Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 15:54




Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2689
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 10:13 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
20 червня 2006, 09:49
Написано: 1
дивно, звідки така впевненість


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2694
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 12:15 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Якщо ми зустрічаємо підміну понять, тобто застосування "сучасних" термінів, коли мова йде про поведінку християн, то цілком імовірно, це робиться для того, щоб ввести нас в оману.

Те, що ти називаєш підміною понять - це спроба вивчення закономірностей та процесів психічної діяльності людини, яка з часом отримала назву - психологія. І "сучасні" терміни в ній - не такі вже й "сучасні" по тій причині, що початок ця спроба взяла ще з давніх часів. Впевнена, що незадовго після воскресіння Ісуса. І люди спробували зовсім не для того, щоб когось ввести в оману, а для того, щоб допомогти іншим розібратися в собі та вказати можливі шляхи позбавлення від того чи іншого душевного порока. Ти скажеш, що в цьому нам може допомогти і Біблія. І це без сумнівів так. Тільки одна різниця: Біблія нам (вже віруючим, прийнявшим Христа) пояснює подібне з позиції "ти грішник, тобі потрібне вдосконалення, щоб стати схожим на Ісуса Христа, тільки шукай Царства Божого, а все інше приложиться", а психологія - з позиції "ти - людина, ти - особистість, врешті решт кожна людина особлива по-своєму і ти не повинен себе вважати гіршим за інших"(вважай, що Бог створив кожного особливим).

Біблійною мовою "комплекс неповноцінності", наскільки я зрозумів, - це заздрість, гордість, прагнення до лідерства тощо.

Поясни мені, будь ласка, як може закомплексована людина прагнути до лідерства? Якщо вона невірно себе оцінює, вважає себе в цьому світі ніким, хіба можуть у такої виникати гарячі прагнення до лідерства, прагнення керувати іншими?

Але ж не всі християни настільки обізнані в психології як ти. Тому погодься, що християнам, які не мають спеціальної освіти, така проповідь може завдати непоправної шкоди.

Я не психолог, психологічної освіти не маю і не настільки обізнана в психології, наскільки тобі здається. ;) Щоб розбиратися в людях і відрізняти духовні і душевні пороки (вважай - душевні - ті, від яких не застрахований жоден християнин) - для цього мати спеціальну освіту не обов"язково.




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2696
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 12:38 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Winslet написав:
Тільки одна різниця:
Біблія нам пояснює "ти грішник, тобі потрібне вдосконалення, щоб стати схожим на Ісуса Христа, тільки шукай Царства Божого, а все інше приложиться"
а психологія: "ти - людина, ти - особистість, врешті решт кожна людина особлива по-своєму і ти не повинен себе вважати гіршим за інших.

Згоден! Про це йде мова, що Біблія нас вчить, щоб ми не вважали себе кращими за інших, а психологія вчить навпаки... :(

Winslet написав:
Поясни мені, будь ласка, як може закомплексована людина прагнути до лідерства? Якщо вона невірно себе оцінює, вважає себе в цьому світі ніким, хіба можуть у такої виникати гарячі прагнення до лідерства, прагнення керувати іншими?

Саме так! Кожна людина, яка має комплекс неповноцінності, прагне стати кращою за інших, прагне до лідерства, щоб панувати над іншими людьми. Такі люди стають диктаторами, тиранами, злодіями. Є багато життєвих та історичних прикладів.

Тому, якщо розуміти комплекс неповноцінності як прагнення стати кращим (біблійною мовою це заздрість, гордість, пиха (надменность) тощо), то це є риси, які ведуть людину в погибиль.
А ми, християни, навпаки, повинні принижувати себе перед іншими людьми, повинні думати про себе скромно, не прагнути до лідерства, інших вважати кращими ніж ми самі є.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2697
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 13:48 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Щоб не стати надмінним, того комплексу неповноцінності потрібно позбавитися. А як позбавитися - смиритися перед своїми ближніми!
Ось що каже Біблія з цього приводу:
9 А для деяких, що були себе певні, що вони ніби праведні, і за ніщо мали інших, Він притчу оцю розповів. 10 Два чоловіки до храму ввійшли помолитись, один фарисей, а другий був митник. 11 Фарисей, ставши, так молився про себе: Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди: здирщики, неправедні, перелюбні, або як цей митник. 12 Я пощу два рази на тиждень, даю десятину з усього, що тільки надбаю! 13 А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!... 14 Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той.
Бо кожен, хто підноситься, буде понижений, хто ж понижається, той піднесеться.
Лук.18:9-14
Через дану мені благодать кажу кожному з вас не думати про себе більш, ніж належить думати, але думати скромно, у міру віри, як кожному Бог наділив. Рим.12:3
Коли хто думає, ніби щось знає, той нічого не знає ще так, як знати повинно. 1Кор.8:2
Тому то, хто думає, ніби стоїть він, нехай стережеться, щоб не впасти! 1Кор.10:12
Бо достойний не той, хто сам себе хвалить, але кого хвалить Господь! 2Кор. 10:18




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2698
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 13:56 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Я би дуже хотіла, щоб ти пояснив, що в твоєму розумінні - особистість! Ти наголошуєш на цьому слові, кажучи, що психологія "вчить нас навпаки - вважати себе кращим за інших". Змушена тебе розчарувати: психологія не має наміру навчити нас гордості чи зарозумілості. Ми можемо стати такими лише тому, що прагнучи до самовдосконалення і безпосередньо вдосконалюючись, забуваємо, де існує кордон (я вже казала про це вище). І в цьому не психологія винна, а ми самі.

Кожна людина, яка має комплекс неповноцінності, прагне стати кращою за інших, прагне до лідерства, щоб панувати над іншими людьми. Такі люди стають диктаторами, тиранами, злодіями. Є багато життєвих та історичних прикладів.

Як багато я ще не знаю, виявляється! А я думала, що така людина прагне бути схожою на інших, прагне не до лідерства, а прагне, щоб її поважали, щоб приймали за людину, а не стовп. А стосовно "життєвих" та історичних прикладів можна було б докладніше... ;)

Тому, якщо розуміти комплекс неповноцінності як прагнення стати кращим (біблійною мовою це заздрість, гордість, пиха (надменность) тощо), то це є риси, які ведуть людину в погибиль.

Треба називати речі своїм іменем, а не "розглядати як...". Комплекс - це комплекс, від роз"їдає людину, вбиває самоповагу і його треба позбавлятися!




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2702
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 14:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Winslet написав:
Комплекс - це комплекс, від роз"їдає людину, вбиває самоповагу і його треба позбавлятися!

Ну, я ще пам'ятаю таку проповідь: "люди, які стають на коліна перед Богом - закомплексовані! Ми - рівні богу, ми - діти божі, а якщо я - син божий, то хіба я повинен ставати на коліна! А хіба ми, батьки, хіба можемо дозволити своїм дітям ставати на коліна перед нами!"
Ось до чого ведуть проповіді про комплекс!
Комплекс вбиває самоповагу! А що таке самоповага??? Це і є гордість! О, якби нам вбити самоповагу! Бо Бог гордим противиться... :(




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2708
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 19:06 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Ну, я ще пам'ятаю таку проповідь: "люди, які стають на коліна перед Богом - закомплексовані! Ми - рівні богу, ми - діти божі, а якщо я - син божий, то хіба я повинен ставати на коліна! А хіба ми, батьки, хіба можемо дозволити своїм дітям ставати на коліна перед нами!"
Ось до чого ведуть проповіді про комплекс!


Жити переконаннями, а тим більше "перлами" проповідника - повна дурниця.

Комплекс вбиває самоповагу! А що таке самоповага??? Це і є гордість! О, якби нам вбити самоповагу! Бо Бог гордим противиться...

Я рада, дуже рада за всіх присутніх тут убивць самоповаги. Оскільки всі мої слова стосовно комплексів і самоповаги, всі аргументи катяться коту під хвіст по одній з двох причин: 1) або не хотять навіть вдуматися в те, що я кажу, 2) або десь, в глибині свого християнського "я" погоджуються, але, що називається "утоплюся, та не покорюся", то залишаю цю дискусію, аргументуючи так само, як в темі "Харизматичне прославління": "Масти Федя медом, а Федь усе Федем".




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2709
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2006, 19:51 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Мені дуже шкода, що ми один одного не розуміємо... але я справді щиро розумію, що для того щоб позбутися всіх комплексів неповноцінності, потрібно принизити себе, визнати себе нікчемним, зректися самого себе, взяти свого хреста та йти за Христом, як написано:
Мар.8:34 І Він покликав народ із Своїми учнями, та й промовив до них: Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде!
Лук.14:33 Так ото й кожен із вас, який не зречеться усього, що має, не може бути учнем Моїм.
Поки ми не визнаємо себе нічого незначущими, поки ми не збагнемо, що ми - Боже творіння, поки ми не покоримо свою волю Божій волі, поки ми не станемо за все, що маємо, славити нашого Творця,
то нам завжди буде здаватися, що нам чогось бракує, що ми не такі як нам того би хотілося, що хтось є кращим за нас, що у нас нічого не виходить!
Тарас справедливо написав:
Коли людина усвідомлює, що Бог її любить такою, як вона є, що Він піклується про її долю, що вона в Його руках, то в неї зникають всякі комплекси. Я думаю, що в людей різні комплекси по причині недостатнього пізнання Бога.

Справді, якщо людина усвідомлює себе не особистістю, а Божим творінням - глиною в руках ганчара, то місцю комплексам просто не буде. Бо тоді ми будемо розуміти, що ми є такі якими нас зробив Господь.
Тепер же, о Господи, Ти наш Отець, ми глина, а Ти наш ганчар, і ми всі чин Твоєї руки! Iс.64:8
Горе тому, хто з Творцем своїм свариться, черепок із земних черепків! Чи глина повість ганчареві своєму: Що робиш? Іс.45:9




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2713
UNREAD_POSTДодано: 21 червня 2006, 00:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Ти просив Біблійних прикладів комплексу:
Ось деякі, пороздумуй над ними:
Історія з Мойсеєм, що записана в книзі Вихід 4:10-14.
Розмова ангола з Гедеоном Суддів 6:14-16.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2727
UNREAD_POSTДодано: 21 червня 2006, 08:23 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Цитата:
10 Та Мойсей сказав до Господа: О Господи я не промовець ні від учора, ні від позавчора, ані відтоді, коли Ти говорив був до Свойого раба, бо я тяжкоустий та тяжкоязикий. 11 І сказав йому Господь: Хто дав уста людині? Або Хто робить німим, чи глухим, чи видючим, чи темним, чи ж не Я, Господь? 12 А тепер іди, а Я буду з устами твоїми, і буду навчати тебе, що ти маєш говорити. 13 А він відказав: Молю Тебе, Господи, пошли іншого, кого маєш послати. 14 І запалав гнів Господній на Мойсея...
Вихід 4:10-14

Цитата:
14 І обернувся до нього Господь і сказав: Іди з цією своєю силою, і ти спасеш Ізраїля з мідіянської руки. Оце Я послав тебе. 15 І відказав Йому Гедеон: О, Господи мій, чим я спасу Ізраїля? Ось моя тисяча найнужденніша в Манасії, а я наймолодший у домі батька свого. 16 І сказав йому Господь: Але Я буду з тобою, і ти поб'єш мідіянітян, як одного чоловіка.
Суддів 6:14-16

Це приклади, коли Господь посилає на Його діло мужів Божих, але людина усвідомлює, що вона сама недостойна звершити Боже діло (що є насправді так). І Господь тоді запевняє: "Я буду з тобою!"
Часто так буває і з нами, якщо ми усвідомлюємо, що ми недостойні, нездатні, то Господь виходить нам на допомогу! Щоб ми віддали всю славу Богу, а не нашим здібностям.
Крім того, ми читаємо, що Мойсей же був людиною "кротчайшою" із всіх людей на землі.
Тому якщо у когось є такий комплекс, то потрібно визнати себе недостойним (вбити своє Я), але дати місце Богу. І ми повинні Богу повністю довіритися, щоб не запалав Його гнів на нас. І тоді Господь, який нас створив такими як ми є, буде з нами і буде нам допомагати.

Різниця в тому, що сучасні проповідники "комплексу неповноцінності" навчають, що ми повинні покладатися на своє "Я", повинні підвищити свою "самооцінку", повинні мати самоповагу, повинні бути особистістю.
А Біблія нас вчить, що людина ніщо, і ми повинні понизити самих себе, щоб дати місце лише Богу! Тобто не Я, а лише Господь, і лише Йому вся слава!!!
Згадаймо, що зробив Господь, щоб вбити самоповагу Навуходоносора:
І від людей тебе відлучать, і з польовою звіриною буде пробування твоє, тобі дадуть на їжу траву, як волам, і сім часів перейдуть над тобою, аж поки не пізнаєш, що над людським царством панує Всевишній, і дає його тому, кому хоче.
Після того лише Навуходоносор усвідомив:
А всі мешканці землі пораховані за ніщо, і Він чинить за Своєю Волею серед небесного війська та мешканців землі, і немає нікого, хто спротивився б Його руці та й сказав би Йому: Що Ти робиш?

Тому не будемо себе самі розкомплексовувати, а віддаймо місце Богу, умертвивши своє "Я"! Тоді жодний комплекс у нас просто не знайде місця!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2734
UNREAD_POSTДодано: 21 червня 2006, 09:10 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
05 грудня 2019, 11:37
Написано: 1116
Звідки: Ukraine
Віровизнання: п'ятидесятник
Може, варто відкрити нову тему: чи сумісні психологія та християнство? ;)




Я бачив усі справи, що чинились під сонцем: й ось усе це марнота та ловлення вітру!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2775
UNREAD_POSTДодано: 22 червня 2006, 05:11 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
В Мойсея це не було просте неусвідомлення своєї недостойності, інакше не запалав би Господній гнів. По-друге: Ти знову говориш про те, що проповідують сучасні проповідники а не хочеш вникнути в обговорювану тему.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2787
UNREAD_POSTДодано: 22 червня 2006, 09:22 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Гнів Господній запалав не тому, що Мойсей визнав свою нікчемність і не подумав про себе більше ніж є насправді, а тому що він не довірився повністю Богу, бо Він його запевнив: "А тепер іди, а Я буду з устами твоїми, і буду навчати тебе..." Бог не сказав Мойсею, що він сам щось може, що він на щось здатний... Ні! Бог сказав, що Я буду з тобою.

Що робити тій людині, яка має "комплекс неповноцінності"? Я думаю, що кожна людина, яка має комплекс неповноцінності (тобто є незадоволеною собою, незадоволена своєю долею, людина, яка ремствує) - повинна просто зректися самого себе і повністю довіритися Богу. Хіба не так?

Проблема "комплексу" в цьому, що ми хочемо самі себе зробити кращими, а Бог від нас вимагає абсолютного зречення і абсолютної віддачі Богу.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2861
UNREAD_POSTДодано: 23 червня 2006, 01:38 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Відносно віддачі Богу, то я з тобою повністю згідний. А те, що ти пишеш про Мойсея, то він саме тому не міг довіритися Богу, що йому мішав комплекс. Для нього дуже великою проблемою була його некрасномовність. Такій людині важко довіритися Богу, тому що вона наперед думає, що я не зможу цього, бо я такий, такий і такий. Написано, щоб ми служили тим даром, хто який одержав. А такі люди вважають, що вони не мають жодного дару, що вони ні на що не годяться. Це не є смиренням... Інакше чому за таке "смирення" запалав Господній гнів на Мойсея?




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
2906
UNREAD_POSTДодано: 23 червня 2006, 10:21 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Смирення - це повна покора Господу. І гнів звісно запалав не за смирення, а скоріше за непослух Господу. Але хіба ми можемо рівнятися до такого мужа Божого як Мойсей. Скільки більше ми не покоряємося Богу.
Але я думаю, що частіше ми не покоряємося Богу не тому, що у нас "комплекс неповноцінності", а тому що ми про себе високої думки. Напр., "навіщо мені йти на служіння, якщо Бог мене і так благословляє" чи "Навіщо досліджувати Писання, якщо я вже все знаю" тощо.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 92 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 9 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>