Джерело Християнський форум «Джерело»
Праведний, як пальмове дерево, розпустить гіллє своє...
(Пс.92:12)
Джерело Поезія Рейтинг Форум
Сьогодні: 29 березня 2024, 00:14




Створити нову тему Відповісти  [ 36 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Автор Повідомлення
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Обмивання ніг
26351
UNREAD_POSTДодано: 09 листопада 2010, 17:26 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Нещодавно я запитав одного пресвітера, чому у його церкві не практикують омивання ніг відповідно до 13 розділу Івана. Він мені відповів: головне попасти в Царство Небесне, а щоб туди попасти можна обійтися і без того, бо Ісус Христос говорив: Хто ж порушить одну з найменших цих заповідей, та й людей так навчить, той буде найменшим у Царстві Небеснім; а хто виконає та й навчить, той стане великим у Царстві Небеснім. (Матв.5:19) А мені хоча би бути там маленьким, - відповів пастир. А якщо все робити по слову Божому, то люди розбіжаться.


Sh_21 написав:
А за омивання міг це окрема тема.


Юліан написав:
Нехай буде окрема, але я за омивання ніг!


Із ваших слів я зрозумів що ваше ставлення до омивання ніг ви ставитися 50% на 50%. Сонячник писав "...чому у його церкві не практикують омивання ніг". Юліан - але я за омивання ніг.
Сонячник - як тоді зрозуміти слова " чому не практикуєте" ти ж завжди пишеш чіткіше.
Юліан - "я за", має також бути чіткіше, це ж не вибори :)




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26352
UNREAD_POSTДодано: 09 листопада 2010, 21:00 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Sh_21 написав:
Сонячник - як тоді зрозуміти слова " чому не практикуєте" ти ж завжди пишеш чіткіше.

Можна я за Сонячника відповім:
Сонячник написав:
Нещодавно я запитав одного пресвітера, чому у його церкві не практикують омивання ніг відповідно до 13 розділу Івана.

Як бачиш Сонячник посилається на Біблію!
Sh_21 написав:
Із ваших слів я зрозумів що ваше ставлення до омивання ніг ви ставитися 50% на 50%.

Неправильно зрозуміли, це ж не головна тема, там ішла зовсім інша думка, а омивання ніг - це приклад, який навів Сонячник, щоб підкреслити свою думку на рахунок того, що люди помиляються, а значить потрібно більше слухатися Бога і того, що ми читаємо в Його Слові.
Sh_21 написав:
Юліан - "я за", має також бути чіткіше, це ж не вибори :)

:) Не вибори, але ми маємо право обирати і я прихильник тієї думки, яка говорить за омивання ніг. І ще раз говорити про те, що все чітко написано в Євангелії від Івана 13 розділ, це зайвий раз повторюватися.
Можливо ти маєш на увазі чи я за буквальне ногоомиття?! Відповідь: так. Але крім цього це має бути смирення, а в іншому разі - це перетвориться просто на формальність, дотримання букви.




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26356
UNREAD_POSTДодано: 09 листопада 2010, 22:09 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Юліан написав:
Можливо ти маєш на увазі чи я за буквальне ногоомиття?!

Не можу найти повідомлення яке писав Сонячник, звучить приблизно так" звичайне вода - це не є народження з гори. Тобто, там не буквально, а за омивання ніг це буквально.
Я не то що проти омивання ніг, але це не може вплинути на спасіння.

Юліан написав:
Можна я за Сонячника відповім:
Сонячник написав:
Нещодавно я запитав одного пресвітера, чому у його церкві не практикують омивання ніг відповідно до 13 розділу Івана.

Як бачиш Сонячник посилається на Біблію!

Мене такі слова насторожили "практикують омивання ніг", це або люди грішать, або ні.




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26360
UNREAD_POSTДодано: 09 листопада 2010, 22:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
03 жовтня 2016, 20:05
Написано: 213
Звідки: Івано-Франківськ
Віровизнання: адвентист
Sh_21 написав:
Мене такі слова насторожили "практикують омивання ніг", це або люди грішать, або ні.

Зрозумів! Я цим словам не надав особливого значення. Можливо, не завжди получається передати словами те, що хочеш сказати, тим більше написати комусь, кого не знаєш і, відповідно, тебе не знають ...




"І зробив Господь Бог Адамові та жінці його одежу шкуряну і зодягнув їх." (Бут.3:21)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26368
UNREAD_POSTДодано: 09 листопада 2010, 23:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
У Євангелії ми зустрічаємо лише єдине таке місце, де Христос говорив, що ми повинні щось робити:
А коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати... Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините! (Iван.13:14,17)

Вмити ноги ближньому - це значно легше, аніж дозволити іншому обмити свої ноги. Саме тому Симон Петро спротивився: Ти, Господи, митимеш ноги мені?.. Ти повік мені ніг не обмиєш!..
Але Ісус відповів: Що Я роблю, ти не знаєш тепер, але опісля зрозумієш... Коли Я не вмию тебе, ти не матимеш частки зо Мною... Хто обмитий, тільки ноги обмити потребує, бо він чистий увесь...

Ще один приклад обмивання ніг залишила нам Марія, сестра Лазара, яка прийшовши до Ісуса, плачучи, почала обливати слізьми Йому ноги, і волоссям своїм витирала, ноги Йому цілувала та миром мастила... (Лук.7:38)
Ісус же промовив до Симона: Чи ти бачиш цю жінку? Я прибув у твій дім, ти на ноги Мої не подав і води, а вона окропила слізьми Мої ноги й обтерла волоссям своїм. Поцілунку не дав ти Мені, а вона, відколи ввійшов Я, Мої ноги цілує невпинно. Голови ти Моєї оливою не намастив, а вона миром ноги мої намастила... Ось тому говорю Я тобі: Численні гріхи її прощені, бо багато вона полюбила. (Лук.7:44-47)

То ж ми бачимо, що вона зробила це не тому, що так треба, а тому що багато полюбила Ісуса і численні гріхи її прощені. А от чи вмили б ми ноги Ісусу, якби Він до нас завітав?
Але ж Христос сьогодні перебуває у серцях наших братів по вірі, і тому Христос каже нам ще такі слова:
Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили. (Матв.25:40)




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26372
UNREAD_POSTДодано: 10 листопада 2010, 00:06 

Стать: Він
Востаннє тут були:
19 березня 2015, 23:51
Написано: 344
Хоча ніде учні цього не робили та нікому не писали, щоб хтось це робив


0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26376
UNREAD_POSTДодано: 10 листопада 2010, 00:36 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
pika написав:
хоча неде ученики це неробили та некому неписали щоб хтось робив
Невже Ви допускаєте, що ученики проігнорували заповідь Христа? Я так не думаю... А раз не ігнорували, тому й не уточняли. Це є заповідь любові: ми повинні настільки полюбити Бога в особі наших ближніх, щоб ми могли звершати цей простий акт віри через наше смирення.
Sh_21 написав:
Я не то що проти омивання ніг, але це не може вплинути на спасіння.
А що ж тоді впливає на спасіння? Якщо ми в такому простому не хочемо покоритися Ісусу, то де ж наша віра, де ж любов до нашого Спасителя?
Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді, Його ж заповіді не тяжкі. (1Iван.5:3)
Є лише один спосіб проявити нашу любов до Господа - шляхом виконання Його заповідей.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Омивання ніг
26392
UNREAD_POSTДодано: 10 листопада 2010, 22:56 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
12 грудня 2023, 14:33
Написано: 3325
Звідки: м. Тернопіль
Віровизнання: п'ятидесятник
Сонячник написав:
Sh_21 написав:
Я не то що проти омивання ніг, але це не може вплинути на спасіння.
А що ж тоді впливає на спасіння? Якщо ми в такому простому не хочемо покоритися Ісусу, то де ж наша віра, де ж любов до нашого Спасителя?
Бо то любов Божа, щоб ми додержували Його заповіді, Його ж заповіді не тяжкі. (1Iван.5:3)
Є лише один спосіб проявити нашу любов до Господа - шляхом виконання Його заповідей.

А звідки ти взяв що це заповідь? Ти ж чітко навів слова Христа "Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините!"
В основному є чотири заповіді Христа 1. спомин 2. хрещення 3. проповідування. 4 любити ближнього




Sola Scriptura– “Библия и только Библия”.
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
26396
UNREAD_POSTДодано: 10 листопада 2010, 23:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Sh_21 написав:
А звідки ти взяв що це заповідь? Ти ж чітко навів слова Христа "Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините!" В основному є чотири заповіді Христа 1. спомин 2. хрещення 3. проповідування. 4 любити ближнього.
Ні, насправді Христових заповідей є значно більше. Заповідь Христова - це кожне Слово нашого Господа Ісуса Христа, яке буде судити останнього дня.
Пропоную ці питання дослідити в новій темі "Заповіді Ісуса Христа".




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re:
31401
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2011, 09:47 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 грудня 2012, 23:05
Написано: 260
Віровизнання: свідок Єгови
Сонячник написав:
Тарас написав:
Може ти маєш на увазі омиття ніг?

Так, правильно! Вітаю! :)

У Біблії зустрічається лише один раз повеління Ісуса Христа у зобов'язальній формі:
Цитата:
А коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати. (Ів.13:14)

Цитата:
Итак, если Я, Господь и Учитель, умыл ноги вам, то и вы должны умывать ноги друг другу.

або німецьке:
Цитата:
...so sollt auch ihr euch untereinander die Fuesse waschen


Напевно, це не слід розуміти буквально!




Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. (До Римлян 1:25)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Цікаві Біблійні питання
31412
UNREAD_POSTДодано: 08 липня 2011, 15:53 

Востаннє редаговано Сонячник 08 липня 2011, 19:02 (всього 1 раз).
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Verum написав:
Напевно, це не слід розуміти буквально!
Це вже як хто хоче, то нехай так розуміє, головне - це послухатися голосу Божого, якщо ми хочемо бути блаженними. Не всі християни послухаються, і не всі увірують цьому слову, і не всі будуть блаженними. Нааман також не вірив буквально і навіть розгнівався, коли Єлисей повелів йому омитися у водах Йордану, щоб стати чистим від прокази.




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31416
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2011, 07:49 

Стать: Він
Востаннє тут були:
13 жовтня 2017, 04:39
Написано: 4006
Звідки: MA-USA
Приклад з Нааманом недоречний. Там від нього вимагалося буквальне омиття у річці, а повеління Господа про омиття ніг можна розуміти як буквально, так і в переносному сенсі. В Старому Заповіті багато буквальних дій є прообразами Нового Заповіту. А в Новому Заповіті є дуже багато прикладів, які треба розуміти у переносному сенсі. Ну, наприклад, слова Христа: Коли тільки рука твоя, чи нога твоя спокушає тебе, відітни її й кинь від себе: краще тобі увійти в життя одноруким або одноногим, ніж з обома руками чи з обома ногами бути вкиненому в огонь вічний.
(Мт 18:8)
Або слова Христа про те, що потрібно роздати свій маєток.
Цілком можливо, що під словами "повинні омивати ноги" Христос мав на увазі прислужувати іншим, умалятися перед ближнім. Адже Новий Завіт дає нам не закона букви, а закона духа. Якщо по Старому Завіті треба було виконувати усі постанови буквально, то по Новому - повеління Господа заключаються лише в двох заповідях: Люби Бога і люби ближнього. Приклад омиття ніг відноситься до любові до ближнього.
Будь-яка постанова, дана Христом має пояснення. Чи можете ви пояснити постанову буквального омиття ніг? Любов до ближнього проявляється в обряді, чи в наших ділах?




Хай благословить тебе Господь!
0
(0-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31423
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2011, 14:29 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
30 листопада 2023, 06:16
Написано: 4652
Звідки: Україна
Віровизнання: християнин
Братик написав:
Приклад омиття ніг відноситься до любові до ближнього.
Будь-яка постанова, дана Христом має пояснення. Чи можете ви пояснити постанову буквального омиття ніг? Любов до ближнього проявляється в обряді, чи в наших ділах?
Адже Христос буквально виконав цю постанову, і не просто встановив обряд, а показав на ділі любов до ближнього, і повелів чинити те саме, що Він вчинив. Хто вірить Христу - той і зробить те саме, що Він вчинив, бо Він так сказав, і не лише сказав, а показав.

Нааману Єлесей повелів омитися в ріці Йордані, але він не повірив йому, бо вирішив, що у його краю є свої річки. Цей приклад з Нааманом залишено для того, щоб ми розуміли, що значить віра. Хто увірує Христу - буде спасений, а хто не увірує - засуджений буде. Віра не шукає пояснень, а просто вірить в обітниці Христа. В даному випадку це:
А коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати. 15 Бо то Я вам приклада дав, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив... 17 Коли знаєте це, то блаженні ви, якщо таке чините! (Iван.13:14-15,17)
Тут конкретно написано, що слід чините те саме, що Христос вчинив.

І далі Христос каже: Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою. (Iван.13:34-35)
Сама заповідь любити - це не нова заповідь, а древня заповідь. Але любити так, як Христос подав приклад - це є та нова заповідь любові.

Чи можна обмити ноги тому, кого ти ненавидиш чи ким ти погорджуєш? Я думаю, що ні. Ця заповідь не просто вияв любові, а заповідь приниження перед ближнім своїм. Ніщо інше не може замінити цю заповідь. Навіть машину помити ближньому легше, аніж ноги. Тому омити ноги ближньому своєму чи навіть дозволити омити свої ноги іншому - це є велике діло в Божих очах.
Тому блаженні ви, якщо таке чините!




Трава засихає, а квітка зів'яне, Слово ж нашого Бога повіки стоятиме! (Іс.40:8 )
+2
(2-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Обмивання ніг
31425
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2011, 18:58 

Стать: Він
Востаннє тут були:
18 жовтня 2015, 23:22
Написано: 237
Звідки: Рівненщина
Віровизнання: п'ятидесятник
Цитата:
Хоча ніде учні цього не
робили та нікому не
писали, щоб хтось це
робив

Я згадую слова Р.Боннке: "Христос не був духовним поліцейським! Він не контролював Своїх учнів і не тиснув на них."
Тобто Бог не змушує когось це робити. Та й взагалі, якщо я маю в серці Божу любов та смиренний дух, то не обов'язково щоб взагалі було написане це місце, щоб я його виконував в своєму житті. Якби не було написано притчи про милосердного самарянина, то це не означало б, що хтось із нас обминув би лежачу людину на вулиці.
О, іще. Ми говорим, що в Ст. Заповіті було служіння букви. Але згадаймо Давида. Я думаю, якби він вбив у печері Саула, то йому за це не докорив би й Бог. Але він, через своє тонке сумління, сам розумів, що Саул - це помазанець Господній! Хоч Давид знав, що Саул вже відкинутий Самим Богом царь.




"Ось пішов увесь світ услід за Ним"(Ів.12:19)
+1
(1-0)
 
 URL Догори
Відсутній
 
 Тема повідомлення: Re: Цікаві Біблійні питання
31428
UNREAD_POSTДодано: 09 липня 2011, 22:20 
Аватар учасника

Стать: Він
Востаннє тут були:
22 грудня 2012, 23:05
Написано: 260
Віровизнання: свідок Єгови
Сонячник написав:
Verum написав:
Напевно, це не слід розуміти буквально!
Це вже як хто хоче, то нехай так розуміє, головне - це послухатися голосу Божого, якщо ми хочемо бути блаженними. Не всі християни послухаються, і не всі увірують цьому слову, і не всі будуть блаженними. Нааман також не вірив буквально і навіть розгнівався, коли Єлисей повелів йому омитися у водах Йордану, щоб стати чистим від прокази.


Він(Нааман) якраз повірив буквально про омиття у водах Йордану, щоб стати чистим від прокази, а чому він розгнівався, то я думаю, Ви і так добре знаєте... :), просто трохи не так подаєте.




Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. (До Римлян 1:25)
0
(0-0)
 
 URL Догори
Поділитися: 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за   
Вперед:  
Створити нову тему Відповісти  [ 36 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: - і 8 гостей


cron ©2006-2024 "Джерело"
Джерело
Каталог християнських ресурсiв <Для ТЕБЯ>