Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 20:58




Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2944
UNREAD_POSTДодано: 24 червня 2006, 13:17 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я згідний, що частіше ми не покоряємось Богу через гордість, єгоїзм. Але бувають і такі випадки. І я бачив і бачу багатьох людей, які займають неправильну позицію перед Богом через комплекс неповноцінності. Звичайно всі недоліки і гріхи скидати на один комплекс неправильно.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3157
UNREAD_POSTДодано: 27 червня 2006, 23:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Мені важко тут вступати в діалог, бо не зміг взяти участь в обговоренні цієї теми раніше. Але висловлю деякі свої думки щодо цього питання.
Поняття заниженої самооцінки і як наслідку з цього комплексу неповноцінності є дуже популярним і поширеним у сучасній психології. Підвищений інтерес до цієї теми викликаний тим, що таким комплексом страждає чи кожна людина сьогодення. Люди шукають виходу, а психологія пропонує свої рецепти.
Мабуть саме з причини популярності цієї теми, окремі проповідники взяли її на озброєння. Модно сьогодні про це говорити. Але проблема в тому, що не всі знають походження цього вчення.
Взагалі я дуже позитивно ставлюся до психології як науки. Це є наука про душу, вона досліджує проблеми душі. І багато є напрямків психології, в яких лише підтверджується Біблія. Але є напрямки психології, які мають окультне походження. Зокрема, такі теорії, які грунтуються на філософії гуманізму, в яких людина виставляється як вершина еволюції і господар Всесвіту. Саме в межах таких теорій виникло поняття заниженої самооцінки і комплексу неповноцінності. А підгрунтям цих теорій була філософія Ніцше, в якій центральне місце займає "надлюдина", без комплексів, без заниженої самооцінки. Цікаво, що саме філософія Ніцше лягла в основу ідеології "вищої раси" Гітлера, представники якої не мали комплексів, і найперше, комплексу неповноцінності.
Що ж тоді говорити про тих проповідників, які розповсюджують вченя, не знаючи про його походження, тільки тому, що воно популярне в світі?




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3165
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 00:45 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Мені здаєься, що ми достатньо ясно висловлювалися, що ми розуміємо під комплексом неповноцінності, і шляхи його подолання. Я не знаю, що під цим поняттям розуміють гуманісти і філософи. Я зовсім не підтримую боротьби проти так званих "комплексів". Справа в тому, що тут важливо, що ми розуміємо під поняттям комплексу. Дехто вважає скромність, смирення комплексами. Це не правильно. До того ж, як ти кажеш, проблема комплексу неповноцінності є в багатьох. Але гуманізм пропонує зовсім інше вирішення цієї проблеми, ніж Біблія. Чи може фарбування волосся, чи малювання губ, брів, вищипування брів, ти не відносиш до комплексу неповноцінності?




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3167
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 00:51 

Востаннє редаговано Taj 28 червня 2006, 00:55 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Так, справді, це і є проявами і наслідками комплексу неповноцінності. Але Біблія називає це - пожадливістю. То може краще користуватися біблійними термінами?
Але у світі (під впливом тієї ж психології) вважають, що такими методами (підфарбуванням... тощо) можна якраз подолати "занижену самооцінку". А проблема лише поглиблюється...




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3169
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 00:55 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я думаю, що слово пожадливість не повністю відображає суть проблеми. Термін "комплекс неповноцінності" відображає причину цієї проблеми, її корінь. Може цей корінь ще глибший, але я покищо бачу на такій глибині.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3170
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 00:58 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Якраз пожадливість і є найглибшим коренем цього комплексу, його першопричиною. А потім вже нашаровуються інші "причини", пояснення тих чи інших проблем людей.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3173
UNREAD_POSTДодано: 28 червня 2006, 01:19 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я думаю, що пожадливість тут має місце після виникнення комплексу неповноцінності. Також прошу, щоб ти привів свій хід думок.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3270
UNREAD_POSTДодано: 29 червня 2006, 19:27 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Моисеи не мав занижену самооцінку, він знав що був не красномовний. У кожного з нас є недоліки! Ми не повинні думати про себе більше ніж ми є, бо це гріх!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3391
UNREAD_POSTДодано: 02 липня 2006, 13:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Мойсей, на мою думку, мав комплекс неповноцінності, тому став заперечувати Богові, кажучи, що він не зможе зробити те, на що його Бог посилає. Тому і запалав Господній гнів. Господь сказав до Мойсея, що Він Бог, що створив уста, Він Бог сильний усунути всякі недоліки. Я думаю, що Бог хотів говорити особисто через Мойсея, хотів виправити недоляк його мови, але через таку відповідь Мойсея Бог сказав, що він (Мойсей) буде для Арона богом, і той передаватиме народу слова Мойсея.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3402
UNREAD_POSTДодано: 02 липня 2006, 20:02 

Востаннє редаговано Taj 07 липня 2006, 05:49 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Тарас написав:
Я думаю, що пожадливість тут має місце після виникнення комплексу неповноцінності. Також прошу, щоб ти привів свій хід думок.

Постараюся дуже коротко, тезово викласти суть цього комплексу.
Для того, щоби зрозуміти причину так званого "комплексу неповноцінності", слід розглянути три складових оцінки людини:
1. Самооцінка.
2. Оцінка сторонніх людей, або імідж
3. Фактична цінність людини - це її справжні здібності, які можна виявити обєктивними засобами.
Формування комплексів залежить від того, яку саме оцінку ставить людина на перше місце. Комплекси виникають в першу чергу тоді, коли людина насамперед турбується про думку сторонніх людей, про свій імідж. Це нині дуже поширене явище. В тому випадку людині може здаватися, що про неї значно гірше думають, ніж це насправді. Тоді говорять про проблему заниженої самооцінки. Але насправді проблема в тому, що імідж для людини є занадто важливим і потреба в іміджі перевищує власну самооцінку. А що ж це є як не пожадливість???
Але представники гуманістичного напрямку психології придумали таке поняття як "комплекс неповноцінності" і пропонують для його подолання штучно підвищувати самооцінку. Отут і виявляється окультна природа цього вчення, бо таким чином людина потрапляє в різні пастки і залежності :evil: , а комплекси лише поглиблюються.
Тому я вважаю великою небезпекою для християн розповсюдження вчення про так званий "комплекс неповноцінності". Це вчення насаджується для того, щоби справжніх християн, які смиряються перед Богом і людьми, висміювати і називати "закомплексованими" (а я таке вже чув з уст новоявлених проповідників), закриваючи тим самим молоді дорогу до Бога.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3455
UNREAD_POSTДодано: 05 липня 2006, 09:43 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я згідний, з тим, що ти пишеш вище. Але я не думаю, що слід заперечувати саме словосполучення "комплес неповноцінності", тому що про нього неправильно говорять. Я вважаю, що говорити про нього треба, але правильно, висвітлюючи причини і шляхи подолання. Хочеться знов наголосити, що комплекс неповноцінності немає нічого спільного з смиренням.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3500
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2006, 17:00 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Чи може фарбування волосся, чи малювання губ, брів, вищипування брів, ти не відносиш до комплексу неповноцінності?

Але у світі (під впливом тієї ж психології) вважають, що такими методами (підфарбуванням... тощо) можна якраз подолати "занижену самооцінку". А проблема лише поглиблюється...


Брати, ви мені вибачте, але у мене зародилося таке невинне питання: по скільки вам років? :D




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3511
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2006, 21:43 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Тарас написав:
...Але я не думаю, що слід заперечувати саме словосполучення "комплес неповноцінності", тому що про нього неправильно говорять. Я вважаю, що говорити про нього треба, але правильно, висвітлюючи причини і шляхи подолання.

Словосполучення "Комплекс неповноцінності" є небіблійним, а тому його по-різному розуміють у світлі Біблії.
Тарас написав:
Хочеться знов наголосити, що комплекс неповноцінності немає нічого спільного з смиренням.

Я думаю, що тут всі розуміють, що смирення і комплекс неповноцінності - різні речі! Але сучасні лжепроповідники використовують цей небіблійний термін для висміювання справжнього смирення.

А вище я хотів сказати, що Мойсей не мав комплексу, а таки насправді був неповноцінним (тобто він не був красномовним). І ми, люди, кожен маємо певні недоліки. Але ми не повинні внушати собі, що у нас їх нема. Ми повинні визнавати перед Богом наші недоліки (як їх визнавав Мойсей) і просити у Бога допомоги! Але наші недоліки жодним чином не повинні ставати нам перешкодою йти дорогою Христовою! Тобто жодним чином ми не повинні відмовлятися від виконання волі Божої, посилаючись на наші немочі, але вірою йти (чи повзти) за Христом!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3515
UNREAD_POSTДодано: 07 липня 2006, 06:03 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Тарас написав:
я не думаю, що слід заперечувати саме словосполучення "комплес неповноцінності", тому що про нього неправильно говорять. Я вважаю, що говорити про нього треба, але правильно, висвітлюючи причини і шляхи подолання. Хочеться знов наголосити, що комплекс неповноцінності немає нічого спільного з смиренням.
Так вся проблема в тому і полягає, що БІЛЬШІСТЬ людей не вникає в суть комплексу, а з назви цієї випливає, що раз є "комплекс неповноцінності", значить є занижена самооцінка, значить треба її підвищувати якось, тоді штучно її стараються підвищувати "у міру віри" і потрапляють у різні пастки. Все, кінець. І все це наслідки лише вживання цього терміну "комплекс неповноцінності".
Крім того, як каже Сонячник, різні лжевчителі полюбили цей термін, бо за допомогою цього нібито загальновизнаного терміну найлегше висміювати смиренних християн і виставляти їх закомлексованими (а я був свідком таких проповідей на молодіжних конференціях, маю магнітофонний запис).




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
3949
UNREAD_POSTДодано: 25 липня 2006, 10:21 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
01 серпня 2006, 11:28
Написано: 135
Хотів встрягти, глип, а в біблійному словнику Б.Геце немає ніц з цього приводу. Мабуть у Б.Геце таки був комплекс неповноцінності.
Шкода що в той час не було форумів. Його би вилікували!
А як щодо того, що для світу ви немов неповноцінні?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 2 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>