Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 15:24




Створити нову тему Відповісти  [ 3 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: походження людини
45495
UNREAD_POSTДодано: 23 вересня 2013, 02:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Питання про походження людини по-суті вміщає у собі осмислення усього Божого домобудівництва, ба й пізнання самого Бога. Адже на Свій образ і на Свою подобу сотворив Бог людину,. тож звідкіля Його людяність, завдяки якій ми - люди ..
Бог Творець усього видимого й невидимого, надає можливість пізнавати й осмислювати сотворене і Себе Самого у сотвореному. Утім, Сам Бог понад думками. Він незбагнений, й в першу чергу не тому, що наш розум не досконалий, але тому, що уся наша здатність і вміння осмислювати побудоване на думках. Творча думка робить людину людиною, здатною мислити і творити. Бог же є початок усього й у тому числі думок. Немає нічого. Ні кому думати, ні самих думок, а Він Є, у всій повноті Своїй і величі. Тож початок людяности очевидно міститься у Божому заДУМі. Незбагнений Бо у Своєму задумі являти і ізливати Себе в любові, започатковує у Собі так би мовити інформативну сферу, що є ДУХовною основою Божого домобудівництва. Задум потребує здійснення і втілити його у життя здатна лише ЛЮДИНА. Себто творча розумова діяльність це синонім людини, її образу. Тварини, з їхніми лапами і копитами, опущеними до землі головами, не здатні змінювати і вдосконалювати світ, й лише постать людини може містити у собі такий потенціал. Подоба ж людини, - або земна, або небесна.
І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою (Бут.1:26) Слова ці відносяться до людини небесної, як вінця Божого задуму.
І побачив Бог усе, що вчинив. І ото, вельми добре воно! І був вечір, і був ранок, день шостий. (Бут.1:26). Людина шостого дня є повноправною сопричаснецию Божої Істоти, вона є Його членами і кістками і творить з Ним єдину досконалу цілісність. Його Боже Тіло. Але людині іще належить стати небесною, перейшовши земну стезю і догодивши Богові.
Якщо призначення людини, її громадянство небесне [Филип.3:20], то навіщо Бог сотворив її із землі й навіщо сама земля .. Як уже було сказано, незбагнений Бог бажає виявити Себе (хоч Він ні перед ким не зобов'язаний і може цього не робити), але виявлення беззмістоване саме у собі. Нема сенсу виявляти себе для себе ж. Потрібен зовнішній фактор - Богом сотворене. На початку Бог створив Небо та землю (Бут.1:1). Сотворене це те, що постало опріч Бога з нічого. Небо з його небожителями, й земля облаштована і заповнена божим творінням. Утримуючи контакт з небом, людині належить долучитися до земного, аби вдосконалювати себе і землю у цьому поступі, й по-суті здійснювати свій вибір.
Питання не стоїть, чи кожна людина обожествившись, має стати небесною. Можливість є у всіх, але не всі зможуть з цього скористатися, в міру обставин і власних уподобань. Згубним і недопустимим для людини є нехтування Божими настановами. Але з дерева знання добра й зла не їж (Бут.2:17). Людина не повинна покидати Рай і Божий план не обумовлений людською слабкістю, й саме невиконання Божих настанов, непослух створює смертельну небезпеку для людини. Непослух відмежовує її від Бога, людина остаточно втрачає Божу подобу. Гадаю тут слід детальніше зупинитися на поняттях "образ і подоба", що єднають людину з Богом. Образ, як було уже сказано, це задіяний Божий творчий потенціал. Христос, Ким віки сотворені Є образом. Образ людини - допоки вона залишається людиною, навіть з її пороками. Це її постать, структура тіла, що відрізняє її від тварини. Коли допустити, що людина остаточно здичавіє, втратить мову, здатність працювати, здольність прикриватися, й т.п., така потроху втрачатиме й образ. Поняття подоба, ще більш розмите для нашого сприйняття. Подоба Бога - Дух, духовним є Його Боже тіло, що є оселею святих. Подоба допереступної людини, сотвореної з землі, уже не посідає Божої святости, але й не є плотською, фізичною. Цей стан (як і стан духу) неможливо осмислити послуговуючись просторово-часовими критеріями. Це інший вимір існування з іншими нЕфізичними законами, але тими ж людськими уподобаннями. Допереступна райська людина контактує з Богом, але не є втіленою у Нього. Їй ще належить втілити подобу Того, Чий образ у собі носить. Втілити через Бога Сина, хоч це уже не буде відкупленням. Утім, нас грішних, це уже стосуватися не може, через переступ наших прабатьків. Ніхто і ніщо не може відкупити схибившу людину, окрім Бога і чоловіколюбець Бог жертвує Сином Своїм Єдинородним. Він протягує нам Свою правицю Спасіння Господа й Бога нашого Ісуса Христа. Бог дає нам через Нього не тільки відкуплення від гріху, але повне і остаточне осягнення Його Божої досконалости. Його Божествений дар не половинчатий, Він робить нас Своїми Святими, уподібненими до Нього.
Приймаючи у своє серце істиного Господа й Бога нашого Ісуса Христа, ми не можемо бажати для себе меншого. Його жертва найвища з понад усіх жертв, й наші устремління повинні бути такими ж. Бажати меншого - не бути Христовими.

Який же у всьому цьому зв'язок людини з твариною. Людина наблизилася до тварин, бо перейнялася тваринними інстинктами і не зуміла приборкати їх у собі. Живе сотворіння є тим, ким себе усвідомлює. Спрощено, свідомість це реакція на зовнішні подразники. Дерево тянеться до сонця, потребує вологи і воно свідоме того, що є деревом, власне його рослинна сутність і робить його таким. Як і кожна жива істота на землі є втіленою у життя завдяки своїй сутності, своєму призначенню. Природничі науки учать про еволюційні зміни від найпростіших до приматів, де причиною змін виступає випадок, природній відбір, розмаїті відхилення й т.п. Усе нібито відбувається саме по-собі й з плином згадуваних обставин і часу змінюється характеристика живих організмів, їхня поведінка, зрештою вони самі і так до найвищого щабля розвитку Homo Sapiens. Це матеріалістичний погляд, що містить у собі багато нестиковок і логічних невідповідностей.
Духовне пізнання бере за основу задум, ідею, що стає основою матеріалізації. Бо й зрештою, хто б говорив про усе це розмаїття живого й неживого, називав його, коли б нікому було осмислювати. По-суті без ОСМИСЛЮВАЧА в усьому цьому не було б сенсу, усього цього попросту не було б ...
Разом із людиною, вигнаною із Раю, з'явилося усе це, разом із ототою еволюцією. Людина прийшла у цей грішний світ, зформований під її вищу хоч і згіршену свідомість і під її понижене тіло, прийшла зі своєю передісторією і своїми здичавілими предками. Хто би як там не старався викрутити, але фактом залишається те, що перші цивілізації появилися на землі приблизно в той час, коли за біблійними даними Бог сотворив світ, а саме 6-7,5 тис. років тому, плюс мінус. Тоді з'явилася писемність (старішого за тертерійські таблички ніхто не знаходив), людина починає відповідати своїй назві - Sapiens. І найважливішим є те, що з'явивися розум не від мавпи, що намагалася дрючком зняти банана з дерева, а прийшов із іншого виміру.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: походження людини
45648
UNREAD_POSTДодано: 20 жовтня 2013, 11:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Yur написав:
Хто би як там не старався викрутити, але фактом залишається те, що перші цивілізації появилися на землі приблизно в той час, коли за біблійними даними Бог сотворив світ, а саме 6-7,5 тис. років тому, плюс мінус.
Тобто ви з тих католиків, хто не поділяє думку інших католиків про те, що Бог творив світ еволюційним шляхом? Про це ми говорили у темі Бог і еволюція.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: походження людини
45673
UNREAD_POSTДодано: 31 жовтня 2013, 03:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Сонячник написав:
Тобто ви з тих католиків, хто не поділяє думку інших католиків про те, що Бог творив світ еволюційним шляхом? Про це ми говорили у темі Бог і еволюція.
Себе відношу до тих католиків, для кого насамперед віра у Боже Слово. Нема там про мавпу-людину. Нема. Є наукові дослідження, котрі не завжди можуть пояснити питання Віри. Віра, чесність, здоровий глузд може пояснити все.
Людина перебуває у такому становищі, коли нехтувати науковим пізнанням неможливо. Наука породжує прогрес. Але не в духовній сфері.
Конфліктувати з наукою марна справа і непотрібна, вони довели собі, що людина походить від мавпи, нехай їм так і буде. Вони ж самі і потерпають від того, що доводи їхні шиті білими нитками.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 3 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>