Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 12:22




Створити нову тему Відповісти  [ 17 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Коли розпяли Христа?
44149
UNREAD_POSTДодано: 29 березня 2013, 22:28 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
У мене два питання. Чому кожен рік ми відмічаємо Паску в різні часи? Коли власне розпяли Христа: в четвер чи пятницю? Бо десь є написано, що Христос перебував в преісподні подібно Ионі три дня і три ночі...




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
44154
UNREAD_POSTДодано: 29 березня 2013, 23:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
ось це місце: "Як Йона перебув у середині китовій три дні і три ночі, так перебуде три дні та три ночі й Син Людський у серці землі." Мт. 12:40
і ще: "Бо й Христос один раз постраждав був за наші гріхи, щоб привести нас до Бога, Праведний за неправедних, хоч умертвлений тілом, але Духом оживлений, Яким Він і духам, що в в'язниці були, зійшовши, звіщав; вони колись непокірливі були, як їх Боже довготерпіння чекало за Ноєвих днів, коли будувався ковчег, що в ньому мало, цебто вісім душ, спаслось від води."1Петр. 3:18-20
і ось тут це трохи обговорювалося: http://forum.jerelo.info/viewtopic.php?t=540




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
44158
UNREAD_POSTДодано: 30 березня 2013, 05:19 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Так дійсно, хотів знайти існуючу тему, та не знайшов. Тоді залишається перше питання: чому ми святкуємо Паску тоді, коли католицька або православна церква назначить? Чому протестанти відзначають Великдень за католицьким чи православним календарем і як він складається. Різдво святкуємо 25 грудня завжди, чому ж смерть в різні дні, адже получається кожен рік - різний вік Христа.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
44161
UNREAD_POSTДодано: 30 березня 2013, 11:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
щось таке знайшов:
Цитата:
"Пасха є перехідним святом, її дата пов'язана із визначенням дати іудейського свята Песах і з зіставленням сонячного та місячного календарів. Схема ця має назву пасхалії і була визначена на Нікейському соборі на початку IV ст. н. є. Згідно з нею християнську Пасху святкують у першу неділю після повного місяця, що або збігається з весняним рівноденням, або настає за ним; при цьому не допускається збіг з іудейською пасхою (свято Песах ). Протягом кількох століть І тисячоліття вирішувалося питання про визначення терміну чи дати святкування пасхи. Існували різні схеми обчислення цього періоду. На Заході це було т. зв. Римське обчислення, на Сході – Александрійське. На Сході таблиці-пасхалії укладалися у V–VI ст. Феофілом Александрійським, Кирилом Александрійським; на Заході – Вікторином Аквітанським, Діонісієм Малим. Після багаторічних дискусій Римська церква прийняла систему Діонісія Малого, Східна – продовжувала триматися александрійської системи."




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
44162
UNREAD_POSTДодано: 30 березня 2013, 11:39 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Різдво святкуємо 25 грудня завжди...

ми в Україні Різдво святкуємо 7 січня :)




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
44169
UNREAD_POSTДодано: 31 березня 2013, 01:37 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
taras15 написав:
Братик написав:
Різдво святкуємо 25 грудня завжди...

ми в Україні Різдво святкуємо 7 січня :)

Принципового значення немає: в світі за католицьким календарем, в Україні за православним. Відразу погоджусь, що дата відзначання Великодня значення немає, це я так, заради інтересу. :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
44170
UNREAD_POSTДодано: 31 березня 2013, 01:41 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
taras15 написав:
щось таке знайшов:
Цитата:
"Пасха є перехідним святом, її дата пов'язана із визначенням дати іудейського свята Песах і з зіставленням сонячного та місячного календарів. Схема ця має назву пасхалії і була визначена на Нікейському соборі на початку IV ст. н. є. Згідно з нею християнську Пасху святкують у першу неділю після повного місяця, що або збігається з весняним рівноденням, або настає за ним; при цьому не допускається збіг з іудейською пасхою (свято Песах ). Протягом кількох століть І тисячоліття вирішувалося питання про визначення терміну чи дати святкування пасхи. Існували різні схеми обчислення цього періоду. На Заході це було т. зв. Римське обчислення, на Сході – Александрійське. На Сході таблиці-пасхалії укладалися у V–VI ст. Феофілом Александрійським, Кирилом Александрійським; на Заході – Вікторином Аквітанським, Діонісієм Малим. Після багаторічних дискусій Римська церква прийняла систему Діонісія Малого, Східна – продовжувала триматися александрійської системи."

Короче все заплутано :) Н аЗаході Великдень завжди припадає на кінець березня, а в православному календарю дата скоче від березня до травня. Взагалі не зрозуміло як вони це обчисляють... Але добре що нам коли святкувати не важливо!




Хай благословить тебе Господь!
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
46553
UNREAD_POSTДодано: 24 квітня 2014, 13:59 

Стать: Він
Востаннє тут були:
17 липня 2014, 22:38
Написано: 33
Віровизнання: просто вірю в Бога
Братик написав:
taras15 написав:
щось таке знайшов:
Цитата:
"Пасха є перехідним святом, її дата пов'язана із визначенням дати іудейського свята Песах і з зіставленням сонячного та місячного календарів. Схема ця має назву пасхалії і була визначена на Нікейському соборі на початку IV ст. н. є. Згідно з нею християнську Пасху святкують у першу неділю після повного місяця, що або збігається з весняним рівноденням, або настає за ним; при цьому не допускається збіг з іудейською пасхою (свято Песах ). Протягом кількох століть І тисячоліття вирішувалося питання про визначення терміну чи дати святкування пасхи. Існували різні схеми обчислення цього періоду. На Заході це було т. зв. Римське обчислення, на Сході – Александрійське. На Сході таблиці-пасхалії укладалися у V–VI ст. Феофілом Александрійським, Кирилом Александрійським; на Заході – Вікторином Аквітанським, Діонісієм Малим. Після багаторічних дискусій Римська церква прийняла систему Діонісія Малого, Східна – продовжувала триматися александрійської системи."

Короче все заплутано :) Н аЗаході Великдень завжди припадає на кінець березня, а в православному календарю дата скоче від березня до травня. Взагалі не зрозуміло як вони це обчисляють... Але добре що нам коли святкувати не важливо!
Ну як на мене,то тут не просто все заплутанно.тут взагалі неясно.Бо і на заході це світле свято Пасхи теж святкують в різний час,а не лише в кінці березня.З пояснення taras15 не дуже це прояснилось.Я розумію так-Христа розіпяли в день його смерті.Через три дні він воскрес.Отже Пасха,є третім днем після його смерті.Ясно ,що день смерті кожного року припадає на один і той же день.До прикладу мій батько помер 16 травня.І ми з сімєю кожного року згадуємо про це в цей день 16 травня,саме в день коли помер батько.І аж ніяк не 16 квітня,бо тоді він був ще живий.Хіба нетак?Тож як на мене,Пасха(воскресіння Христа) є дуже повязанна зі смертю Ісуса,бо він воскрес на третій день після того як помер.То чому ж про це слід згадувати не в один і той же день місяця,а в різні дні і при цьому різних місяців??Це ж дійсно як писав тут Братик -"Різдво святкуємо 25 грудня завжди, чому ж смерть в різні дні, адже получається кожен рік - різний вік Христа",вказує на те що одного року таким відзначенням пасхи ми вкорочуємо вік Христа,а іншого року відзначаючи це свято подовжуємо цей вік. :shock: То чому ж так є,гм??
А взагалі то,якого дня місяця дійсно помер ну і воскрес Христос?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
46560
UNREAD_POSTДодано: 24 квітня 2014, 18:46 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Так Миколаю, і для мене є це заплутаним, і того не розумію.. але я думаю, що це неважливо коли (календарно) святкувати це свято. Головне розуміти суть цього свята! Хтось вирізняє один день від іншого, а для когось всі дні однакові! Для християн воскресіння - це доказ того, що Бог Живий! це надія на вічне життя, це переміна особистого життя! Тому згадувати таку велику подію тільки один раз на рік, може звестися до звичаю і обряду! А християни повинні кожен день згадувати воскресіння Христове і завжди дякувати Богу!




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
46561
UNREAD_POSTДодано: 26 квітня 2014, 09:37 

Стать: Він
Востаннє тут були:
17 липня 2014, 22:38
Написано: 33
Віровизнання: просто вірю в Бога
taras15 написав:
Так Миколаю, і для мене є це заплутаним, і того не розумію.. але я думаю, що це неважливо коли (календарно) святкувати це свято. Головне розуміти суть цього свята! Хтось вирізняє один день від іншого, а для когось всі дні однакові! Для християн воскресіння - це доказ того, що Бог Живий! це надія на вічне життя, це переміна особистого життя! Тому згадувати таку велику подію тільки один раз на рік, може звестися до звичаю і обряду! А християни повинні кожен день згадувати воскресіння Христове і завжди дякувати Богу!
Так то воно так тарасе15,я розумію ці симолічні слова,але навіщо усе так заплутувати та утаємничувати.Від цього віра людини не зміцнюється,а навпаки може руйнуватися.Коли немає розуміння того чому я роблю те чи інше,я починаю це робити необдуманно,без розуму,без запалу.І призводить це до формальності,бо так роблять інші.А чому вони так роблять??Незнаю.От і роблю те чого незнаю.Мною легко маніпулювати.І поглиблює цю проблему те, що немає кому з традиційних християн це пояснити.От і зявляються всякі секти типу сЄ,тощо.
Що ви на це скажете тарасе15,чи вам довподоби коли вами отак можуть маніпулювати??


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
46573
UNREAD_POSTДодано: 26 квітня 2014, 11:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
15 листопада 2023, 22:17
Написано: 478
Звідки: Тернопіль
Віровизнання: християнин
Миколаю, мною ніхто не маніпулює! Я кажу, для мене немає різниці в який день (календарний) святкувати. Я повинен кожен день святкувати, кожен день пам*ятати про це, що зробив Ісус Христос для мене!
далі, все зрозуміти людина своїм нікчемним розумом не здатна, тому ту є важливою віра, якою житиме праведний!




«... може змилується Господь...» (Ам.5:15)
«А коли хто не має Христового Духа, той не Його.» (Рим.8:9)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Коли розпяли Христа?
46575
UNREAD_POSTДодано: 26 квітня 2014, 12:38 

Стать: Він
Востаннє тут були:
17 липня 2014, 22:38
Написано: 33
Віровизнання: просто вірю в Бога
taras15 написав:
Миколаю, мною ніхто не маніпулює!
Тарасе15,ну ти ж приєднався до привітань стосовно воскресіння Ісуса в цей період часу коли християни світу відзначають це світле свято.Так?так.Але чи тобі відомо чому в цей день цього місяця ти разом з нами про це говориш?Очевидно що ні.То чому ти це робиш?Чому ти про це незгадував місяць тому?Я не стверджую категорично що тобою хтось маніпулює.Я кажу,що коли ти робиш щось нрозуміючи чому ти це робиш,то тобою як і мною легко маніпулювати.

Цитата:
Я кажу, для мене немає різниці в який день (календарний) святкувати. Я повинен кожен день святкувати, кожен день пам*ятати про це, що зробив Ісус Христос для мене!
Ну звісно тарасе15.Але ти ж цього не робиш,або принаймні цього не виявляєш.А от в період з20 по 22 квітня цього року,коли весь світ відзначає воскресіння Христа ти виявив це.чому ти це зробив саме в цей період ти кажеш що незнаєш.Я теж незнаю і нерозумію чому.Таким чином ми як і всі інші християни керуємось тим,що хтось чомусь визначив це робити власне в цей період.Хіба ні?
Цитата:
далі, все зрозуміти людина своїм нікчемним розумом не здатна, тому ту є важливою віра, якою житиме праведний!
Ну якщо зрозуміти чому ми відзначаєм Пасху кожного року в різні числа різних місяців це нам не під силу зрозуміти то це взагалі якийсь абсурд.Хтось же це збагнув ізапропонував нам робити те що він вважає за правильне.Чому ж ми не можемо до цього самі дійти??
Ви собі як знаєте,але я не є сторонником того аби робити щось як комусь заманеться.А ви??


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Христос воскрес!!! Воістину воскрес!!!
46586
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2014, 15:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Миколай написав:
Хочу приєднатись до подібних привітань.Христос й справді воскрес!!!Воістинну воскрес!!!
Тільки от стосовно відзначення цієї події у мене виникають певні запитання-Чому це світле свято перемоги життя над смертю відзначають кожного року у різний час?Іноді це може відзначатись в березні,а іноді пригадую навіть у травні.Хто знає чому так є.Сам якось ніколи про це незадумувався.А от коли запитали мене про це,то я не зміг відповісти.Буду вдячний коли хтось про це щось напише.Дякую
Насправді нічого складного чи запутаного в цьому немає.Євреї відзначали Пасху 14 дня місяця Авіва(Нісана)(Вих12:2,6)Власне в цей день помер Христос.Це була пятниця.Воскес же він в неділю.Новий день в євреїв починався з заходом сонця.Тож воскес Христос 16 авіва або нісана, як пізніше цей місяць почали називати.Таким чином,стає відомо коли точно помер і воскес Христос.Чому ж ця дата сьогодні плаває в наших календарях,то може бути в березні то в травні.
Справа в тім, що до часів Христа більшість народів користувалися місяцевим календарем, по-різному пристосовуючи місячний рік до сонячного. За місячним календарем рік має 12 місяців. Кожен з них, в залежності від часу появи нового місяця, має 29 або 30 днів. Такий рік складається з 354 днів. Він приблизно на 11 1⁄4 дня менший, ніж рік за сонячним календарем, який має 365 1⁄4 дня. Євреї також користувалися місячним календарем. У Біблії не пояснюється, як вони пристосовували місячний рік до сонячного та до пір року, але вони, очевидно, мусили впроваджувати додаткові чи проміжні місяці. Спосіб додавання тих місяців був остаточно укладений у п’ятому столітті до н. е. Тепер він називається циклом Метона: один проміжний місяць додавався сім разів на кожних 19 років.Тобто іноді через 2 роки,іноді навіть через 1 рік додавався 13 місяць. В єврейському календарі цей місяць додавали в кінці 12-го місяця адара, і називався він веадар, або "другий адар". Отож, такий календар, в якому роки пристосовані до сонячного календаря і складаються з 12 чи 13 синодичних місяців, називається місяцево-сонячним.Внаслідок цього 7 років з 19 були довшими,так як в ці роки зявлявся додатковий 13 місяць веадар.Тому то й дата єврейської Пасхи,або дата дня смерті ну і воскресіння Христа плаває теж в нашому сонячному календарі,бо ми її визначаємо по місячному календарі,а живемо по сонячному.
Цитата:
Це ж дійсно як писав тут Братик -"Різдво святкуємо 25 грудня завжди, чому ж смерть в різні дні, адже получається кожен рік - різний вік Христа",вказує на те що одного року таким відзначенням пасхи ми вкорочуємо вік Христа,а іншого року відзначаючи це свято подовжуємо цей вік. :shock: То чому ж так є,гм??
Стосовно народження Христа,то ця дата 25грудня(7січня) є вигаданою,адже в жодному документі чи то в Біблії цієї дати немає.День народження Христа є невідомим.Тому то,як дехто зауважив,виходить певна нестиковка,-"получається кожен рік - різний вік Христа".Справжня дата народження Христа мала б так само плавати,як і день його смерті чи воскресіння,коли б ми її подібно пристосовували до нашого сонячного календаря.Таким чином вік Христа,кожного року був би той самий.
Гадаю панове,я зрозуміло пояснив??Якщо ні то питайде,чим зможу тим допоможу)))




«Vat shrift,blifft»
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Христос воскрес!!! Воістину воскрес!!!
46589
UNREAD_POSTДодано: 27 квітня 2014, 17:47 

Стать: Він
Востаннє тут були:
17 липня 2014, 22:38
Написано: 33
Віровизнання: просто вірю в Бога
sss написав:
Миколай написав:
Хочу приєднатись до подібних привітань.Христос й справді воскрес!!!Воістинну воскрес!!!
Тільки от стосовно відзначення цієї події у мене виникають певні запитання-Чому це світле свято перемоги життя над смертю відзначають кожного року у різний час?Іноді це може відзначатись в березні,а іноді пригадую навіть у травні.Хто знає чому так є.Сам якось ніколи про це незадумувався.А от коли запитали мене про це,то я не зміг відповісти.Буду вдячний коли хтось про це щось напише.Дякую
Насправді нічого складного чи запутаного в цьому немає.Євреї відзначали Пасху 14 дня місяця Авіва(Нісана)(Вих12:2,6)Власне в цей день помер Христос.Це була пятниця.Воскес же він в неділю.Новий день в євреїв починався з заходом сонця.Тож воскес Христос 16 авіва або нісана, як пізніше цей місяць почали називати.Таким чином,стає відомо коли точно помер і воскес Христос.Чому ж ця дата сьогодні плаває в наших календарях,то може бути в березні то в травні.
Справа в тім, що до часів Христа більшість народів користувалися місяцевим календарем, по-різному пристосовуючи місячний рік до сонячного. За місячним календарем рік має 12 місяців. Кожен з них, в залежності від часу появи нового місяця, має 29 або 30 днів. Такий рік складається з 354 днів. Він приблизно на 11 1⁄4 дня менший, ніж рік за сонячним календарем, який має 365 1⁄4 дня. Євреї також користувалися місячним календарем. У Біблії не пояснюється, як вони пристосовували місячний рік до сонячного та до пір року, але вони, очевидно, мусили впроваджувати додаткові чи проміжні місяці. Спосіб додавання тих місяців був остаточно укладений у п’ятому столітті до н. е. Тепер він називається циклом Метона: один проміжний місяць додавався сім разів на кожних 19 років.Тобто іноді через 2 роки,іноді навіть через 1 рік додавався 13 місяць. В єврейському календарі цей місяць додавали в кінці 12-го місяця адара, і називався він веадар, або "другий адар". Отож, такий календар, в якому роки пристосовані до сонячного календаря і складаються з 12 чи 13 синодичних місяців, називається місяцево-сонячним.Внаслідок цього 7 років з 19 були довшими,так як в ці роки зявлявся додатковий 13 місяць веадар.Тому то й дата єврейської Пасхи,або дата дня смерті ну і воскресіння Христа плаває теж в нашому сонячному календарі,бо ми її визначаємо по місячному календарі,а живемо по сонячному.
Цитата:
Це ж дійсно як писав тут Братик -"Різдво святкуємо 25 грудня завжди, чому ж смерть в різні дні, адже получається кожен рік - різний вік Христа",вказує на те що одного року таким відзначенням пасхи ми вкорочуємо вік Христа,а іншого року відзначаючи це свято подовжуємо цей вік. :shock: То чому ж так є,гм??
Стосовно народження Христа,то ця дата 25грудня(7січня) є вигаданою,адже в жодному документі чи то в Біблії цієї дати немає.День народження Христа є невідомим.Тому то,як дехто зауважив,виходить певна нестиковка,-"получається кожен рік - різний вік Христа".Справжня дата народження Христа мала б так само плавати,як і день його смерті чи воскресіння,коли б ми її подібно пристосовували до нашого сонячного календаря.Таким чином вік Христа,кожного року був би той самий.
Гадаю панове,я зрозуміло пояснив??Якщо ні то питайде,чим зможу тим допоможу)))
Мда ссс,корисна інформація.Цікаво звідкіля взята??Ну і мені якось важко погодитись з тим що Різдво Христове,точніше його дата відзначення є вигаданою.Фактично весь християнський світ вважає що саме в цей день й справді народився наш Господь Бог,Спаситель світу.Що ви на це скажете??


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Христос воскрес!!! Воістину воскрес!!!
46598
UNREAD_POSTДодано: 30 квітня 2014, 07:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
17 липня 2014, 22:38
Написано: 33
Віровизнання: просто вірю в Бога
О,не зрозумів,чому мене віднесли до "зневажників"?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 17 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 8 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>