Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 00:59




Створити нову тему Відповісти  [ 4 повідомлень ] 

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Євхаристія
31189
UNREAD_POSTДодано: 21 червня 2011, 20:20 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Хочу до кінця зрозуміти це слово "ПЕРЕЄСТЄСТВЛЕННЯ" і "ПЕРЕСУЩЕСТВЛЕННЯ " Якщо я правильно зрозумів, то це ті самі слова що я говорю " Я ВІРЮ" що хліб і вино є Тілом і Кров’ю І.Х.?

І чим воно відрізняється від слова "Символ". Якщо я говорю що хліб і вино символізує Тіло І Кров І.Х. то це по вашому не те саме що ви говорите "ПЕРЕЄСТЄСТВЛЕННЯ" і "ПЕРЕСУЩЕСТВЛЕННЯ "?

Ви говорите що "Після здійснення таїнства Євхаристії форма хліба та вина не міняється, але відбувається пересуществлення хліба і вина в Тіло і Кров Христа. Тобто форма залишається, але суть міняється. Відчуваємо смак хліба і вина, але насправді причащаємося правдивих Тіла та Крові Господа Нашого Ісуса Христа. Тому і вживає апостол слова хліб та чаша." Ми говоримо те саме, але всі віримо що це Тіло І Кров І.Х.. НУ не бачу я різниці в сутності, але тільки у назві "ПЕРЕЄСТЄСТВЛЕННЯ" і "ПЕРЕСУЩЕСТВЛЕННЯ " "Символ"




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Євхаристія
31246
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2011, 15:28 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
31 жовтня 2013, 14:19
Написано: 1122
Звідки: Chicago Il.
Віровизнання: католик
Протестант написав:
Хочу до кінця зрозуміти це слово "ПЕРЕЄСТЄСТВЛЕННЯ" і "ПЕРЕСУЩЕСТВЛЕННЯ " Якщо я правильно зрозумів, то це ті самі слова що я говорю " Я ВІРЮ" що хліб і вино є Тілом і Кров’ю І.Х.?
Так, але в даному випадку слід також сказати, що мова про євхаристизовані хліб і вино.

Протестант написав:
І чим воно відрізняється від слова "Символ". Якщо я говорю що хліб і вино символізує Тіло І Кров І.Х. то це по вашому не те саме що ви говорите "ПЕРЕЄСТЄСТВЛЕННЯ" і "ПЕРЕСУЩЕСТВЛЕННЯ "?
Символ це слово, назва, інформаційний зміст, а тут присутнє не тільки СЛОВО, але й ТІЛО під видом хліба і вина, себто сам так би мовити реальний об'єкт.
Слово вид (хліба й вина) нічого не змінює, він лиш вказує на теперішній спосіб нашого фізичного зовнішньо/відчуттєвого сприйнятття (через слух, зір, нюх, дотик, смак).

Протестант написав:
Ви говорите що "Після здійснення таїнства Євхаристії форма хліба та вина не міняється, але відбувається пересуществлення хліба і вина в Тіло і Кров Христа. Тобто форма залишається, але суть міняється. Відчуваємо смак хліба і вина, але насправді причащаємося правдивих Тіла та Крові Господа Нашого Ісуса Христа. Тому і вживає апостол слова хліб та чаша." Ми говоримо те саме, але всі віримо що це Тіло І Кров І.Х.. НУ не бачу я різниці в сутності, але тільки у назві "ПЕРЕЄСТЄСТВЛЕННЯ" і "ПЕРЕСУЩЕСТВЛЕННЯ " "Символ"
Різниця очевидно в тому, що для вас Тіло є символом, бо маєте на увазі якесь інше незбагнене тіло, для католиків воно ж є й обє'ктивною реальністю; оцей фізичний хліб й вино після освячення є Його справжнім нЕсимволічним тілом. Чому, бо по-перше так СКАЗАВ (Мат. 26:26). Окрім того для глибшого розуміння маємо пам'ятати, що людина душевно/тілесне сотворіння й сприйняття її і духовнотілесні, й цілісна присутність Христа Бога небесного Слова що стало Тілом, немов би підтверджується нашим тілесним сприйняттям, уперекір його теперішньому плотському зовнішньо/відчуттєвому стану.




Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! (Матвія 12:36)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Євхаристія
31248
UNREAD_POSTДодано: 26 червня 2011, 20:35 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Yur написав:
для вас Тіло є символом, бо маєте на увазі якесь інше незбагнене тіло, для католиків воно ж є й обє'ктивною реальністю; оцей фізичний хліб й вино після освячення є Його справжнім нЕсимволічним тілом.
Всі справжні християни, що мають страх Божий, ставляться до освяченої чаші і хліба як до Крові і Тіла Христового. Бо хто їсть і п'є негідно, не розважаючи про Тіло, той суд собі їсть і п'є! Через це поміж вами багато недужих та хворих, і багато-хто заснули (померли). (1Кор.11:28)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Євхаристія
43773
UNREAD_POSTДодано: 15 березня 2013, 22:17 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
28 серпня 2022, 19:07
Написано: 1337
Звідки: Ужгород, Закарпаття
Віровизнання: греко-католик
Дуже правильно.
Ось, на підтвердження цього, така проповідь протестантська, в кінці якої зауважте, як говорить пастор про прийнтятт освяченого хліба і крові.
Саме в кінці (можете прокрутити відео, бо тема проповіді інша)
http://www.dailymotion.com/video/xs5qfo ... UNQEaNCK1s


Цікаво, чому деякі протестант від цього розумвіння відійшли, а інші це розуміють?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 4 повідомлень ] 


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 6 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>