Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 17:23




Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Протестанти - хто є вони?
33164
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 20:11 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Nazariusz написав:
Поясніть мені, недостойному, з якої це мови ви переклали слово "протестант", щоб вийшло "справжній християнин"?
Я не знаю і не бажаю знати, що саме значить слово "протестант" - про це мабуть більше знає Протестант. Але я себе не вважаю і не називаю протестантом, і взагалі до жодної конфесії не маю ніякого відношення. Я християнин, мій Господь - Ісус Христос, і я намагаюся йти за Христом вузькою дорогою, де не вміщається ніяка конфесія.

Мені подобається визначення цього слова Вальтера Вайса, по суті моє псевдо і підпис від нього пояснення і відштовхується: Протестантизм – вторая по величине ветвь христианства. Само слово протестант имеет следующее значение: "pro" – быть за что-то, быть согласным с чем-то, "testari" – нести свидетельство. Поэтому протестант – это свидетель, несущий истину. Наибольшей проблемой современного протестантизма является отсутствие в повседневной жизни чтения Священного Писания, что превратило многих протестантов в обычных секулярных людей. Фактически человек не может называться протестантом, если не следует главному принципу Реформации Sola Scriptura – "Библия и только Библия".




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33165
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 20:19 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Nazariusz написав:
Цитата:
А де були "свідки Єгови" між смертю останнього апостола і народженням Ч.Рассела?

А де були протестанти до появи різних Гусів, Лютерів, Кальвінів, Цвінглів і їм подібних?

Протестанти були в Церкві, але їх постійно стримували говорити істинну, убивали,спалювали, називали єретиками.

Зустрічне питання: А де були сучасні католики, коли вони появилися?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33166
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 20:39 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
протестант имеет следующее значение: "pro" – быть за что-то, быть согласным с чем-то, "testari" – нести свидетельство.
Ага, а я думав, що це значить протест проти гріха. :oops:
Протестант написав:
Зустрічне питання: А де були сучасні католики, коли вони появилися?
А це вже інше питання - для цього є тема: Історія Католицької церкви.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33167
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 20:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Nazariusz написав:
Цитата:
А ви думаєте назва має велике значення?

Думаю, назва відображає внутрішню суть або її частину

Ні, назва відображає спадковість, яка може аж ніяк не стосуватися тієї назви яку носить ця людина.


Nazariusz написав:
Цитата:
Ми вже має православних, але це не означає, що вони правильно славлять
Та ну? І що ж в них неправильного? Те,що вони зберігають апостольську науку?

Що в них і у вас не правильно є тут багато тем.
1. Чому у цей раз не цитуєте катехизм, так же написано що вони не є Церквою, а тільки ви?
2. Апостольська наука вся записана апостолами у Писанню.
19 Отже, ви вже не чужі й не приходьки, а співгорожани святим, і домашні для Бога, 20 збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос (Еф.2:19,20) Отож, якщо християнин виконує Писання, то він зберігає апостольську науку. А деякі ваші обряди, доктрини не підтверджуються Писанням. Наприклад свічки, свята вода, заміна священників замість пресвітерів, поклоніння і молитви святим, Марії, обрядовість замість духовності, наголос на Переданню замість Писання і т.д.

Nazariusz написав:
Цитата:
і взагалі до жодної конфесії не маю ніякого відношення. Я християнин
Термін "конфесія" - штучний і не актуальний для християнина. Християнин має належати до Церкви. А до якої Церкви належите ви? До єдиної, святої, соборної та вселенської чи до якоїсь іншої?

Зустрічне питання: А ви до якої належите?

Поясність вислів тоді: єдина, свята, соборна та вселенська?

Цитата:
Я ходжу дорогою, якою мене веде Господь. Але ви не можете заперечити існування Церкви, заснованої Христом на Кифі.

А ви можете підтвердити? І як це практично відбулося? Християнська Церква заснована на Христі. А значить у вас не Христос є Бог, а Кифа. Він вас спас і спасає - виходить, для чого тоді вам Христос?

Цитата:
І саме Церква є спільнотою христян. Це містичний корабель, як її зображали перші християни на катакомбних стінах - корабель, який прямує до Царства Небесного. Кожен, хто занадто перехиляється за борт із цікавості і самовпевненості, щоб подивитись, що там - може бути змитий водами світу.

Погоджуюся, а що є тоді світ? Тоді і подивимося хто є Церквою? Як живе світ, які вчинки світу?




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33168
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 21:03 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Ιωνας написав:
До покаяння "свідки" прийдуть самі. Знаю таких. Вони почали самостійно досліджувати Біблію.

Nazariusz чому ти не заперечив цих слів? Чи ти погоджуєшся із цими словами? Чи це від демона як ти пишеш?

Ιωνας, а ти свідомо це написав, що для християнина достатньо самому читати Біблію, чи потрібно ще церковний уряд, який би тлумачив простим, темним людям Писання?

Адже, вислів протестантів якраз був Sola Scriptura– “Библия и только Библия”




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33169
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 21:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Nazariusz написав:
Однак є ще одна причина, яка спонукала християн обрати рибу своїм символом. У грецькій мові кожна літера слова риба - ίχθύς....

Таким символом користуються в першу чергу ті, кого ви, мабуть, називаєте ортодоксами. Просто крім риби, у протестантів майже немає інших символів.

Одного разу побачив на машині знайомого рибку ( це було років 5 назад) запитав:"ти до якої церкви ходиш", а він сказав що до католиків. Здивувався чому це він рибку на машину наклеїв, а він відповів що у церкві рибки продають і говорять що це охороняє шоферів у дорозі. :D :D :D , от таке насправді значення знають католики. Після цього більше не клею наклейок на машині, це ніяк не підкреслює що це є протестант.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33192
UNREAD_POSTДодано: 22 жовтня 2011, 23:41 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
08 грудня 2011, 13:15
Написано: 162
Віровизнання: християнин
Протестант написав:
Ιωνας, а ти свідомо це написав, що для християнина достатньо самому читати Біблію, чи потрібно ще церковний уряд, який би тлумачив простим, темним людям Писання?

Я скоріше законник ніж ліберал. Тому написав свідомо. Писав про, так званих, "свідків Єгови" а не про християн. Реально, знаю людей які закрили журнали "вартова башта" і самостійно почали досліджувати Біблію з молитвою. Пережили покаяння і проголосили Господа Ісуса Царем свого життя і дали Йому трон свого серця. Істина проста і відкрита для кожного хто прагне її. Хто пізнав стежки Божі до сердець людських?
"А єпископ має бути ... здібний навчати (1Тим.3:2)". Думаю, що навчати простих, темних, не-знаючих і не-розуміючих. А ти як думаєш?




Господь моя сила та пісня моя, став Він спасінням мені! (Пс.117:14)
WWJD
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33194
UNREAD_POSTДодано: 23 жовтня 2011, 00:13 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Ιωνας написав:
"А єпископ має бути ... здібний навчати (1Тим.3:2)". Думаю, що навчати простих, темних, не-знаючих і не-розуміючих. А ти як думаєш?

Здібний навчати, а знання і те що Бог всі відкриває Писання хто у Нього просить це різне.

Лук.24:45 Тоді розум розкрив їм, щоб вони розуміли Писання.

Iван.5:39 Дослідіть но Писання, бо ви думаєте, що в них маєте вічне життя, вони ж свідчать про Мене!

Дiї.6:3 Отож, браття, виглядіть ізпоміж себе сімох мужів доброї слави, повних Духа Святого та мудрости, їх поставимо на службу оцю.
- це місце показує що спочатку християнин росте у знанні Писання, духовності і Д.С., а на служіння стає уже готовий, не на оборот, стає служителем, а потім отримує знання і Д.С. і духовність.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Протестанти - хто є вони?
33204
UNREAD_POSTДодано: 23 жовтня 2011, 15:32 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
01 жовтня 2012, 19:24
Написано: 98
Віровизнання: греко-католик
Цитата:
Протестанти були в Церкві, але їх постійно стримували говорити істинну, убивали,спалювали, називали єретиками.

Неправота єретиків доведена. Їхні вчення є заперечені. Для чого ви себе причисляєте до тих, які служили князеві цього світу?
Цитата:
Само слово протестант имеет следующее значение: "pro" – быть за что-то, быть согласным с чем-то, "testari" – нести свидетельство.

Чудово, але в латині при утворенні складного іменника значення окремих частин не зберігаються повністю. "Protestans" - той, хто публічно доводить. Щодо такого пояснення я не маю нічого проти.
Цитата:
Зустрічне питання: А де були сучасні католики, коли вони появилися?
Не зовсім зрозумів. Сучасні католики з'явились тоді, коли вони народились. А католики взагалі були, починаючи з апостолів. Ну, можете вважати, від першої згадки про християн в Антіохії Сирійській. Адже Церква є вселенською, тобто католицькою (Καθολικος). Але це справді не та тема.
Цитата:
Погоджуюся, а що є тоді світ? Тоді і подивимося хто є Церквою? Як живе світ, які вчинки світу?
Пробачте, я не зовсім зрозумів суть питання.
Цитата:
А ви можете підтвердити? І як це практично відбулося? Християнська Церква заснована на Христі. А значить у вас не Христос є Бог, а Кифа. Він вас спас і спасає - виходить, для чого тоді вам Христос?
Христос заснував Церкву. Тобто він її заснував на собі? Я цього не уявляю. Церква - Тіло Христове, і ми, як частина Церкви, є у Христі. Тобто Христос заснував її із нас, Його стада, і ми, Церква, є у Христі. Так я це розумію, перепрошую, якщо написав неграмотно. Ось як це звучить у Біблії:
"Як вони вже поснідали, то Ісус промовляє до Симона Петра: Симоне, сину Йонин, чи ти любиш мене більше цих? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш Ти, що люблю Тебе! Промовляє йому: Паси ягнята Мої!" (Йо. 21, 15)
Кифа не спасає нас. Він не є Пастир. Як тоді Кифа серед учнів Ісуса, так тепер єпископи серед вірних, є Божими управителями (див. Тит 1, 7). Кифу наставив Бог, тому він не по своїй гордості став перший, а за Божою волею. Кожен же, хто хоче сам собі бути Церквою, впадає у гріх марнославності.
Цитата:
Зустрічне питання: А ви до якої належите?
Поясність вислів тоді: єдина, свята, соборна та вселенська?

Я належу до єдиної, святої, соборної, апостольської Церкви.
"Христова Церква єдина, бо один є Бог, і один є Ісус Христос - Будівничий Церкви"(Катехизм УГКЦ, п. 284)
"Святість Бога є джерелом святості Церкви. "Христос полюбив Церкву і видав Себе за неї, щоб її освятити, очистивши купіллю води зі словом, щоб появити Собі Церкву славну, без плями чи зморшки або чогось подібного, але щоб була свята й непорочна" (Еф. 5, 25-27)" (Катехизм УГКЦ, п. 288)
"Церква виявляє, що вона є соборна, коли збирає навколо євхаристійної Трапези спільноту вірних. Зібрана спільнота Церкви творить Євхаристію, а Євхаристія творить Церкву в сопричасті вірних із Христом і між собою" (Катехизм УГКЦ, п. 290)
"Христос покликав дванадцятьох апостолів, заснував на них Церкву й послав їх у світ проповідувати Євангеліє." (Катехизм УГКЦ, п. 294)
Цитата:
Що в них і у вас не правильно є тут багато тем.
Я ж не буду все це спростовувати, мені життя не вистачить :?
Цитата:
Наприклад свічки, свята вода, заміна священників замість пресвітерів, поклоніння і молитви святим, Марії, обрядовість замість духовності, наголос на Переданню замість Писання і т.д.
Знову ж, це не та тема. Я б з радістю з вами поговорив на якусь окремо взяту звідси тему в іншому місці. Якщо бажаєте - створіть новий топік.
Цитата:
Nazariusz чому ти не заперечив цих слів? Чи ти погоджуєшся із цими словами? Чи це від демона як ти пишеш?
Що саме? Покаяння? Покаяння є дійсне, якщо приводить людину до Бога. Якщо ж воно приводить людину до єресі - це не покаяння.




"Мій Бог - моя скеля, сховаюсь я в ній, Він щит мій, і ріг Він спасіння мого" (Пс. 18, 3)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 9 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>