Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 17:11




Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9460
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 09:39 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
А як щодо того, якщо людина, наприклад, може легко викласти свою думку на папері, але їй важко спілкуватись з кимось усно. Це якийсь комплекс?




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9461
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 15:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Rastin написав:
А як щодо того, якщо людина, наприклад, може легко викласти свою думку на папері, але їй важко спілкуватись з кимось усно. Це якийсь комплекс?
Я не думаю, що це комплекс. Мені також легше написати, аніж говорити. :) Але те що я чогось не вмію, то це мене зовсім не турбує, а отже й не є комплексом. Комплексом це буде в тому випадку, якщо я позаздрю брату, який гарно викладає свою думку в усній формі, і захочу спілкуватися так як хтось чи ще краще! Тобто причиною комплексів є заздрість, на мою думку.

А я спілкуюся так як виходить, і мене не турбує, що хтось буде насміхатися з мене, бо я не вважаю себе Кимось (я - ніщо :) ), а отже, я вільний від комплексів.

Хочу ще привести уривки з послання ап.Павла 2Кор.10:
10 Бо листи його кажуть важкі та міцні, але особисто присутній слабий, а мова його незначна, 11 такий нехай знає оце, що які ми на слові в листах, неприсутніми бувши, такі ми й на ділі, присутніми бувши. 12 Бо не сміємо вважати себе чи рівняти до інших, що самі себе хвалять, вони нерозумно самі себе міряють собою, і рівняють з собою себе... 18 Бо достойний не той, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9462
UNREAD_POSTДодано: 10 червня 2007, 17:31 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Дуже влучне місце Сонячник підібрав! Там якраз Павло пише що він сильний і сміливий в листах, та дуже покірний між братами. Ось іще два перших вірша тої ж глави:

А я сам, Павло, благаю вас лагідністю й ласкавістю Христовою; я, коли присутній слухняний між вами, а не бувши між вами сміливий я супроти вас.

І благаю, щоб я, прибувши, не осмілився надією, що нею я думаю сміливим бути проти деяких, що про нас вони гадають, ніби ми поступаєм за тілом.


А щодо комплексів, то це не те саме що смерення, навпаки, здебільшого хто не смеренний - той має комплекси. Бо комплекси це результат самооцінки: коли людина про себе високої думки (а в очах людей це не так!) то виникає конфлікт між самооцінкою та реальністю, що неминучи приводить до комплексів. Коли ж людина смиренна, то її піднімає Бог в очах інших людей, і оскільки у своїх очах ця людина невелика, то вона переживає комфорт у спілкуванні з іншими людьми, відчуваючи приязнь людей, якої не очікував. Тобто комплексів така людина немає.




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9468
UNREAD_POSTДодано: 11 червня 2007, 00:04 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Братик написав:
А щодо комплексів, то це не те саме що смерення, навпаки, здебільшого хто не смеренний - той має комплекси. Бо комплекси це результат самооцінки: коли людина про себе високої думки (а в очах людей це не так!) то виникає конфлікт між самооцінкою та реальністю, що неминучи приводить до комплексів. Коли ж людина смиренна, то її піднімає Бог в очах інших людей, і оскільки у своїх очах ця людина невелика, то вона переживає комфорт у спілкуванні з іншими людьми, відчуваючи приязнь людей, якої не очікував. Тобто комплексів така людина немає.

Частково це звичайно так Братику. Але є ще багато нюансів у цій справі, над якими варто було б порозмірковувати. Наприклад, як щодо фрази Вінслет, яка писала про того (здається бездомного) чоловіка, що казав їй, коли вона йому проповідувала: "Я нікчемний", "Це не для мене", "Бог погано ставиться до мене" (та ін. такого плану). Навряд чи у нього була висока думка про себе... І що саме головне, що таких людей дуже важко переконати у тому що їхнє мислення хибне, або що усе ще можна якось поправити. Вся справа в тому, що цей комплекс, як хвороба, яка поширюється немов "рак", у мисленні людини. Пускає туди корені і її не так то вже й легко позбутися... Цього просто не зрозуміють ті, хто ніколи такого не мав.
Виникає вона зазвичай після якогось дуже міцного емоційного потрясіння в житті людини. Це може стосуватися ситуацій у яких бувають зранені почуття та емоції цієї людини. Наприклад: Смерть дорогої людини... Різноманітних ситуацій, що стосуються кохання... Різка зміна в житті... та ін. В кінці кінців, до цього можуть призвести образи та насмішки з боку інших, особливо коли це роблять "дорогі" для тебе люди, а ще якщо роблять це на протязі довгого часу. Якщо людині регулярно говорити, що вона ОСЕЛ, то через якийсь (тривалий) проміжок часу вона почне думати приблизно так: "А можливо й справді щось не так у мені?", "Можливо й справді, я ОСЕЛ!", "Іншим мабуть видніше...", або щось у такому роді. По крайній мірі, така людина не буде себе почувати впевненою, а особливо у ТІЙ компанії. А якщо така людина ще молода? А якщо це садок, або школа? А якщо іншої компанії немає? А якщо її батьки зовсім не християни, і вдома їй доводиться зазнавати нової порції принижень???
Поміркуйте над цим! (...) Якою виросте така людина? Хіба не з заниженою самооцінкою? Навіть якщо вона в подальшому стане християнином, скільки часу їй доведеться ще "гоїти" ці рани? А якщо у християнському зборі вона ЩЕ зіткнеться із ситуацією, яка ще більше (больніше) вдарить по її почуттю власної гідності (невдалий шлюб, наприклад)? Я вже не говорю про якісь особисті труднощі в житті цієї людини, як на роботі наприклад, або якусь її хворобу можливо...
Задумайтесь над цим. (!!!)
Тому я вважаю що нам (особливо як християнам) слід бути трошки більше уважними до таких людей. Звичайно що тут мова не йде про якесь привілейоване становище для них чи таке інше, але просто слід бути особливо тактовними з такими людьми, аби якимось чином не образити їхні і без того вже досить зранені почуття.




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9472
UNREAD_POSTДодано: 11 червня 2007, 21:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Растіне, дякую за детальні приклади комплексів. Відверто кажучи, ти допоміг мені краще зрозуміти суть комплексу неповноцінності.
Я переживав часто обставини, коли мені внушали, що я ОСЕЛ. Однак, я тепер дякую Богу за ці обставини, оскільки вони знижували мою самооцінку, що допомогло мені реалізуватися у житті, бо намагався довести, що я не ОСЕЛ. :) Крім того, ті хто насміхався надо мною, зараз у більш плачевному стані ніж я. А хто мені внушав, що я ОСЕЛ? Та ті хто був високої думки про себе, тобто ті, хто мав високу самооцінку!
Тому я думаю, що Господь посилає нам важкі обставини саме для того, щоб занизити нашу самооцінку, щоб ми могли смиритися перед Богом, і йти дорогою Ісуса Христа.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9474
UNREAD_POSTДодано: 11 червня 2007, 21:51 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Подумаю над цим, Сонячнику.




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9484
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2007, 07:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Написано, хто себе понижає - того повисить Господь, і навпаки, хто себе возвишає, той буде посоромлений, або понижений. Думаю, це золоте правило нашого соціального стану. Коли ми самі намагаємося доводити що я не осел, то це приносить результату, але коли ми смиряємося, то ніхто не назве нас ослом. Отже, смиріться під сильну руку Господню, і Він вознесе вас.




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9486
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2007, 11:19 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Цитата:

«Человек, обладающий адекватной самооценкой, не склонен грустить, но и нельзя сказать, что он постоянно весел. [...] Он не пессимист, однако оптимизм его тоже разумен. Это не отчаянный сорвиголова; ему не чужды страхи. [...] Он не считает себя человеком, которому всегда везет, но и не назовет себя вечным неудачником».

Без коментарів!




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9487
UNREAD_POSTДодано: 13 червня 2007, 11:50 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
У всьому має бути золота середина.
Недаром у дзен є така приктика "Серединний Шлях". Це якраз воно.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9502
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 00:34 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Так, щось таке. Щоб краще це уявити, то я собі завжди уявляю це як шкалу на термометрі: нуль-це смирення (золота середина). Мінус - це комплекс неповноцінності, а плюс - це гордість...
Тож тримаймося золотої середини!




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9503
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 01:06 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Відповідь Братику.
Братик написав:
Написано, хто себе понижає - того повисить Господь, і навпаки, хто себе возвишає, той буде посоромлений, або понижений.

Понижений а не - принижений, Братику. Ти уловлюєш різницю? :wink:




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
9506
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 08:34 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
А я що написав?
Цікаво, а як ти радиш поступати, якщо тебе ПРИнизили (щоб піднятися до нуля)? :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10540
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 10:34 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 лютого 2011, 10:23
Написано: 445
Звідки: Львів
Віровизнання: просто вірю в Бога
Братик написав:
А я що написав?
Цікаво, а як ти радиш поступати, якщо тебе ПРИнизили (щоб піднятися до нуля)? :)

"розчинити" своє "я" і не буде тоді того, кого принизили.


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10541
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 17:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Тобто, іншими словами, забути про образу...




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10542
UNREAD_POSTДодано: 14 червня 2007, 20:43 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
12 березня 2008, 10:38
Написано: 53
Братик написав:
Цікаво, а як ти радиш поступати, якщо тебе ПРИнизили (щоб піднятися до нуля)?

Найперше тобі потрібно чесно глянути на свої переваги та недоліки.
Якщо той хто хотів тебе образити сказав щось путнє, але просто не тим тоном... то я щиро дякую йому за пораду! :)
А якщо його слова безпідставні, то я не дозволяю їм формувати мою думку про себе.
Проте я ні в якому випадку не ображаюсь на нього чи не стараюсь відомстити. Просто не дозволяю і забуваю, а навіть ще й співчуваю таким людям...
Не слід дозволяти нікому формувати твою думку про тебе! Окрім Бога, звичайно. :wink:




Ті,хто надію складає на Господа, силу відновлять, і крила підіймуть, немов ті орли, будуть бігати і не потомляться, будуть ходити і не помучаться! (...)
(Ісаї 40:30,31)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 5 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>