Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 21:48




Створити нову тему Відповісти  [ 30 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Чи вважаєте ви клятву гріхом?
Так, всяка клятва є гріхом 63%  63%  [ 10 ]
Тільки коли не виконуєш клятву вона стає гріхом 6%  6%  [ 1 ]
Гріх тоді коли клянешся чимось 25%  25%  [ 4 ]
Можна клястися, якщо виконувати клятву 6%  6%  [ 1 ]
Всього голосів : 16
Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Порушення клятви
34851
UNREAD_POSTДодано: 22 лютого 2012, 11:35 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
19 червня 2012, 14:07
Написано: 192
Звідки: Україна
Віровизнання: п'ятидесятник
Чи є клятва гріхом? Чи буде якесь Боже покарання якщо порушити клятву?




Ісус - моя скеля, Він опора мого життя))
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34856
UNREAD_POSTДодано: 23 лютого 2012, 06:24 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Промінчик написав:
Чи є клятва гріхом?
Я розумію, що будь-яка клятва є гріхом, бо так сказав Христос: Ще ви чули, що було стародавнім наказане: Не клянись неправдиво, але виконуй клятви свої перед Господом. 34 А Я вам кажу не клястися зовсім: ані небом, бо воно престол Божий; 35 ні землею, бо підніжок для ніг Його це; ані Єрусалимом, бо він місто Царя Великого; 36 не клянись головою своєю, бо навіть однієї волосинки ти не можеш учинити білою чи чорною. 37 Ваше ж слово хай буде: так-так, ні-ні. А що більше над це, то те від лукавого. (Матв.5:33-37)
Також Яків нагадує: А найперше, браття мої, не кляніться ні небом, ані землею, і ніякою іншою клятвою! Слово ж ваше хай буде: Так, так та Ні, ні, щоб не впасти вам в осуд. (Як.5:12)
Промінчик написав:
Чи буде якесь Боже покарання якщо порушити клятву?

Ну, залежить яка клятва... Якщо хтось поклявся на зло - то таку клятву необхідно порушити - тобто покаятися в тому.
А якщо хтось поклявся на добро, то нехай виконає.
Коли зробиш обітницю Богові, то не зволікай її виповнити, бо в Нього нема уподобання до нерозумних, а що ти обітуєш, сповни! Краще не дати обіту, ніж дати обіт і не сповнити! (Екл.5:3-5)

Промінчику, а чому це питання тривожить? Дала якусь клятву?




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34860
UNREAD_POSTДодано: 23 лютого 2012, 16:40 

Востаннє редаговано Промінчик 23 лютого 2012, 22:05 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
19 червня 2012, 14:07
Написано: 192
Звідки: Україна
Віровизнання: п'ятидесятник
Да, клялася :( :( :(




Ісус - моя скеля, Він опора мого життя))
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34866
UNREAD_POSTДодано: 23 лютого 2012, 21:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник, а де ти у поданому контексті побачив що клятва є гріх? Ти сам підкреслив слова "щоб не впасти вам в осуд".
Думаю правильна відповідь №2 Тільки коли не виконуєш клятву вона стає гріхом.

А як же обіцянка у водному хрещені, хіба це свого роду не клятва?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34867
UNREAD_POSTДодано: 24 лютого 2012, 08:11 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Думаю правильна відповідь №2 Тільки коли не виконуєш клятву вона стає гріхом.

А я схильна до третьої думки. Гріх, коли чимось клянешся.
Цитата:
А як же обіцянка у водному хрещені, хіба це свого роду не клятва?
Зустрічне питання: де межа між клятвою та обіцянкою? Наприклад,у армії присягають на вірність Вітчизні чи коли шлюбують один одному. Хіба клятва не відрізняється від обіцянки тим, що клянуться чимось? У тлумачних словниках значення цих двох слів відрізняються тим, що клятва (присяга) - це урочиста обіцянка часто чимось підтверджена.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34868
UNREAD_POSTДодано: 24 лютого 2012, 08:42 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Підсніжник написав:
що клятва (присяга) - це урочиста обіцянка часто чимось підтверджена.

Тоді не бачу різниці між клятвою і обіцянкою. Водне хрещення це урочиста обіцянка того що були пообіцяли у душі.


Підсніжник написав:
де межа між клятвою та обіцянкою?

Справді, а як відрізнити клятву від обіцянки? А може це синоніми?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34875
UNREAD_POSTДодано: 24 лютого 2012, 18:39 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Обіцянка звучить м"ягше і означає, що людина обіцяє докласти усіх старань зі свого боку, щоб витримати обіцянку, але не дає 100% гарантії, бо всяке може статися.
Присяга - це безоговорочна обіцянка чогось, що так станеться а не інакше, для підкріплення своїх слів, людина присягається чимось, тобто підписує контракт, при порушенні якого, вона несе якесь покарання, навіть якщо це сталося не по вині цієї людини. Тому Господь каже нам не присягатися, бо людина не є всесильною.
Наприклад, при укладенні шлюба. Жених любить свою наречену і переконаний, що проживе з нею до смерті. Але він не може у цьому заприсягатися, бо він лише людина і в майбутньому може статися всяке. І саме таке і стається, коли людина присягається. Тому розумніше не присягатися взагалі. Біблія каже нам: проклята людина, яка надію свою кладе на людину. Або навіть той приклад, де багач каже: побудую я просторніші сховища і буду пити і веселитись. Але Христос каже: нерозумна це людина, бо не знає, що завтра помре. То як же людина може у чому присягатися, якщо не знає, що буде завтра?




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34877
UNREAD_POSTДодано: 24 лютого 2012, 19:31 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Сонячник, а де ти у поданому контексті побачив що клятва є гріх? Ти сам підкреслив слова "щоб не впасти вам в осуд".

Ну, якщо Христос велів не клястися, то значить, всяка клятва є гріхом. Якщо Бог велить не клястися, а ми це робимо, то тим самим виявляємо своє невірство Богу - це гріх невірства.
Інша справа, коли ми не знали про Слово Христове, тоді клятва буде гріхом як ми її порушили.
Христос же навчав, що слід робити, щоб взагалі не впасти у гріх.

Підсніжник написав:
клятва (присяга) - це урочиста обіцянка часто чимось підтверджена.
Так, а ще, мені здається, клятва - це коли ми ставимо умову: нехай мені буде так і так, якщо я не зроблю цього. І чому ж Христос каже "І хто небом клянеться, клянеться Божим престолом і Тим, Хто на ньому сидить..."?
Очевидно, що коли клялися, то тим заклинали чи то небом, чи землею, чи жертівником, чи храмом. А це гріх.

Обіцянка - це коли ми хочемо щось зробити і кажемо, що зробимо. А коли ми не виконали обіцянку, то виходить що сказали не правду, і це є гріхом.

До речі, я за собою помітив, що дуже часто раніше обіцяв, бо справді хотів так зробити... але тепер помічаю, що дуже багато обіцянок є не виконаними, і багато з них вже не можу виконати. Це дуже прикро, але розуміючи це, тепер вчусь нічого навіть не обіцяти.
Недарма написано: 13 А ну тепер ви, що говорите: Сьогодні чи взавтра ми підем у те чи те місто, і там рік проживемо, та будемо торгувати й заробляти, 14 ви, що не відаєте, що трапиться взавтра, яке ваше життя? Бо це пара, що на хвильку з'являється, а потім зникає!... 15 Замість того, щоб вам говорити: Як схоче Господь та будемо живі, то зробимо це або те. (Як.4:13-15)

Протестант написав:
Водне хрещення це урочиста обіцянка того що були пообіцяли у душі.
Так, водне хрещення - це урочиста обіцянка, але не думаю, що це клятва. Але це є акт цілковитої довіри Богу нашого життя, ми вбиваємо своє "Я", і віддаємо своє життя волі Божій. У клятві ж людина покладається на себе.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34878
UNREAD_POSTДодано: 24 лютого 2012, 22:42 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
19 червня 2012, 14:07
Написано: 192
Звідки: Україна
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Так, а ще, мені здається, клятва - це коли ми ставимо умову: нехай мені буде так і так, якщо я не зроблю цього. І чому ж Христос каже "І хто небом клянеться, клянеться Божим престолом і Тим, Хто на ньому сидить..."?
Очевидно, що коли клялися, то тим заклинали чи то небом, чи землею, чи жертівником, чи храмом. А це гріх.

Діло в тім що я нічим не клялася, а просто дала на дещо клятву. Як ви думаєте, буде якесь покарання коли я невиконаю клятву, чи однаково чим клястися чи просто клястися?




Ісус - моя скеля, Він опора мого життя))
0
(0-0)
 
 URL Догори
ДописДопис був видалений | видалив: Промінчик | 24 лютого 2012, 23:31.
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34880
UNREAD_POSTДодано: 25 лютого 2012, 07:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Промінчик, просто роби те, що підказує серце :)
Звичайно, важливіше те, як ти поступиш правильно, а не те, чи порушиш ти клятву. Клятву ти вже дала, це в минулому. Якщо це була нерозумна клятва, то я впевнений, що гріхом не буде, якщо ти її порушиш. Навпаки, ми не повинні бути звязані клятвою, особливо якщо це недобра клятва, в Христі ми вільні. Тому Христос і не велить нам давати клятву, бо вона нас звязує.




Хай благословить тебе Господь!
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34890
UNREAD_POSTДодано: 25 лютого 2012, 22:10 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Цікаво, що Господь один може клястися, бо Він Єдиний, Хто виконує всі клятви (лиш не обіцянки з умовою). Написано так: "Бо Бог, обітницю давши Авраамові, як не міг ніким вищим поклястися, поклявся Сам Собою. Бо люди клянуться вищим, і клятва на ствердження кінчає всяку їхню суперечку. Тому й Бог, хотівши переважно показати спадкоємцям обітниці незмінність волі Своєї, учинив те при помочі клятви…"Євр. 6:13, 16-18
"Я Собою Самим присягав, справедливість із уст Моїх вийшла, те слово, яке не повернеться: усяке коліно вклонятися буде Мені, усякий язик присягне й Мені скаже: Тільки в Господі правда та сила! Прийдуть до Нього та засоромляться всі, що на Нього запалюються." Іс.45 :23, 24
Ще цікаве місце Писання на цю тему: "Знаємо й те, що закон не даний для праведника, але для ... кривоприсяжників" 1Тимофію 1:9,10
Сонячник написав:
Протестант написав:
Водне хрещення це урочиста обіцянка того що були пообіцяли у душі.
Так, водне хрещення - це урочиста обіцянка, але не думаю, що це клятва. Але це є акт цілковитої довіри Богу нашого життя, ми вбиваємо своє "Я", і віддаємо своє життя волі Божій. У клятві ж людина покладається на себе.
Щодо обіцянок при Водному хрищенні, то це не просто обіцянки, а заповіт чи угода, в якому бере участь дві сторони. Бачимо, що Господь її підтверджує опечатує Своєю кров`ю, а ми :? добровільним присвяченням себе життю згідно волі Божої, чи не так?




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
34897
UNREAD_POSTДодано: 27 лютого 2012, 09:04 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Промінчик написав:
Діло в тім що я нічим не клялася, а просто дала на дещо клятву. Як ви думаєте, буде якесь покарання коли я не виконаю клятву, чи однаково чим клястися чи просто клястися?
Якщо ти зробила нерозважливий поступок, але визнала помилку і покаялася в тому - то навіщо Богу ще карати? Бог карає не для того, щоб завдати болю людині, але щоб виправити та навчити. Кого Бог любить - того карає, щоб ми були слухняними дітьми.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
35148
UNREAD_POSTДодано: 19 березня 2012, 15:26 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
19 червня 2012, 14:07
Написано: 192
Звідки: Україна
Віровизнання: п'ятидесятник
Все таки я порушила ту клятву що давала, але думаю Бог пробачив це мені. Все таки ніяку клятву краще не давати)))




Ісус - моя скеля, Він опора мого життя))
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Порушення клятви
35160
UNREAD_POSTДодано: 19 березня 2012, 17:40 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цікаво, яку клятву ти давала? :-x




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 30 повідомлень ]  На сторінку 1, 2  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>