Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 13:45




Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Комплекс неповноцінності
1720
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 00:08 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Що ви можете сказати на цю тему?




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1726
UNREAD_POSTДодано: 01 червня 2006, 07:16 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я думаю кожна людина має такий комплекс, але у кожної дюдини він прояляється в різній мірі. Якщо ти думаєш що у самовпевненої людини немає такого компексу, зроби їй зауваження стосовно її розумових здібностей і ти побачиш її реакцію :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1784
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 14:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я думаю, що він не в кожного є. Я впевнений, що коли людина має, любов до Бога, то вона проганяє всякі комплекси. Коли людина усвідомлює, що Бог її любить такою, як вона є, що Він піклується про її долю, що вона в Його руках, то в неї зникають всякі комплекси. Я думаю, що в людей різні комплекси по причинні не достатнього пізнання Бога.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1788
UNREAD_POSTДодано: 02 червня 2006, 19:25 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
27 лютого 2017, 09:26
Написано: 119
Звідки: Тернопіль, Україна
Комплекс неповноцінності можна по-різному трактувати, тому тут треба бути особливо обережним. Саме на основі нібито викорінення цього комплексу сьогодні зявилися такі вчення, які до нього відносять смирення перед Богом (якщо ти смиренний, кроткий - значить в тебе комплекс неповноцінності). Може так прямо і не говорять, не називають, що смирення - це комплекс неповноцінності, але з цієї науки загалом так виходить.
До слова: у видавництві "Джерело" готується книжечка під назвою "Занижена самооцінка або у полоні пожадливостей (Скільки вартує людина)", що присвячена саме цьому питанню.




Писання досліджували день-у-день, чи так воно є (Дії 17:11).
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1881
UNREAD_POSTДодано: 05 червня 2006, 20:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Тарасе, я з тобою згідний, що коли людина має любов ло Бога, то вона проганяє ці комплекси (та будь-які інші), та все ж досконалих людей немає. Я мав на увазі, що у кожної людини цей комплекс розвинутий у різній мірі, так же само, як і у різній мірі проявляється любов до Бога, тобто усе це - по мірі віри. Дуже радий за тебе якщо ти думаєш що у тебе такого комплексу нема, я теж так думаю відносно себе :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1899
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 00:41 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Розумієш, я думаю, що є різниця між тим, що цей комплекс поселився всередині людини, а що він навіюється дияволом ззовні. Коли цей комплекс всередині, то в тому треба покаятися і просити в Бога, щоб він звільнив від нього. А коли він посилається у вигляді гріховних спокусливих думок про недосконалість дияволом ззовні, то його слід просто відігнати, не дати йому місця. Тому я і розрзняю, між тим, що людина має цей комплекс всередині, а що він намагається нав’язуватись дияволом.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1916
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 08:09 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Вибач, я не розумію, як можна каятися в комплексі неповноцінності... Мені здається його перебороти можна лише вірою. І як думки про недосконалість можуть бути спокусливими?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1941
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 15:48 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Комплекс неповноцінності найчастіше притаманний людям з низькою самооцінкою, невпевненим у собі, сором"язливим. Вони вважають себе гіршими за інших, тому соромляться на людях висловити свою думку, сковано поводять себе, не можуть вільно спілкуватися, їм важко знайти спільну мову з оточуючими. І цей комплекс не виникає на порожньому місці. Це може бути наслідком того, в якій родині ця людина зростала. А також наслідком ставлення до неї оточуючих...
На жаль, навіть серед віруючих такі люди трапляються. І не треба їх осуджувати за те, що вони такі. За них треба тільки молитися. Ці люди, можливо, душевно та морально травмовані, потребують доброго ставлення. "Перемогти себе," - легко сказати тим, у кого характер сильніший, більше самовпевненості, і важко зробити тим, у кого самовпевненості мало.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1950
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 19:14 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Вибач, Winslet... Але я не розумію, чому ти вважаєш, що "низька самооцінка" - це негативний стан, і що за таких віруючих потрібно молитися?
Winslet написав:
Комплекс неповноцінності найчастіше притаманний людям з низькою самооцінкою, невпевненим у собі, сором"язливим. Вони вважають себе гіршими за інших...
На жаль, навіть серед віруючих такі люди трапляються... За них треба тільки молитися.

Я завжди думав навпаки, що хритиянин повинен досягнути цього стану, щоб інших вважати вищих за себе. Бо корінь багатьох гріхів в тому, що ми вважаємо себе кращими за інших. І Слово Боже нас вчить:
Цитата:
Не робіть нічого підступом або з чванливости, але в покорі майте один одного за більшого від себе. Фил.2:3
або російський переклад:
Цитата:
ничего [не делайте] по любопрению или по тщеславию, но по смиренномудрию почитайте один другого высшим себя. Фил.2:3
Цитата:
Думайте між собою однаково; не величайтеся, але наслідуйте слухняних; не вважайте за мудрих себе! (Рим.12:16)
Цитата:
Як кому з вас здається, що він мудрий в цім віці, нехай стане нерозумним, щоб бути премудрим. 1Кор.3:18

От навіть у Апостола Павла була низька самооцінка:
Цитата:
Я бо найменший з апостолів, що негідний зватись апостолом...1Кор.15:9
У Біблії є багато прикладів, коли мужі Божі принижували самих себе. Вибачте, якщо я чогось не розумію...




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1953
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 20:07 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Вибач, Winslet... Але я не розумію, чому ти вважаєш, що "низька самооцінка" - це негативний стан, і що за таких віруючих потрібно молитися?

Тому що, буває, такі люди низько оцінюють себе не тільки стосовно позиції в суспільстві, але й стосовно позиції перед Богом. Вони вважають, що Бог любить інших більше, чим їх.
А стосовно приведених тобою віршів з Біблії, я скажу так: звичайно, коли людина дуже самовпевнена, це є погано. Але коли людина себе не поважає, це також погано. Якщо вона себе не поважає, то як поважатимуть її навколишні?
Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1954
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 20:28 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Що стосується Божої любові до нас, то я думаю, що вона безмірна! І тут не годиться думати, що когось Бог любить більше чи менше! Але чим менше ми себе оцінюємо перед Богом, тим більше нас любить Бог!
Цитата:
А всі майте покору один до одного, бо Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать! (1Петра 5:5)


Winslet написав:
Але коли людина себе не поважає, це також погано. Якщо вона себе не поважає, то як поважатимуть її навколишні?
Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.

Ще раз вибач, Winslet, але Біблія вчить інакше:
Цитата:
10 Два чоловіки до храму ввійшли помолитись, один фарисей, а другий був митник. 11 Фарисей, ставши, так молився про себе: Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди: здирщики, неправедні, перелюбні, або як цей митник. 12 Я пощу два рази на тиждень, даю десятину з усього, що тільки надбаю! 13 А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!... 14 Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той. Бо кожен, хто підноситься, буде понижений, хто ж понижається, той піднесеться. Луки 18:10-14
А ще:
Цитата:
Горе вам, як усі люди про вас говоритимуть добре Лук.6:26




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1957
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 22:15 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
"Хто має вуха, нехай почує"... Ти зовсім не зрозумів мою думку...




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1959
UNREAD_POSTДодано: 06 червня 2006, 23:32 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Відповідь Братику: Каятись треба тому, що комплекс неповноцінності посилається дияволом, він пригнічує людину. Очевидно, що це не угодно Богові. Думки спокусливі тому, що диявол спокушає людину повірити в те, що Бог її неправильно створив, що може Бог помилився.
Відповідь Вінслет: Зрозуміло, що таких людей не потрібно осуджувати, я згідний, що за них слід молитися, але я думаю, що варто ще й пояснити їм причини того комплексу, від кого він, і як з ним боротися. Тоді ми не тільки покажем людині на проблему, ми покажемо й шляхи виходу з неї. Така людина зможе побачити повну картину, яку вона до того не бачила.
Відповідь Сонячнику: Ми повинні бути смиренними, ми не повинні пробувати в гордості, але ми не повинні мати комплексу неповноцінності. Ми повинні думати про себе в міру віри, повинні думати про себе не більше ніж ми є. Але це зовсім не гордість. Я думаю, що тут якраз виявилось наше неправильне розуміння смирення. Якщо вважати комплекс неповноцінності смиренням, то це - ЛЖЕСМИРЕННЯ. Бог ніколи не пригнічував людину, ніколи не робив такого, щоб вона вважала себе неповноцінною. Взагалі тему смирення можна було б обговорити в окремій темі, оскільки це обширна тема, але наведу лише декілька думок для ясності. Впершу чергу смирення - це не зовнішній прояв, а внутрішній. Існує думка, що якщо я смиряюсь, то моє лице має бути похмуре, я повинен бути пасивним, занижувати свою оцінку (я не кажу про випадок коли в нас самооцінка завишена). Смирення - це коли я не керуюся своїми амбіціями, своїми похотями, бажаннями, але будь-якою ціною (законною) хочу виконати ВОЛЮ БОЖУ, навіть якщо вона йде в розріз з моєю волею. Тоді я смиряюся, відкидаю свої бажання, а виконую Божі Бажання. (раджу прочитати 58 розділ Ісаї.) Комплекс неповноцінності немає нічого спільного з смиренням, поважанням інших вищими за себе.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1965
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2006, 00:08 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Народ! Звідкіля ви набралися таких розумних слів "комплекс неповноцінності", "низька самооцінка"? Я, звичайно, не філолог і не філософ, але все ж таки не розумію, для чого ця тема у розділі "Досліджуймо Бібілію", якщо у Бібілії таких понять просто не має... (чи це просто я сліпий - не бачу, чи вух не маю?)
Що це за таке новітнє вчення? Ви можете привести хоча б один приклад з Біблії, яке б пояснило про що йдеться! А то у мене справді комплекс неповноцінності виникне! :)
Вибачте, якщо я відстав від прогресу богослов'я! :oops:




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
1966
UNREAD_POSTДодано: 07 червня 2006, 00:14 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Біблія може справді не містити деяких слів, бо переклад робився досить давно, тому я думаю закиди про небіблійні слова даремний. До того ж я впевнний, що ти у твоїй мові ти вживаєш слова, з яких далеко не всі написані в Біблії. До того ж ми не говоримо про нього не пояснивши його суті. А щодо цитат з Писання, то справді нема місць, які прямо про нього говорять, але є місця, які проливають світло на це питання. Так само нема в Біблії написано про куріння, але є місця на основі яких ми можемо зробити висновки про це явище.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 8 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>