Матв.19:30
Отак будуть останні першими, а перші останніми! Матв.20:16
А хто з вас бути першим бажає, нехай буде він вам за раба. Матв. 20:27
Коли хто бути першим бажає, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім! Мар.9:35

Тобто "лідер" у церкві повинен бути останнім, рабом, слугою всім. Але тоді слово "лідер" уже тут не підходить.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2712
UNREAD_POSTДодано: 21 червня 2006, 00:17 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я частково згідний з тобою. Але є ще друга сторона. Бо ми часом можемо зайти в крайність. Апостол Павло каже, щоб віруючі наслідували його, як він Христа. З цього я роблю висновок, що проблема не в слові "лідер", а в конкретній практиці реалізації лідерства. В тому і біда, що ця практика дуже і дуже часто розбігається з Писанням. Хоча я взагалі прихильник того, щоб служіння в церкві називати своїми біблійними іменами, а не видумувати щось нове, бо є небезпека виникнення архиєпископів, кардиналів, пап, патріархів і т.п.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2971
UNREAD_POSTДодано: 24 червня 2006, 22:05 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
Я вважаю появу такого поняття в християнстві великою ганьбою. Чи не про тих перших, які будуть останніми говорив Христос?
І прийдуть інші від сходу й заходу, і півночі й півдня, і при столі в Царстві Божім засядуть! І ось, є останні, що стануть за перших, і є перші, що стануть останніми!
Це - страшне поняття: лідерське служіння. А ще страшніше, що там було 95% пасторів і дияконів. Я розумію, що присутні там пастори і диякони не винні, що потрапили туди. За це відповідальність несуть організатори. Адже це - звичайні лестощі, підкуп служителів. А вже згодом вони навіть самі не зчуються, як справді почнуть поводити себе як лідери, які ведуть за собою людей, забудуть слова Христа: Коли хто бути першим бажає, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім! В церкві Христовій диякони - це ті, хто біля столів служить.
Тому то в наших церквах люди, які несуть духовне служіння називаються служителями, слугами. Це люди, які доросли до того духовного рівня, що можуть поставити себе найнижче, на останньому місці, щоб у всьому головою був Христос.
Так поводив себе ап. Павло, який доріс до того, щоби сказати: "Мені, найменшому від усіх святих, дана була оця благодать, благовістити поганам недосліджене багатство Христове"(Еф.3:8). Це не просто слова, це - життя його. Таким є вчення Христове.
А антихрист сьогодні пропонує свою науку. Декому це здається лише невинною назвою, словами, але за ними ховається величезна для церкви небезпека. Лідерські служіння, лідери, лідерство - це частина плану по зведенні і вибраних.
Нехай Господь береже нас від цього страшного вчення, яке нічого спільного не має з євангельським вченням. Але останній час...
То ж будьмо мудрі і пильнуймо повсякчасно в молитвах, щоби вистояти і залишитися вірними Богу Своєму.




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3647
UNREAD_POSTДодано: 13 липня 2006, 12:57 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Іван Твердий написав:
Це люди, які доросли до того духовного рівня, що можуть поставити себе найнижче, на останньому місці, щоб у всьому головою був Христос.

Ну і я про це ж!
Христос ще застерігав:
6 І люблять вони передніші місця на бенкетах, і передніші лавки в синагогах, 7 і привіти на ринках, і щоб звали їх люди: Учителю! 8 А ви вчителями не звіться, бо один вам Учитель, а ви всі брати. 9 І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі. 10 І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Христос. 11 Хто між вами найбільший, хай слугою вам буде! Матв.23:6-11

А ще я пригадав старі часу, коли було гоніння на Церкву. Тоді шукали саме "лідерів"! Але яке тоді було "смирення"! Ніхто не казав, що він більший у церкві. Всі казали, що Христос у нас Голова! А тепер що? Як нема гоніння, то відразу лідери з'явилися?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4930
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 21:18 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
09 серпня 2007, 20:15
Написано: 236
Звідки: Волинь-Київ
Друзі, я з вами згідна... Але, як ви назвете людину, яка веде домашню групу, наприклад? Якось "служитель" сюди не дуже підходить... :/




"Тож хай засяє ваше світло для людей, щоб побачили ваші добрі діла й прославили Батька вашого, Який на небі." - Матвія 5:16
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4932
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 22:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Я думаю, що насамперед важливо розуміти, що не слід називатися нам чи інших християн іменами Божими чи такими що суперечать Писанню(вчителем, отцем, наставником чи тим же лідером).
Але звичайно, що повинна бути людина, яка б відповідала за порядок служіння... а як називати? ну, скажімо, керуючий, чи ведучий, чи відповідальний, чи старший, чи за старшого :)... як завгодно...
Головне, щоб розуміти, що над будь-яким служителем є більший - Господь!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4942
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 23:08 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
09 серпня 2007, 20:15
Написано: 236
Звідки: Волинь-Київ
Звичайно...
Дякую.
Правда, у нас це вже настільки укоренилося, що й не викоренити... :(
Але ж якщо до цього нормальне ставлення, то нехай собі будуть лідери і "лідерські". ;)




"Тож хай засяє ваше світло для людей, щоб побачили ваші добрі діла й прославили Батька вашого, Який на небі." - Матвія 5:16
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4943
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 23:19 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Цікаво, чому керуючий, ведучий, старший - нормально, біблійно, а лідер - неправильно і не біблійно?
Це ж те ж саме.
Просто справа в тому, що ми вкладаємо у ці слова, що вкладає цей лідер/керівник/ведучий.




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
4946
UNREAD_POSTДодано: 18 серпня 2006, 23:25 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Ну старшим може бути за віком, це нормально;
ведучий чи керуючий - мається на увазі вести чи керувати богослужінням, а не людьми.
А лідер - то вже виходить як перший (вищий) по відношенню до інших людей! А це вже не пасує для церкви, думаю. :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 112 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 6 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>