Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 01:08




Створити нову тему Відповісти  [ 57 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31328
UNREAD_POSTДодано: 02 липня 2011, 11:45 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Гарна музика, пісня - вона торкається душу, розчулює її, але це зовсім не означає, що це християнська музика чи пісня. Писання нам каже: будьте духовними, а не душевними (по пам"яті цитую).
Те, про що говорить тут Сонячник - це все душевні аспекти, а вони нічого спільного не мають з духовністю. Є дуже багато світської музики, яка має такий же ефект, як і гарна християнська музика. Наша духовність - це віра, яка заснована на Слові Божому. Духовний світ не залежить від слухання нами музики.

Ну, глибина душі - це і є дух людини, а емоції вони на поверхні душі. Тому задіти їх легко, а проникнути в дух, "святе святих" людини може лише духовна сила, наприклад, Боже слово. Сучасні ж євангелізаційні пісні у своїй більшості орієнтуються на те, щоб торкнутися поверхні душі грішника, зачепити емоції. І результату або немає, або неперероджені, душевні християни. Моя мама теж вийшла наперед під час закличного зібрання після сльозоточивої історії та краючих серце пісень. А після того сказала, що лицемірити не буде і що вона не каялася, а її загіпнотизували. Звідси висновки - що душевна та плотська музика є небезпечними для людської особистості, адже прагнуть маніпулювати нею, як і диявол. Божий дух же діє ніжно, закликає, побуджує, та не тисне на психіку, навіть музикою.
3гадалась з цього приводу розповідь про гусліста, котрий грав, а Дух Божий діяв (2 Сам.3:15) Питання :?: яким був той гусліст і що за музика, що Всевишній Бог порахувався із нею і почав діяти? Значить, музика - не просто коливання повітря, як кажуть матеріалісти, а певна інформація, що витікає з певних джерел.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31347
UNREAD_POSTДодано: 03 липня 2011, 06:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ще раз повторюю, музика - це мова душі. І все. Вона проникає тільки в душу, вона не може проникнути в духовну сферу. Дух людини - це не глубина душі. Якби було так, то музика б змінювала людину назавжди, але людину може змінити лише відроджений дух (який від Бога), а це може статися тільки від слухання Слова Божого. Тому то у нас так багато лжепокаяння, коли люди на євангелізації слухають ніжні, душероздираючі пісні, розчулюються, заливаються слізьми, ридають і... виходять наперед повторювати молитву покаяння, НЕ ПЕРЕЖИВШИ ДУХОВНОГО НАРОДЖЕННЯ! Душу можуть розчулити не лише милозвучні пісні, але й жалібні історії. Часом проповідники спеціально розповідають жалібні історії, які зачіпають ДУШУ і люди плачуть, думаючи, що вони переживають велике благословіння, а в дійсності, вони переживають звичайні емоції душі. Такі емоції розчуленої душі можуть переживати і православні і навіть мусульмани та інші будь-які релігії. Тому нас Павло застерігає, щоб ми були не душевними християнами, але духовними.
Цитата:
Звідси висновки - що душевна та плотська музика є небезпечними для людської особистості, адже прагнуть маніпулювати нею, як і диявол.

Я не знаю, яку музику ти називаєш душевною, в принципі, душевна музика - це позитивні добрі емоції, більшість християнських пісень також є душевними, ніжними, тобто музикою для душі. І тут немає нічого поганого. До речі, є дуже багато світської гарної душевної музики, яку ми любимо слухати, яка нас розчулює і в цьому нічого поганого немає, просто нам потрібно усвідомити, що музика торкається душі, а не духа. Тому великого значення немає, яку музику слухати чи грати, аби лиш нам вона подобалася. А духовність вище ніж музика.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31348
UNREAD_POSTДодано: 03 липня 2011, 06:21 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Сьогодні їхав в автомобілі три години і слухав новий диск Давидюків, і звернув увагу, що одна пісня, хоч і не така мелодійна, але піднімала дух, хотілося славити Господа, а інша пісня більш мелодійна і душевна, але не давало таке бажання возносити Богу хвалу. І ця і інша пісня були хорошими піснями, але давали трохи різний ефект. Звичайно, емоції - це не духовність, але коли хочеться славити Бога, то це вже не від душі, а від духа. Тому, мабуть, все-таки, музика у поєднанні з словами може так вплинути на нашу душу, що в поєднанні з нашою вірою (яка уже у нас живе), може таки торкнутися нашого духа.
Повертаючись до питання даної теми про музику ц Домі Божому, то мабуть не має чіткого розподілу яку музику варто виконувати, а яку ні, як немає чіткого розподілу, яка музика гарна, а яка ні. Лише точно знаю, що співати треба такі пісні, які прославляють нашого Господа нашими серцями. Якщо ми серцем приєднуємося в хвалі нашого Спасителя з музикальною групою, тоді вже немає значення світська це музика, чи ні, є там ударники, чи ні, на світських інструментах грають, чи посвячених. :)




Хай благословить тебе Господь!
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31381
UNREAD_POSTДодано: 04 липня 2011, 09:26 

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 жовтня 2015, 23:22
Написано: 237
Звідки: Рівненщина
Віровизнання: п'ятидесятник
Братик написав:
Тому то у нас так багато
лжепокаяння, коли
люди на євангелізації
слухають ніжні,
душероздираючі пісні,
розчулюються,
заливаються слізьми,
ридають і... виходять
наперед повторювати
молитву покаяння, НЕ
ПЕРЕЖИВШИ ДУХОВНОГО
НАРОДЖЕННЯ! Душу
можуть розчулити не
лише милозвучні пісні,
але й жалібні історії.
Часом проповідники
спеціально розповідають
жалібні історії, які
зачіпають ДУШУ і люди
плачуть, думаючи, що
вони переживають
велике благословіння, а
в дійсності, вони
переживають звичайні
емоції душі.

Так, я згоден з Братиком. Буває на євангелізаційних служіннях кається так багато, а в Церкву приходить так мало.
Я навіть чув думку одного невіруючого, який сказав: " Що він розказує різні історії, а Біблії так і не відкрив. Він давить на психіку своєю мовою, що тут є такі, яким треба покаїтися. Істинне покаяння це те, коли людина ходила на служіння і, слухаючи проповіді, зрозуміла, що треба покаїтися. А не все зараз."
Я думаю слушну думку сказав. Але тому, хто пережив відродження, на психіку не "давлять" такі заклики. Він на "своєму" місці.
Я за те, щоб основою кожної проповіді було місце з Писання. Щоб кожен проповідник підлаштовувався під Писання, а не навпаки.
Я за те, щоб християнство мало гарні пісні на осн. Писання, а не набір гарних слів!




"Ось пішов увесь світ услід за Ним"(Ів.12:19)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31383
UNREAD_POSTДодано: 04 липня 2011, 16:10 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Ну я не кажу, що такі історії не можна розказувати. Іноді і поплакати хочеться і це нормально. Просто потрібно розуміти, що це душевне, тобто емоції. Я вчора був у церкві Вілкерсона у Нью-Йорку і думав ось над чим. Музика, як мова душі, хоч і зрозуміла для різних народів, бо без слів, але в той же час і не зовсім зрозуміла. Бо кожен народ має свою душу, і музика, яку люблять слухати українці, чи словяни, не має такого впливу на американців. Американці - це зовсім інші люди, якщо ми емоційні, то американці стримані і вони не сприймають нашу музику, а ми не сприймаємо їхню музику. Слов"янський народ любить розчулюватися при слуханні музики, ми любимо задушевну музику, американці ж ніколи не плачуть і їм подобається музика, яка не чіпає за душу. Але оскільки американці також слухають музику і співають, то їм мабуть подобається така недушевна музика.
Інший момент, це молитва. Наші слов"янські церкви моляться гаряче, емоційно. В американських же церквах коли співають, то так ударники бють, що свого голосу не чути, а коли моляться (сидячи), то чути як муха летить. Можна було б просто звинуватити американські церкви в холодності, але я подумав, а може причина в різній культурі? А може сама культура така стала, що перестали бути ревними?
Різницю можна побачити навіть в одній слов"янській церкві, де старшим подобаються одні пісні, а молодим (американізованим) християнам - зовсім інша. А може просто нове покоління прийшло, тому нормально, що ми їхню музику не розуміємо? Адже ж не скажеш, що серед них нема щирих християн.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31391
UNREAD_POSTДодано: 04 липня 2011, 23:42 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Ще раз повторюю, музика - це мова душі. І все. Вона проникає тільки в душу, вона не може проникнути в духовну сферу. Дух людини - це не глубина душі. Якби було так, то музика б змінювала людину назавжди, але людину може змінити лише відроджений дух (який від Бога), а це може статися тільки від слухання Слова Божого.

Згідна, що музика це мова. А мова в свою чергу - один із способів передачі інформації, засіб спілкування. Та питання хто говорить через ту чи іншу мелодію? Я думаю, що сама по собі музика не може змінювати людину, але Бог через музику може. Бо музика несе певну інформацію і Слово Боже вона теж може нести, якщо надихнув її Господь. Як у випадку з гуслістом.( 2 Сам.3:15)
Братик написав:
Якщо ми серцем приєднуємося в хвалі нашого Спасителя з музикальною групою, тоді вже немає значення світська це музика, чи ні, є там ударники, чи ні, на світських інструментах грають, чи посвячених.

Ну-ну і як віруючому можна серцем приєднуватися до музики, якщо вона світська. Написано ж: "Не любіть світу, ані того, що в світі. Коли бо хто любить світ, у тім немає любові Отцівської. Бо ВСЕ, що в світі: пожадливість тілесна і пожадливість очам, і пиха життєва, - це не від Отця, а від світу" 1 Ів.2:15 Якщо першоджерелом музики, наприклад, блюзу, є диявол, котрий скористався відкритими для його впливу людьми,щоб створити цей стиль, то як можна блюзом Бога прославляти? Це ж блюзнірство (даруйте, вийшла гра слів)




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31394
UNREAD_POSTДодано: 05 липня 2011, 16:05 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я написав про "світську" музику умовно, бо неможливо визначити ця музика світська чи ні. Рок теж зародився з християнського негритянського прославлення. Виникає питання, яку музику можна вважати християнською. Ви будете казати, та, яка розчулює. Світська теж розчулює. Ви скажете та, яка приводить до покаяння. Музика не може привести до покаяння, бо віра від слухання Слова Божого, а не музики. Крім того, виникає питання, які інструменти можна використовувати для "віруючої" музики, адже музикальні інструменти теж світські.
Звичайно, ми можемо розділяти музика на християнську і світську, але той розподіл умовний, чіткого розподілу немає. Той розподіл залежить тільки від наших поглядів і у кожної людини (церкви) свій розподіл. Тож чи потрібно взагалі розділяти музику на світську і духовну? Ми можемо розділяти пісні, бо у них слова, але не музику.




Хай благословить тебе Господь!
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31395
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2011, 15:11 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Я написав про "світську" музику умовно, бо неможливо визначити ця музика світська чи ні.

Ну, справді якщо брати музичний ритм, стиль і т.д., то грань між світською та християнською піснею провести дуже важко, бо часто до богонадхненної поезії додають світську мелодію. Получається невідповідність між змістом і ритмікою пісні і вона вже не є християнською, бо "розбавлена". А Бог ще в часи старому заповіту застерігав від змішування (Лев.19:19)
Духовна музика - це така, при написанні якої автора надихав Божий Дух. Правда імітацій дій Святого зараз надто багато, тим паче в музиці.
Цитата:
Рок теж зародився з християнського негритянського прославлення.
а посилання на цю статтю можна? Бо наскільки мені відомо рок це - музика,яку створило покоління бунтарів, хоча можливо це і були релігійні бунтарі, відступники від віри.
Цитата:
Ми можемо розділяти пісні, бо у них слова, але не музику.
Не зовсім згідна. Візьмемо якусь кінокартину, де тільки музичний супровід, а діалогів немає. Хіба нам не буде ясно, що ця сцена сумна, а та драматична. Мелодія несе певну інформацію. Так само якщо загримить якась негармонійна, зі швидким темпом, або заграє завиваюча,як у буддистів мелодія, то хіба вони християнські?
І взагалі слід розібратися яка ціль християнської музики, тоді все стане набагато яснішим.




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31396
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2011, 15:44 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Знову, богонадхненная поезія та світська мелодія... Ну що таке світська мелодія? Як довести, що мелодія богонадхненна? Ви заберіть слова з пісень Давидюків чи Авен-Єзера і з пісень Михайла Круга чи Шуфутінського і порівняйте саму фонограму, чи будуть вони дуже відрізнятися? Тільки по мелодії знайомих вам пісень ви зможете догадатися, чи це християнська чи світська музика. Або взяти класичну музику. Це боговдухновенна музика чи ні?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31397
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2011, 16:12 

Стать: Вона
Востаннє тут були:
11 лютого 2015, 12:52
Написано: 134
Віровизнання: протестант
Братик написав:
Як довести, що мелодія богонадхненна?
Як довести духовні речі? Ніяк, це треба відчути духовно, оюновленим
Братик написав:
и заберіть слова з пісень Давидюків чи Авен-Єзера і з пісень Михайла Круга чи Шуфутінського і порівняйте саму фонограму, чи будуть вони дуже відрізнятися?
По-моему, не дуже, але будуть :lol: Сердце відчує, якшо канєшно, у тих же Давидюків фонограма не косить під світську. Но мелодія буде відрізнятись.
Написано в Біблії будуйтеся піснями духовними,а значить є недуховні і ними не будуйтесь :!:




Очі Господні на цьому місці, позирають на злих та на добрих.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31398
UNREAD_POSTДодано: 06 липня 2011, 17:17 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Цитата:
Написано в Біблії будуйтеся піснями духовними,а значить є недуховні і ними не будуйтесь

Так піснями ж, а ми говоримо про музику




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31434
UNREAD_POSTДодано: 10 липня 2011, 16:18 

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 жовтня 2015, 23:22
Написано: 237
Звідки: Рівненщина
Віровизнання: п'ятидесятник
Братик написав:
Ще раз повторюю,
музика - це мова душі. І
все. Вона проникає
тільки в душу, вона не
може проникнути в
духовну сферу.

як на мене, це складна термінологія. В словах пісні теж звучить Божа істина, яка може торкатись нашого серця.
Просто мій брат (невіруючий) почав задумуватись над своїм майбуттям через пісні. Дома сам вмикав віруючу музику, особливо любив слухати Авен- Єзер, через яку, я так думаю, Бог робив Свою справу. Хоч Бог до нього по-різному промовляв, але музика йому остаточно підкинуло спраги до Слова Божого. За що слава Йому! На сьогоднішній день брат мій є місіонером, який несе Добру Новину людям, які так мало знають про Бога!ром, який несе Добру Новину людям, які так мало знають про Бога!




"Ось пішов увесь світ услід за Ним"(Ів.12:19)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
31471
UNREAD_POSTДодано: 11 липня 2011, 18:55 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Знову ж таки, я говорив про саму музику, а не про пісні. Чи можна розділяти саму музику (а не пісні) на душевну і духовну? Навіть коли ми граємо мелодію відомої християнської пісні, то на нас впливає не так сама музика, як пісня, мелодію якої ми пам"ятаємо. Хоча я не виключаю, що торнутися серця людини Бог може навіть через саму музику. Але цікаво, чи бували такі випадки (окрім музики Давида).




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
33499
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2011, 21:32 

Стать: Він
Востаннє тут були:
02 січня 2012, 21:56
Написано: 5
Віровизнання: християнин
Петро. Як можна стверджувати те, що ви не можете довести на основі Писання? я маю на увазі ваше твердження, що музика Hillsong - сатанинська. І якщо ви говорите, що ніколи не зайдете до такої церкви де лунає така музика, то чи це слова віруючої Богові людини? Адже Ісус так не вчив і не таким був приклад Його. І той, хто любить Ісуса , буде чинити не свою волю (мені подобається, мені не подобається, я хочу, я не хочу...), а волю Того, Кого полюбив. І в своїх висловлюваннях потрібно бути обережним, особливо тим, хто навчає. Адже ви відповідаєте і за тих кому ви говорите.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Музика в Домі Божому
33502
UNREAD_POSTДодано: 15 листопада 2011, 23:42 
Аватар учасника

Стать: Вона
Востаннє тут були:
10 вересня 2016, 17:27
Написано: 875
Звідки: Буковина
Віровизнання: християнин
петро усар написав:
Петро. Як можна стверджувати те, що ви не можете довести на основі Писання? я маю на увазі ваше твердження, що музика Hillsong - сатанинська. І якщо ви говорите, що ніколи не зайдете до такої церкви де лунає така музика, то чи це слова віруючої Богові людини? Адже Ісус так не вчив і не таким був приклад Його. І той, хто любить Ісуса , буде чинити не свою волю (мені подобається, мені не подобається, я хочу, я не хочу...), а волю Того, Кого полюбив. І в своїх висловлюваннях потрібно бути обережним, особливо тим, хто навчає. Адже ви відповідаєте і за тих кому ви говорите.

Вітаємо, Петре! :)
Щодо того, що те, що було стверджено не можна довести на основі, то це зовсім не так. Звісно, Писання не є якимось набором правил на всі випадки життя і ніде нема написано: "Християнам заборонена гучна, танцювальна, немелодична ... така і така музика." В цьому немає потреби, бо в Слові Божому подаються не просто якісь шаблони, а принципи розпізнання добра і зла, критерії розрізнення Божих речей від їх підробок. Написано: "Улюблені, не кожному духові вірте, але випробовуйте духів, чи від Бога вони..." 1Ів.3:1. І якщо ми люди духовні (відроджені Духом Божим), то безперечно під час прослуховування тихчи інших пісень щось відчуємо і задумаємося над тим "якого вони духа". Або приблизно над таким: "Чи узгоджена сучасна християнська музика з Христовим лагідним, смиренним СВЯТИМ Духом, чи не вгашає Його, ачи може, викликає небрежне та панібратське ставлення до Всемогутнього?"
"Чи виконується під час модерних прославлень настанова Божа: "Служіть Господеві зо страхом, і радійте з тремтінням!" Пс 2:11 :?:




Я раба Господня, хай буде мені за словом Твоїм. Лук.1:38
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 57 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 4 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>