Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 28 березня 2024, 13:09




Створити нову тему Відповісти  [ 284 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5375
UNREAD_POSTДодано: 07 вересня 2006, 13:59 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Щодо того, що Лайт називає "рухом віри". Я би попросив Лайта навести місце з Писання в підтвердження такій практиці.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5378
UNREAD_POSTДодано: 07 вересня 2006, 15:25 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
25 січня 2010, 22:54
Написано: 446
Звідки: Kyiv, Ukraine
Незрозумів прохання...

Чому я маю підтверджувати практику Руху Віри? Може мені потрібно навести місця Писання в підтвердження практики усіх деномінацій - п"ятидесятників, баптистів, харизматів, адвентистів, методистів, лютеран, англіканців, католиків і православних і ще окремо кожної з позаденомінаційних церков?
У всіх є своя практика, якимось чином сперта на Писання. Якимось чином - хибна, у чомусь можливо помилкова.
Але я не адвокат усім їм разом і якійсь з них зокрема... Тим більше не суддя...

І що саме підтверджувати - проголошення молитви чи дяку Богу? :)
Єресі я в цьому не бачу точно, а певні можливі невеликі або заблудження або відхилення або просто неварті речі є будь-де (кажу загалом, а не про це конкретно).




Аж доки ви маєте світло, то віруйте у світло, щоб синами світла ви стали
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
5391
UNREAD_POSTДодано: 08 вересня 2006, 14:22 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Я не знаходжу в Писанні навіть натяків на те, що ми повинні дякувати Богу за те, що ми ще не отримали. Місце, на яке в більшості спираються при такій практиці, те, щоб ми приносили Богу свої молитви і прохання з подякою. Але там йде мова не про подяку за те, чого ми ще не отримали, а хочемо отримати, а про те, що навіть коли ми щось просимо в Бога ми повинні бути вдячними Йому за все, що ми маємо з Його милості. І взагалі при тому як ми просимо, ми повинні мати вдячне серце і бути готовими приняти з Його руки, все, що Він пошле.
Буває таке, що люди дякують Богу що вони щось получили, хоч насправді ще нічого не получили, а відносно дечого взагалі нема Божої волі і вони цього не отримають. Для мене це виглядає як самообман і неправда.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
13354
UNREAD_POSTДодано: 31 жовтня 2007, 14:39 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
26 січня 2011, 19:15
Написано: 76
Звідки: Київ, Україна
Друзі! Все дуже просто! І харизмати і п'ятидесятники бувають різні. Бувають п'ятидесятницькі Церкви, які за всіма ознаками схожі на харизматичні, а іноді навіть ще більш "веселі". А бувають і харизмати більш схожі на п'ятидесятників (як, наприклад, ті, що збиралися перед нами).
Як послухав тему баптиста-Раймера щодо духовних дарів... :) То бувають і баптисти, схожі на п'ятидесятників :).
Мені дуже подобається в цьому досить простий вираз - на небі не буде ні баптистів, ні п'ятидесятників, ні харизматів - лише одні християне. Тому кого сваритися за "назву" немає жодного сенсу. :)
Я думаю, тут є просто неперервна шкала, де різні Церкви заходять до різних крайностей (доречі, харизматичних вчень досить багато і брати, наприклад "новий світовий порядок", коли хритсияне зі зброєю в руках захоплять владу на Землі, і ставити його в догану усім харизматам не є вірним) - як у баптистів, так і у п'ятидесятників і харизматів. Наприклад, у Церквах нашого союзу служителі не дозволяють апладувати під час зібрання... а у наших прогресивних братів-баптистів таке (наскільки мені відомом - прошу вибачення якщо помиляюся) явище зустрічається, при наймі, частіше...

Мені дуже сподобалося, як сказав один пастор:
Правильно Бога славлю? - значить православний...
До Вселенської Церкви належу? - значить католик (від catholic - вселенський)...
Хрещення прийняв? - значить баптист (від baptisma - хрещення)
Пережив п'ятидесятницю, хрещення Духом Святим? - Значить п'ятидесятник...
Божі дари приймаю? - отже харизмат (від charisma - Божий дар)
Чекаю приходу Ісуса Христа? - значить адвентист (від adventus — прихід)
В кожному жарті є трохи від істини :)...

Я би краще не акцентував увагу на розбіжнотсях, але на нашому спільному фундаменті - вірі у Бога, Його Слові... Бо Один Бог, Єдине й хрещення...
Звичайно, я чув і про "харизматів", які заперечують Біблію - вона, кажуть, вже давно застаріла. Але нащо брати крайності і роздувати їх? Єретики і там і тут зустрічаються...




Заходьте в гості - http://bmyr.kiev.ua/index_ua.htm
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
13364
UNREAD_POSTДодано: 01 листопада 2007, 01:02 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Погоджуюся з Євгеном. Справді, різниця перш за все у назві... А на кожну назву у нас різні стереотипи.
Наприклад, згідно моїх стереотипів: католики і православні - звичайні невіруючі люди, а харизмати - безбожники та беззаконники, а от баптисти - хороші віруючі, але як сироти, обділені даром Духа Святого.
Водночас, сам не вважаю себе пятидесятником (хоча хрещений Духом Святим), оскільки є настільки різні пятидесятники, що за деяких мені просто соромно, і шкода що через них поноситься імя Христове.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
15649
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2008, 10:06 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
18 квітня 2010, 16:00
Написано: 54
Сонячник написав:
а от баптисти - хороші віруючі, але як сироти, обділені даром Духа Святого.


Баптисти якраз не обділені, а навпаки нагороджені ПОТРІБНИМИ дарами Духа Святого... :D

Сонячник написав:
Водночас, сам не вважаю себе пятидесятником


Хто ж ви тоді?! :D


+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
15660
UNREAD_POSTДодано: 20 червня 2008, 22:55 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Sofia написав:
Сонячник написав:
Водночас, сам не вважаю себе пятидесятником

Хто ж ви тоді?! :D

Я просто християнин! :)
Я стараюсь не цікавитися жодним "вітровченням", але намагаюся будувати свій дім на скалі - Слові Божому... і дотримуватися Божої волі... в тій мірі - наскільки Бог дає розуміти. :)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
15879
UNREAD_POSTДодано: 30 серпня 2008, 19:52 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
07 лютого 2010, 10:07
Написано: 22
Сонячник написав:
Наприклад, згідно моїх стереотипів: католики і православні - звичайні невіруючі люди

Мда, серйозні у вас стереотипи... :roll:
А робити з цим нічого не пробували? :wink:
Але прошу вибачення за офф-топ, мій коментар не стосується цієї теми. Просто не могла не відреагувати на вашу репліку


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Харизмати і п'ятдесятники - яка різниця?
15880
UNREAD_POSTДодано: 31 серпня 2008, 07:52 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
07 вересня 2019, 21:50
Написано: 896
Звідки: Україна
Сонячник же говорить про те, що у кожного з нас є стереотипи, які відображають певне абстрактне уявлення про навколишній світ. Без такого абстрактного уявлення людина не може існувати. Якщо в когось зовсім не розвинене абстрактне мислення, то така людина страждає на шизофренію.
Отже, загалом наші стереотипи допомагають нам орієнтуватися в морі інформації, вони призначені для певного спрощення уявлень про навколишній світ при щоденному їх використанні.
Звісно, при цьому допускається можливість винятків. Саме про це і пише Сонячник: загалом, відсотків 80-90 католики і православні є невіруючими людьми згідно його стереотипу. Звичайно, це не можна сказати про всіх католиків чи православних.
Так само, як і про пятдесятників, баптистів, які стереотипно є віруючими людьми, але бувають винятки.
Проблема настає, коли ці стереотипи перетворюються у стійкі шаблони, які не визнають винятків, що власне і є причиною антагонізму, фанатизму і ненависті до інакодумців/інаковірців.




ЛіТай, моя пташко, угору зліТай,
Спіткнутись, упасти нікому не дай
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Харизмати і п'ятдесятники - яка різниця?
15885
UNREAD_POSTДодано: 31 серпня 2008, 12:45 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
07 лютого 2010, 10:07
Написано: 22
Taj написав:
Сонячник же говорить про те, що у кожного з нас є стереотипи, які відображають певне абстрактне уявлення про навколишній світ. Без такого абстрактного уявлення людина не може існувати. Якщо в когось зовсім не розвинене абстрактне мислення, то така людина страждає на шизофренію.
Отже, загалом наші стереотипи допомагають нам орієнтуватися в морі інформації, вони призначені для певного спрощення уявлень про навколишній світ при щоденному їх використанні.
Звісно, при цьому допускається можливість винятків. Саме про це і пише Сонячник: загалом, відсотків 80-90 католики і православні є невіруючими людьми згідно його стереотипу. Звичайно, це не можна сказати про всіх католиків чи православних.
Так само, як і про пятдесятників, баптистів, які стереотипно є віруючими людьми, але бувають винятки.
Проблема настає, коли ці стереотипи перетворюються у стійкі шаблони, які не визнають винятків, що власне і є причиною антагонізму, фанатизму і ненависті до інакодумців/інаковірців.

Так, дійсно, можу з вами погодитись. Але я вважаю, що стереотипи необхідно руйнувати. В першу чергу власні. Тому що ця "тверда, часто спрощена стандартна думка" може завести людей досить далеко від істини.
Наприклад, т.зв. "традиційні конфесії" мають такі самі стереотипи щодо євангельських християн. Побачили на ТБ Лєдяєва або Сандея у своєму "кращому вигляді" - і все, в їхній буденній свідомості постає стереотип: "всі протестанти (сектанти) біснуються". Вони не будуть шукати різницю між, скажімо, баптистами і "Новим поколінням". Вони спрощують собі уявлення про "неорелігії", і їх це влаштовує. Але ж ми розуміємо, як далекі такі стереотипи від справжнього стану речей.


+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
15905
UNREAD_POSTДодано: 01 вересня 2008, 20:44 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Studentka написав:
Сонячник написав:
Наприклад, згідно моїх стереотипів: католики і православні - звичайні невіруючі люди

Мда, серйозні у вас стереотипи... :roll:
А робити з цим нічого не пробували? :wink:
Але прошу вибачення за офф-топ, мій коментар не стосується цієї теми. Просто не могла не відреагувати на вашу репліку

А що робити, коли я бачу, як рядові (і не лише рядові, а й священики) католики чи православні палять цигарки чи пють горілку як воду чи багато огидного чинять? А п'яниці Царства Божого не вспадкують (1Кор.6:10). Звичайно, не можна сказати, що такі люди є християнами, але зате є дуже релігійними, можуть ходити до церкви, непрацювати у релігійні свята тощо. Хіба не так є?
Крім того, я знаю багато випадків, коли католики чи православні щиро розкаювалися у своїх гріхах, але тоді такі християни як правило змушені були переходити до церкви євангельських християн.
Studentka написав:
Наприклад, т.зв. "традиційні конфесії" мають такі самі стереотипи щодо євангельських християн. Побачили на ТБ Лєдяєва або Сандея у своєму "кращому вигляді" - і все, в їхній буденній свідомості постає стереотип: "всі протестанти (сектанти) біснуються".
Я також, побачивши як біснуються харизмати, сформував у собі стеоретипи про всіх харизматів... Хоча як вже йшлося раніше - це лише назви.
Хоча згідно моїх стереотипів, я не вважаю харизматів (тих, що біснуються) християнами.

А хто ж тоді християни? Це ті люди, які слідують за Христом, а не за лідерами організацій.
Тому я вважаю, що справжні християни можуть бути як у католицькій чи православній громаді, так і серед баптистів чи пятидесятників чи суботників.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Re:
15911
UNREAD_POSTДодано: 02 вересня 2008, 19:55 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
07 лютого 2010, 10:07
Написано: 22
Сонячник написав:
Крім того, я знаю багато випадків, коли католики чи православні щиро розкаювалися у своїх гріхах, але тоді такі християни як правило змушені були переходити до церкви євангельських християн.

Можливо, у вас не досить великий досвід спілкування з парафіянами традиційних конфесій? Саме тими, хто не просто каже: я народився в православній країні, тому я православний, хоча не знаю, як в середині церква виглядає...
Кілька років назад я думала так само, як і ви, поки не познайомилась трохи ближче з конкретними представниками цих конфесій, які живуть церковним життям.
Бо я, зокрема, можу сказати за католиків в Україні - іноді щиро дивуюсь, наскільки вони є близькі до Бога, як вони люблять Його і прагнуть служити Христу. Ну у мене, власне, такий досвід, тому я і ділюсь висновками.
Мені видається, що проблема полягає трохи в іншій площині. В тих країнах, де протестантизм є домінуючою релігією - 90% протестантів поводяться як невіруючі, хоча в неділю ходять до церкви. А там, де православ'я або католицизм складає меншість - то ці люди є свідомими своєї віри і прагнуть справжнього християнського життя.

Цитата:
А хто ж тоді християни? Це ті люди, які слідують за Христом, а не за лідерами організацій.
Тому я вважаю, що справжні християни можуть бути як у католицькій чи православній громаді, так і серед баптистів чи пятидесятників чи суботників.

Я теж з вами тут погоджуюсь і ще раз прошу вибачення за відхилення від основної теми цього форуму. :wink:


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Харизмати і п'ятдесятники - яка різниця?
16357
UNREAD_POSTДодано: 02 січня 2009, 05:51 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Відео з "служіння" Лєдяєва: http://www.youtube.com/watch?v=6lRX037w ... re=related
Інтерв"ю Лєдяєва програмі "Вєсті": http://www.youtube.com/watch?v=RKezL2_h ... re=related




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Харизмати і п'ятдесятники - яка різниця?
16468
UNREAD_POSTДодано: 15 лютого 2009, 12:36 
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
29 березня 2009, 13:39
Написано: 11
Відмінність лише в тому, що пятидесятники більш консервативні, вони зациклились на рівні 50-х років минулого століття, а харизмати пішли дальше - наповнили свої зборища неприхованим, окультним духом спіритизму. Подібність же в тому, що як в одних так і у других проявляється один і той же дух какфонії і безладу. Так звані "інші" мови. не що інше як екстаз темних сил, і тому не підтверджується Св. Письмом, бо є проявом демонічних сил.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Харизмати і п'ятдесятники - яка різниця?
16477
UNREAD_POSTДодано: 15 лютого 2009, 19:56 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Смартрідере, не суди, тимбільше про те, чого не знаєш




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 284 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 3 гостей


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>