Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 13:14




Створити нову тему Відповісти  [ 68 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі

Автор Повідомлення
ДописДопис був видалений | видалив: Vero | 18 серпня 2012, 15:43.
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
37161
UNREAD_POSTДодано: 28 серпня 2012, 21:16 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Підсніжник написав:
Michail написав:
Апостол1 написав:
А що хто порадить тим людям, які з жалості підібрали котеня, чи собача на вулиці, а тепер пожинають за свою доброту, котенятко стало вреднючим котом, який не хоче вчитись елементарних правил етикету, бруднить кватиру, нищить птахів, часто і свійських, собака кидається на дітей, може покусати господарів(він не скажений, просто тупий). Нажаль і такі випадки є. :-(


Вчити його треба, значить, більш строго. Мій батько вчив таких вредних кішок, якщо щось в хаті наробили - мордою туди.. Пару раз... і більше не робили. Повірте, вони також розуміють, що за таке можуть отримати на горіхи... І це не буде знущання., а навчання.

Так, я згідна домашніх тварин треба привчати, але це заняття не для всіх, лише для тих, хто любить тваринок. Якщо ж тварина шкідлива, небезпечна через якусь хворобу чи через норовливий характер, то вбити чи ізолювати її думаю, не буде гріхом. Хоча без Божого допуску жоден звір нічого нікому не зможе заподіяти, а при Божому повелінні й ослиця заговорить.
Згадаймо, що тварини були створені Господом ще в Едемі, на незаплямованій гріхом землі. І хоча, там вони були безпечними, Творець дав людині завдання панувати над звірями: " І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі." Бут. 1:26. Потім уже Бог дозволив їх убивати. Також, почитаймо у книзі Йова чи Приповістках, як Бог подає нам уроки через тварин. А ще багато тварин приносять естетичну насолоду (правда не всім, мабуть, тому що зіпсувалися з часів Адама))


Хто не любить домашных тварин, краще хай не заводить. Чи не так?


Панування розрізняють відповідальне і безвідповідальне. Адаму не тільки було дано відповідальне панування, тобто піклування про живий світ (про тварин і про рослин в саду), а ще й називати дано було Адаму тварин, тобто бути співтворцем, сприяти розвитку Богом створеного.

Так, після гріхопадіння Адаму і Єві і іншим всім людям були зроблені попущення, можна стало вбивати тварин, але лише по потребі і лише через гріховність людини.
І на це вказує віже те, що Авель приніс тварин в жертву, але тварин ним випасених і найкращих... тобто він приніс приніс кращу працю (сопрацю, бо і так Бог першоначально дав тих тварин) рук своїх.


І то був час старого завіту, від гріхопадіння до Приходу Ісуса Христа. Від часу Відкупленя і далі Зішестя Святого Духа все помінялось. Бог спас людство і совятив створіння. (Як ап. Петру були явлені таврини на плахті ,про яких Бог сказаав, що те, що Він освятив, уже не є нечисте).

Так от Ісус Христос перебував у пустелі зі звірями! Так от святі Церкви також були в пустелі і їм звірі нічого не робили.... Так от монахи на одній з гір Греції в закритому монастирі не їдять мяса. Не тому що вони переконані вегетаріанці, а як би постійний піст...

Все це вказує, що святі Христові, які ,як я вважаю є й серед Вас шановні християни форуму, по інакшому сприймають живе свторіння Боже, ніж нерозкаяні грішники. Чи не так? І не тільки спримають по інкшому ,а й савляться до нього п о інакшому, по святому.
Знаю одного священика, який посилено вже кілька років старається служити Богу. І він свідчив, що колись міг лекго вбити муху чи якусь комаху чи павука (до речі до павуків взагалі в народі така є пошана, що вбивати не можна), що зайшла в дім... а тепер (він багато часу присвящує ці роки молитві і вивченню Святого Письма) каже що вже не може просто так взяти і вбити живу істоту без на це потреби. Краще взяти її в коробку і викинуи на двір...

Або поглянучи на історію християн в селах, то вони зібравшит з поля урожай, залишали для диких тварин клаптик недоторкнутої чи то пшениці, чи жита, на зиму, щоб могли сховатись і поїсти... (як і в Старому Завіті десь є таке заповідання)...


Як на мене це цікава тема для дослідження: проглянути Старий Завіт і запповідання про поводження з тваринами та порівняння з сільскогосподарським устроєм християнських посленеь протягом історії (тобто як ставились христиняи до худоби і звірів при своїй сільськогосподарській діяльності).


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
37602
UNREAD_POSTДодано: 04 жовтня 2012, 00:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин або просто День тварин (англ. World Animal Day) - міжнародне свято , покликане звернути увагу людства на проблеми інших мешканців планети Земля. Відзначати цей день було вирішено у Флоренції (Італія), в 1931 році, на що проходив там міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи.
Дата проведення всесвітнього дня захисту тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня - день пам'яті про Франциска Ассизького (помер 4 жовтня 1226), одному з найбільш шанованих у католицькій церкві святих. Франциск Ассизький вважається у католиків покровителем тварин, тому учасники конгресу і зупинилися саме на цьому дні.
Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже в 66 країнах світу.

Зображення


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
37801
UNREAD_POSTДодано: 16 жовтня 2012, 21:41 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
01 серпня 2021, 14:29
Написано: 19
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
taras15 написав:
Як думаєте, тут під словом "худобу спасаєш" мається на увазі тут на землі Господь подає тваринам поживу, про них піклується чи щось інше?..
Я думаю, що йдеться про піклування: Погляньте на гайвороння, що не сіють, не жнуть, нема в них комори, ні клуні, проте Бог їх годує. Скільки ж більше за птахів ви варті! (Лук.12:24)
Апостол1 написав:
Мені дивна поведінка людей, що держать тварин в будинку, просто так.

Я теж того не розумію. Іноді це справді є зайвим.
Згадався один випадок, коли кіт загриз священика (цю історію я чув від того, хто знав цього небіжчика): один священик, жив самотньо, але тримав кота. Коли священик важко захворів, і не міг прокормити кота, то кіт прогриз йому глотку, коли той спав. Принаймні його люди знайшли з перегризеною глоткою, а кіт сидів біля нього.


Я думаю, що і в цьому випадку винуваті люди.Чому ніхто не провідав хвору людину, довівши до голодної смерті і священника, і його підопічну тваринку? хіба тваринка винна в цьому?




анелія
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38006
UNREAD_POSTДодано: 12 листопада 2012, 21:12 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2016, 18:52
Написано: 12
Мабуть, тему варто би було назвати "ставлення до домашніх тварин", а не до тварин взагалі, так як, наскільки я зрозумів, на жаль, чомусь християнство культивує відверто користувацьке відношення до тварин свійських.
Особисто для мене зараз це найважче питання, так як мені шкода вбитих для їжі тварин і я їх не їм вже кілька років. Звісно, є для того і маса інших причин, але все ж етична, мабуть, головна для мене.

Я віруючий відносно недовго, хоч хтось з віруючих, хоч мати з раннього дитинства привчала мене пам'ятати про існування Бога і вірити в Ісуса Христа, молитись на ніч, але вивченням Біблії я не практично не займався донедавна.
Нещодавно почав спілкуватись з однією протестантською спільнотою (ЄХБ), загалом мені все дуже подобається, але питання про відношення до тварин поки не піднімалось.

Якось один брат сказав, що хоче в дельфінарій сходити, а я йому сказав, що не підтримую таку ідею, бо знаю, що дельфінів там відверто кажучи мучать, то він відповів мені, що Бог дав нам всіх тварин для панування і крапка. Не скажу, що він для мене великий авторитет, особливо, зважаючи на його важку долю (йому бракувало уваги дорослих, ріс практично без батьків), було явно не до таких "високих" питань в житті, але якось сумно мені стає від тенденції яку я помічаю серех християн, особливо, протестантського напрямку...

Буду щиро вдячний за Ваші коментарі до мого повідомлення, бо ця тема мені дуже важлива.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38008
UNREAD_POSTДодано: 13 листопада 2012, 22:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
taras написав:
Особисто для мене зараз це найважче питання, так як мені шкода вбитих для їжі тварин і я їх не їм вже кілька років. Звісно, є для того і маса інших причин, але все ж етична, мабуть, головна для мене.
Бог справді створив тварин та рослини перш за все для людини, щоб людина це все споживала і віддавала славу Богу. Іноді буває навіть шкода зірвати красиву квітку, але ж усвідомлюючи, що це Бог сотворив для нас, то зриваємо, і дякуємо за це Богу. Так само закон Божий не забороняє вживати м'ясо в їжу, а ап.Павло свідчить:
А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів... наказує стримуватися від їжі, яку Бог створив на поживу з подякою віруючим та тим, хто правду пізнав. Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою, воно бо освячується Божим Словом і молитвою. (1Тим.4:1-5) Їжте все, що на ятках м'ясних продається, за сумління зовсім не турбуючись, Бо Господня земля, і все, що на ній! (1Кор.10:25-26)
А те, що не всі люди можуть їсти м'ясо, то так було завжди. Хтось не може на кров дивитися, а комусь і комара шкода забити. Це в певній мірі залежить від виховання, але не має ніякого відношення до віри у Слово Боже. Бо якщо ти віриш Божому Слову, то по вірі будеш їсти м'ясо і дякувати за це Богу.
taras написав:
Якось один брат сказав, що хоче в дельфінарій сходити, а я йому сказав, що не підтримую таку ідею, бо знаю, що дельфінів там відверто кажучи мучать...
Я б не сказав, що мучать. Принаймні по їх поведінці не скажеш, що їх змушують показувати трюки... Складається враження, що вони це роблять з великим задоволенням, щоб здивувати людей, і щоб люди прославляли Бога за те, що Він створив таких розумних дельфінів. :)

Взагалі, Тарасе, раджу у всьому шукати позитив, щоб за все дякувати Богу. :yes:




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38012
UNREAD_POSTДодано: 14 листопада 2012, 19:37 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
Сонячник написав:
Взагалі, Тарасе, раджу у всьому шукати позитив, щоб за все дякувати Богу. :yes:
Точніше,Божий погляд на ту чи іншу справу.При цьому не думати що "я" більш чуттевіший ніж Бог.Щодо тварин,то знаємо і те що колись чистих тварин приносили в жертву для Бога.Це теж комусь може не подобатись,але така була воля Божа,по відношенні до них.Кожну річ творець створює з певною метою.Не є виключенням і Творець усесвіту.В його твориві теж є чітка мета,хоча й ми можемо поки її не розуміти та протестувати якось проти цього.Але подумаймо,що б ми сказали про того, хто б,приміром,протестував проти того, :) що цвяхи бють молотком?? :?
Тому подумаймо над цими словами--" Адже Бог є Богом не безладу, а миру"
Р.С.До Сонячника.Чому ви мовчите там де від вас вимагають відповіді??Ви лукавець??




«Vat shrift,blifft»
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38479
UNREAD_POSTДодано: 01 грудня 2012, 19:50 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 листопада 2016, 18:52
Написано: 12
Це безкінечна дискусія. Я нікого не переконаю і мене, мабуть, також. Просто хотів пересвідчитись в своїх припущеннях.
Всім бажаю миру.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38483
UNREAD_POSTДодано: 01 грудня 2012, 22:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 березня 2016, 14:53
Написано: 3916
Віровизнання: свідок Єгови
taras написав:
Це безкінечна дискусія. Я нікого не переконаю і мене, мабуть, також. Просто хотів пересвідчитись в своїх припущеннях.Всім бажаю миру.
Мабуть просто не бажаєте бути переконаним.Чи все ж є якісь інші у вас аргументи своєї правоти???Бажаєм миру і вам друже)))) :yes:




«Vat shrift,blifft»
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38497
UNREAD_POSTДодано: 03 грудня 2012, 11:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 грудня 2012, 23:05
Написано: 260
Віровизнання: свідок Єгови
Michail написав:
Або поглянучи на історію християн в селах, то вони зібравшит з поля урожай, залишали для диких тварин клаптик недоторкнутої чи то пшениці, чи жита, на зиму, щоб могли сховатись і поїсти... (як і в Старому Завіті десь є таке заповідання)...

Так, селяни мають такий звичай, але він має далеко не християнські корені.
І ще, я б вам радив читати Святе Письмо, а не церковні передання, а то ви вже не знаєте про що мова... :) :
"А коли ти будеш жати жниво своєї землі, не докінчуй жати до краю свого поля, а попадалих колосків твого жнива не будеш збирати; а виноградника свого не вибереш дорешти, а попадалих ягід виноградника свого не будеш збирати, для вбогого та для приходька позостав їх. Я Господь, Бог ваш!"(Лев.19:9,10)
Чи може ви прирівнюєте диких тварин до вбогого та приходька. ;-D




Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. (До Римлян 1:25)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
38749
UNREAD_POSTДодано: 12 грудня 2012, 00:18 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Ні, прирівнювати не буду :)


Хіба пророк Осія в цьому вірші таке робить?

„Тому-то в жалобу земля упаде, і стане нещасним усякий мешканець на ній з польовою звіриною й птаством небесним, і також морські риби погинуть” (Ос. 4, 3)

Ставить в один реченнєвий рядок і людину і тварину, але не порівнює і не прирівнює їх...

Я просто запитав, бо мені здавалось що десьє таке в Старому Завіті.


А якраз досліджую Біблію по питанню правильного ставлення і бережливого користування дарами природи.


Наприклад є ще й таке:

"Если увидишь осла врага твоего упавшим под ношею своею, то не оставляй его: развьючь вместе с ним" (Исх. 23:5).

"Если попадется тебе на дороге птичье гнездо на каком-либо дереве или на земле, с птенцами или яйцами, и мать сидит на птенцах или на яйцах, то не бери матери вместе с детьми" (Вт. 22:6).

"Если долгое время будешь держать в осаде какой-нибудь город... то не порти дерев его... и не опустошай окрестностей" (Вт. 20:19).


Псалмопевец Давид отмечает, что людей и животных хранит милостивый Господь (Пс. 35:7).


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
44969
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2013, 15:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Цікаве відео про ставлення до тварин молодого/починаючого проповідника:

http://www.youtube.com/watch?v=-FFwXZrdWPo


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
45530
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 20:04 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
Апостол1 написав:
Мені дивна поведінка людей, що держать тварин в будинку, просто так. В мене алергія на тварин в приміщені (котів, собак, свиней, курей, мишей, комах, тарганів, павуків...)))) хоча це справа кожного особисто. Якщо ніхто з співмешканців не проти, можна завести якусь тваринку.

Дійсно тяжкий випадок :( . Цікаво, а не в приміщенні алергії немає? Якщо ви зустрінетесь з твариною на вулиці - нічого не відбудеться?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
45533
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 20:45 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
07 серпня 2014, 19:42
Написано: 36
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Апостол1 написав:
Michail написав:
Думаю коти потрібні в приватних будинках, а не в поверхівках :)

Я думаю коти потрібні тільки там де є миші. (така їхня місія))))

Так мені що тепер мишей розводити, якщо я хочу мати кота? :)

Нічого подібного!
Коти потрібні людям, оскільки створені для того, щоб дарувати їм радість і зміцнювати їхнє здоров'я. В народній медицині є така галузь - фелінотерапія - методи профілактики та лікування різноманітних захворювань за допомогою контактування з кішками. Детальніше можна прочитати тут http://uk.wikipedia.org/wiki/Фелінотерапія
З власного досвіду можу сказати, що втому та біль у суглобах вони знімають стовідсотково!
Братику, вам не потрібно розводити мишей для котів. Кіт або кішка вам подарують свою любов, тепло, ніжність і енергію в обмін на вашу любов до них, тобто абсолютно безкорисно.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Наше ставлення до тварин
45547
UNREAD_POSTДодано: 29 вересня 2013, 22:53 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Згадується дитячий мультфільм в якому співалась пісеньтка "Всі, всі, всі хто є на землі, нам дуже потрібні великі й малі."
І справді це важлива закономірність: в природі нема ні корисного ані шкідливого. В прирлді все що є природне - потрібне. І для людини теж, просто людина це не завжди усвідомлює.

Хоча є один християнський чудовий вислів "слава Богу за все!" який показує що християни мали б це усвдомлювати.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 68 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 7 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>