Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 04 червня 2024, 13:05




Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10560
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2007, 22:40 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Докладніше знають Сонячники and К.
За допомогою підбірки цитат вони доведуть тобі, що ідолопоклонники православія хрестять у Астарту або Ваала!
Жуть як цікаво!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10562
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2007, 22:54 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
ЮРА, якщо пишеш, то пиши, будь ласка, конструктивно і по темі, а не пусті теревені. Так як ти пишеш, вважаю, є не пристойно по відношенню до читачів форуму. Так виглядає, ніби ти навмисне провокуєш, щоб тебе заблокували...




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10563
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2007, 11:37 
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
НЕСЛУХНЯНИЙ (заблоковано)
Аватар учасника

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
02 вересня 2007, 12:49
Написано: 368
Ці слова були звернені Ісусом до іудеїв, що ввірували в Нього, які анітрошки не сумнівалися в тім, що вони діти Бога Всевишнього.
"Ваш батько – диявол , і пожадливості батька свого ви виконувати хочете. Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить за свого, - бо він неправдомовець і батько неправді.” (Ін.8:44)
А ці слова були спрямовані до тих, хто вважав себе врятованим, тобто віруючих в Ісуса і свій порятунок: "не знаю Я вас, звідки ви!, відійдіть від Мене всі , хто чинить неправду."( Лук 13: 22-28)
Добре, коли в нас є впевненість у тім, що ми чада Божі, але цього ще не досить, головне чи вважає так Сам Бог. Це стосується до всіх, хто своїм Рятівником сповідає Ісуса Христа, будь-то православні, католики, протестанти або ще хтось... Благословінь всім!


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10567
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2007, 15:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Sanga написав:
Слава Господу!
Шкода, що цієї теми вже давно ніхто не звернувся. Анафемо, коли ви говорите про сакральний зміст ікон - то це вже віддає ідолопоклонством, бо ідолам (різьбленним та іншим) люди й надають сакрального значення. З іншого боку - якшо ікона комусь допомагає налаштуватись на молитовний лад, то з цого аж ніяк не випливає її "вторинність" для людини, яка молиться перед/до неї. Згадайте, в обрядовому християнстві іконам віддають шану - будують храми для ікон і називають іх іменем ікон, ікони цілують, їм кланяються, до них їдуть на зцілення. Що це, якщо не ідолопоклонство? Якщо ікона написана не за каноном - це "неправильна" ікона. Ваші знайомі серйозно рахують, що Бог образиться, якщо вони будуть молитися перед "неправильно" зображеною іконою, сакральний зміст якої порушений? Тоді вони - ідолопоклонники, чи не так?


Я перечитав всі дописи післяданого повідомлення і не зустрів відповіді на нього. Тому хотів би, щоб повернулись до обговорення питання поклоніння іконам, і зокрема цього допису.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10568
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2007, 15:23 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Хотів би почути обгрунтовану відповідь.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10578
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2007, 16:53 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Зверни увагу на мій попередній пост. Там є відповідь на це повідомлення.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10583
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2007, 17:19 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Вибачай, не побачив.
Особисто я думаю, що ці всі аргументи про краще налаштування на молитву і в тому дусі є замазування дир. Чомусь коли ти після молитви зачіпиш такого "налаштованого" іконою, то таке почуєш. До того ж, те місце, яке цитував Сонячник, показує, що Бог чомусь не захотів лишити Свого образу для "налаштування" на молитву.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10613
UNREAD_POSTДодано: 10 липня 2007, 13:22 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
Тарас: Особисто я думаю, що ці всі аргументи про краще налаштування на молитву і в тому дусі є замазування дир. Чомусь коли ти після молитви зачіпиш такого "налаштованого" іконою, то таке почуєш. До того ж, те місце, яке цитував Сонячник, показує, що Бог чомусь не захотів лишити Свого образу для "налаштування" на молитву.
(Братик: По-перше, як можна зобразити Бога, якщо Бог - це духовна субстанція а не матеріальна?)

Тарас, якщо ти там когось зачепив, і він тобі щось таке наговорив, то це не є підставою, щоб узагальнити на всіх хто молится перед іконами.
Та цитата, що привів, Сонячник, стосується старозавітного побуту євреїв, які постійно піддавались спокусі ідолопоклонства в язичницькому оточенні. Щоб вони не стали зображати Бога (якого тоді не можна було бачити) на свій розсуд, бо це легко могло звестись до ідолопоклонства.
Але Христос, Син Бога Живого вітілився і Його люди бачили. Він нікому не заборонив робити Своє зображення. Він мав окрім Божої природи ще й людську. Ось цю людську(видиму) природу Христа і можна зобразити. Але поклонятись такому зображенню, як ідолу, звісно не можна.
Цитата:
Братик:По-третє, сама Біблія по собі не допоможе "налаштуватися" на молитовний стан якщо її не читати, бо віра від слова.

Власне, я мав на увазі, взяти Біблію в руки і зачитати звідти пару уривків, щоб настроїтись. Читання, як і споглядання, теж може посприяти молитовному настрою.
Цитата:
Братик:І на кінець, перегляда фільму "Ісус" я не удобрюю, як і всіх фільмів які зображують Ісуса чи апостолів, бо вони можуть залишити нам спотворену уяву: хай наша уява будується на основі Слова Божого, а не на основі зображень.

Не зовсім зрозумів твою думку. Що значить «залишити нам спотворену уяву»?


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10621
UNREAD_POSTДодано: 10 липня 2007, 13:47 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Тут є логічний скачок. Коли ти читаєш Біблію, то читаєш Слово Боже, а коли дивишся на ікону, то споглядаєш на людський витвір і фантазію.
Стосовно образу Божого: Питання залишається, чому Бог не залишив Свого видимого образу, щоб поклонялись Його образу, а не Ваалам. До того ж, є ікони, які зображають і Бога Отця.
Цитата:
Він мав окрім Божої природи ще й людську. Ось цю людську(видиму) природу Христа і можна зобразити. Але поклонятись такому зображенню, як ідолу, звісно не можна.

Я думаю, що тут ти сам собі даєш відповідь. Це лише ЛЮДСЬКА природа Христа.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10639
UNREAD_POSTДодано: 10 липня 2007, 16:06 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Я мав на увазі, що ті хто ніколи не читав Біблію, а будують свою уяву про Христа на основі ікон або фільму "Ісус" (або інших фільмів) то вони будуть мати викривлену уяву про Христа. Адже у фільмі вони бачать артиста, який по своєму передає емоції Христа. Ті що будують свою уяву по іконах, у них міцно створився образ Христа який зображений на іконах, хоча достеменно не відомо що Він виглядав саме так як Його зображують, адже тоді художників не було. Та й якби було так важливо як виглядав Христос, то у Біблії б детально про це було написано.




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10658
UNREAD_POSTДодано: 11 липня 2007, 09:24 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
13 квітня 2016, 14:40
Написано: 173
Звідки: Київ
Цитата:
Тарас: Тут є логічний скачок. Коли ти читаєш Біблію, то читаєш Слово Боже, а коли дивишся на ікону, то споглядаєш на людський витвір і фантазію.

Не зрозумів про логічний скачок з мого боку.
Тебе бентежить, що в іконі створеній християнином забагато фантазії? Я б сказав, що там є творчість, а не відсторонена фантазія. Адже Христа намагаються зобразити таким, яким Його знають з Святого Писання: мирним, смиренним і лагідним, світлим. Плюс іще додають деякий символізм (той же німб над головою, специфічне поєднання фарб), який підкреслює, що Він непросто людина. Зображення Христа, розказує про Нього фарбами, Писання розказують про Христа словами.
Доречно згадати, що в древності коли не багато християн вміли читати і Святі Писання були мало доступні, то зображення Христа і євангельських сюжетів були хорошим способом нагадування Євангелії.
Цитата:
Тарас:Стосовно образу Божого: Питання залишається, чому Бог не залишив Свого видимого образу, щоб поклонялись Його образу, а не Ваалам. До того ж, є ікони, які зображають і Бога Отця.

Якщо питання про старозавітній час, то я вже відповів раніше. Бог є Дух і його не можна було зобразити. Але Бог послав нам Христа, який є образ Бога.
Зображати самого Бога Отця на іконах не можна. Бо це суперечить, тому що Бог є Дух, і може спотворити це розуміння.
Цитата:
Братик: Я мав на увазі, що ті хто ніколи не читав Біблію, а будують свою уяву про Христа на основі ікон або фільму "Ісус" (або інших фільмів) то вони будуть мати викривлену уяву про Христа. Адже у фільмі вони бачать артиста, який по своєму передає емоції Христа. Ті що будують свою уяву по іконах, у них міцно створився образ Христа який зображений на іконах, хоча достеменно не відомо що Він виглядав саме так як Його зображують, адже тоді художників не було. Та й якби було так важливо як виглядав Христос, то у Біблії б детально про це було написано.

Ті що дивились лише фільм «Ісус», одержали достатню уяву про Христа, щоб покаятись і визнати його своїм Господом. Звичайно, лише через цей фільм вони не зможуть пізнати Христа в повноті. Потрібна ще й особиста молитва і читання Писання.
Ікони Христа теж не дають можливості Його пізнати в повноті, вони лише можуть нагадати про Нього і таким чином спонукати подумки звернутись до Нього.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10694
UNREAD_POSTДодано: 12 липня 2007, 12:42 

Стать: Він
Востаннє тут були:
05 грудня 2010, 21:29
Написано: 1290
Звідки: м. Львів
Віровизнання: п'ятидесятник
Цитата:
Якщо питання про старозавітній час, то я вже відповів раніше. Бог є Дух і його не можна було зобразити. Але Бог послав нам Христа, який є образ Бога.

Давай розберемся, що означає те, що Христос був образом Бога, бо людина теж є образом Бога, тому з такої логіки, яку ти пропонуєш випливає, що ми можемо зробити зображення будь-якої людини і уявляти образ Бога, і "налаштовуватися" таким чином на молитву.
Я думаю, що те, про що написано, що Христос був образом Бога, ознаяає, що Христос поступав так як Бог Отець, відображав Своєю поведінкою і характером Бога Отця, чинив виключно Його волю. А це ти аж ніяк не передаш на картині.
А щодо логічного скачка, то я мав на увазі ось цю твою фразу
Цитата:
Власне, я мав на увазі, взяти Біблію в руки і зачитати звідти пару уривків, щоб настроїтись. Читання, як і споглядання, теж може посприяти молитовному настрою.




Бо Господь дає мудрість, з Його уст - знання й розум! Господи дай нам мудрості!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10710
UNREAD_POSTДодано: 12 липня 2007, 19:01 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
29 листопада 2009, 16:38
Написано: 9
Давненько я сюди не заглядала -було багато роботи. А тут стільки всього наговорили, просто гідне подиву. З рештою, нічого дивного - все, як у світі - християни не можуть дійти згоди, а язичники їх підловлюють і тицяють носом у непослідовність. Дійсно, від теми відхилились, залізли у такі хащі...
Щодо теми - у мене складається враження, що ми всі розмовляємо на різних мовах.
Ікони - це ідолопоклонство, з якою б метою вони не застосовувались. І не важливо, хто на них зображений - Ісус чи будь-який святий. Це моє переконання, з якого мене не зрушити. Але я не засуджую людей, які моляться перед ними чи до них. Їх так навчили. Я живу по більшій частині серед католиків, які вважають себе спасенними тільки через те, що належать до католицької церкви. Серед них є такі, що їхній вірі можна тільки позаздрити - так вони вірять в Христа, хоча щодня моляться перед іконами. Але більшість номінально числяться католиками. І ось вони і є тими, найбільш затятими іконопоклонниками, хоча мало що знають про християнство, зате багато - про папу римського, моляться до святих, переписують "чудодійні" молитви...
А тим часом, вертаючись до теми ідолопоклонства, піднімає голову неоязичництво - і в Україні теж. І тепер воно підтримується не темними селянами, як у давнину, а людьми освіченими, які вміють мислити і ставлять свій розум понад усе (я теж такою була, тому дуже розумію Вершника і його роздратування). Христос казав, що не знає, чи застане на землі віру, коли повернеться.


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10719
UNREAD_POSTДодано: 13 липня 2007, 07:30 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Тільки цікаво хто тут християни а хто погани. Дякую за те, що витянула усіх з хащів. :)




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення:
10720
UNREAD_POSTДодано: 13 липня 2007, 07:35 

Стать: Не знати хто
Востаннє тут були:
29 листопада 2009, 16:38
Написано: 9
А з хащів ніхто й не вийшов. :)).


0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 289 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 1 гість


©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>